×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲ مرداد - ۱۴۰۳  
false
true
موزه "نقش زنان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس" احداث می‌شود

معاون راهیان نور مرکز مشارکت‌های زنان و حفظ ارزش‌های دفاع مقدس از ساخت موزه "نقش زنان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس" خبر داد و گفت: بسیج زنان می‌تواند در ساخت و کیفیت بخشی به آثار زنان مبارز و انقلابی که در این موزه به آنها پرداخته خواهد شد، کمک بزرگی کند.

به گزارش "چغادک نیوز"، به نقل از سایت بسیج زنان؛ بنت الهدی پورابراهیم معاون راهیان نور مرکز مشارکت های حفظ  آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس زنان در سومین دوره توانمند سازی مسئولین بسیج جامعه زنان نواحی و اقشار بسیج از ساخت "نقش زنان موزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی" خبر داد.

 

وی ادامه داد: نقش زنان در انقلاب اسلامی بر هیچ کس پوشیده نیست، از زمان مشروطه تا کنون زنان در تمامی برهه ها پیش قدم بودند و از آنجایی که در دوران پس از انقلاب و دفاع مقدس به نقش زنان به طور جامع و کامل پرداخته نشده است، مجموعه نیروهای کل مسلح به دنبال ایجاد موزه انقلاب و دفاع مقدس است.

 

وی با اشاره به اینکه موزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی در ضلع جنوبی مرقد مطهر امام خمینی (ره) در حال ساخت است، افزود: این موزه در ۶۵ پروژه، به ابعاد مختلف انقلاب و دفاع مقدس می پردازد و از یک سال پیش با حکم سرلشگر فیروزآبادی بخش ویژه‌ایی از این موزه شامل ۱۱ پروژه به حضور و نقش زنان در انقلاب و دفاع مقدس اختصاص داده شده.

 

پورابراهیم ادامه داد: اگر نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و دیگر عرصه‌های اجتماعی پررنگ شود، الگو گیری دیگر زنان و حتی مردان از این قشر، جامع تر می شود تا جایی که این زمینه برای الگو گیری زنان مسلمان جهان نیز فراهم خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه بسیج جامعه زنان کشور با ظرفیت عظیم که در دست دارد و از سال های گذشته قدم در راه معرفی و تبیین شخصیت‌های زنان انقلابی مجاهد و شهید ایران اسلامی برداشته است، گفت: این سازمان می تواند در ساخت و کیفیت بخشی به آثار زنان مبارز و انقلابی که در این موزه به آنها پرداخته خواهد شد، کمک بزرگی کند.

 

پورابراهیم بیان کرد: موزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی  یکی از بزرگترین و موثرترین مرکز برای انتقال ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس است و باید به گونه ایی کار انجام شود که برای نسل های آینده بیانگر حقانیت شهدا و نشان دهنده از خودگذشتگی ها زنان و مردانی باشد که برای حفظ این سرزمین از جان خود گذشتند.

 

وی خاطر نشان کرد: تفاهم نامه ایی بین مسئول بسیج جامعه زنان کشور و سازمان حفظ آثار و مشارکت‌های زنان در نشر ارزش های دفاع مقدس امضا می شود که بسیج جامعه زنان اقشار و استان به صورت غیر متمرکز، تحت نظر رییس سازمان بسیج جامعه زنان کشور در کیفیت بخشی به این موزه مشارکت کنند.

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false