×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۴ مرداد - ۱۴۰۳  
false
true
هدف اصلی دشمن شکستن مقاومت ملت ایران است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمن در مذاکرات هسته‌ای به‌دنبال این است که مقاومت ملت ایران را بشکند و بتواند با کمک چند کشور غربی با این بهانه اجماعی را علیه جمهوری اسلامی ایجاد و آن را اجماع جهانی اعلام و القا کند.

به گزارش "چغادک نیوز"، به نقل از  خبرگزاری تسنیم، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه در گردهمایی فرماندهان نواحی و سپاه‌های استانی که با یاد و نام شهید نادر مهدوی مزیّن است بر تلاش بی‌سابقه دشمنان اسلام و انقلاب برای به انزوا کشیدن نظام اسلامی تصریح کرد و گفت: شرایط جهان به‌گونه‌ای است که سال ۹۴ را به سال سرنوشت سازی برای انقلاب اسلامی تبدیل کرده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فناوری هسته‌ای را نماد عزت، اقتدار و ترجمان توانایی‌های ملت ایران دانست و اظهار داشت: دشمن در مذاکرات هسته‌ای به‌دنبال این است که مقاومت ملت ایران را بشکند و بتواند با این بهانه با کمک چند کشور غربی، اجماعی را علیه جمهوری اسلامی ایجاد و آن را اجماع جهانی اعلام و القا کند.

وی استکبارستیزی و مبارزه با ظلم و ظالم و دفاع از مظلوم را شعار اصلی نظام اسلامی دانست و افزود: هدف دشمن تغییر رفتار نظام در این رابطه است و به‌غلط پنداشته است که می‌تواند از طریق مذاکرات هسته‌ای و تحریم‌های اقتصادی، این تغییر رفتار را در نظام ما ایجاد کند و حمایت مردم انقلابی ایران از این شعار را از میان بردارد، زهی خیال باطل.

سردار جعفری ادامه داد: شکستن مقاومت ملت ایران هدف اصلی دشمنان است اما آنها خوب می‌دانند که اگر مستقیم به اصول و شعارهای اصلی انقلاب وارد شوند، قطعاً مثل ۳۶ سال گذشته شکست خورده و به نتیجه نخواهند رسید، از این رو مسئله هسته‌ای را که با آن می‌توانند برخی کشورها را با خود همراه کنند، بهانه قرار داده‌اند.

فرمانده کل سپاه، فناوری هسته‌ای را فی‌نفسه مهم و تعیین کننده در پیشرفت علم و توسعه فن‌آوری دانست و تصریح کرد: معنای دیگر آن، ایستادگی روی حقوق حقۀ ملت ایران و زیر بار حرف زور نرفتن است.

وی به اعمال تحریم‌ها بلافاصله پس از پیروزی انقلاب اشاره کرد و گفت: تحریم‌های آمریکا علیه ملت ایران موضوع جدیدی نبوده و از ابتدای انقلاب بوده است. البته آنها این تحریم‌ها را امروز به تمام عرصه‌ها سرایت و گسترش داده‌اند. اهمیـت مذاکرات در قالب نرمش قهرمانانه هم، در این است که کل این تحریم‌ها، در قبال امتیازاتی که ایران می‌دهد، به‌طور یکجا برداشته شود.

سرلشکر جعفری گفت: جریان مذاکرات چه به نتیجه برسد و تحریم‌ها لغو شود و چه به نتیجه نرسد و تحریم‌ها برداشته نشود، باید ارزش‌ها و شعارهای اصلی نظام حفظ شود و اگر نرمشی هم صورت می‌گیرد، این نرمش قطعاً در چارچوب اصول و سیاست‌های نظام و با ملاحظۀ حفظ عزت و اقتدار نظام اسلامی و منافع ملت ایران باید انجام شود و به‌نظر اینجانب دغدغۀ مقام معظّم رهبری چنین دغدغه‌ای است.

وی با تأکید بر اینکه هنوز هیچ توافق الزام آوری صورت نگرفته است، خاطرنشان کرد: راه‌حل‌هایی به دست آمده و به نظر می‌رسد اصول و خطوط قرمز جمهوری اسلامی در مباحث فنی، از سوی دشمن پذیرفته شده، لکن هنوز در نحوۀ برداشتن تحریم‌ها، ابهاماتی وجود دارد که باید شفاف شود و باید بدانیم که همین موضوعِ چگونگی لغو تحریم‌ها می‌تواند به عدم‌توافق نیز منجر شود.

فرمانده کل سپاه نظام جمهوری اسلامی را الگو، سرمشق و امید ملتهای آزادی‌خواه جهان دانست و ادامه داد: مهم این است که مجموعۀ نظام اسلامی یعنی دولت و ملت، در این مسیر، درست و براساس اصول تعیین شده توسط رهبری نظام حرکت کنند؛ و تحلیل‌گران سیاسی نیز بدانند: هرگونه اشتباه و خطایی که در تحلیل‌های آنها صورت گیرد و رسانه‌ای شود و باعث ناامیدی ملتهای محروم و مستضعفی گردد که به این نظام و مقاومت آن دل بسته‌اند، در پیشگاه ملت ایران که بازیگر اصلی این صحنه هستند، قابل بخشش نیست.

سردار جعفری با تأکید بر بدعهدی، فریبکاری و دروغ‌پردازی حاکمان آمریکا ادامه داد: بلافاصله پس از قرائت بیانیه مشترک، دشمن با ترجمه خلاف آن و برداشت های غیرواقعی از مذاکرات و با سخنرانی‌های مختلف تلاش کردند، تا دوستان و هم‌پیمانان خودشان را امیدوار نگه دارند.

وی در همین خصوص افزود: نباید فریب دشمن را خورد و با ارائه تحلیل‌ها ی نادرست و انتقادهای بجا یا نابجا و سلیقه‌ای، نباید فضا را به‌نفع دشمنان تغییر داد و یا درجهت خواست عملیات روانی آنها حرکت کرد.

فرمانده کل سپاه گفت: اگر تیم مذاکره کننده تا آخر در قالب چارچوب‌های تعیین شده و اصول نظام حرکت کند، هر نتیجه‌ای که از مذاکرات حاصل شود برای ملت انقلابی ایران پیروزی است.

وی ارائه تحلیل‌های درست را بر مبنای منویات مقام معظّم رهبری وظیفه اصلی و مهم نخبگان و رسانه‌ها دانست و خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی است که همدلی و هم‌زبانی دولت و ملت بسیار مهم می‌شود و به شعار سال تبدیل می‌گردد.

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false