×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲ مرداد - ۱۴۰۳  
false
true
افزایش ۲۰ درصدی مشارکت ایرانیان خارج از کشور

به گزارش چغادک نیوز، تسنیم نوشت: علیرضا محمودی، دبیر ستاد انتخابات خارج از کشور با اشاره به استقبال پرشور ایرانیان خارج از کشور از انتخابات گفت:  از همه‌ کسانی که هم دور اول و هم دور دوم در کنار ما و همکاران ما با حضور در ستاد اجرایی انتخابات خارج از کشور اقدام به پوشش خبری کردند، تشکر می‌کنم.

محمودی با تاکید بر اینکه قطعا نقش خبرنگاران در به تصویر کشاندن این حضور پرشور خیلی موثر هست، افزود: در دور دوم انتخابات حضور ایرانیان در پای صندوق‌های رای در خارج‌ از کشور بیش از دور اول بود. آن طور که همکاران من تاکنون گزارش کرده‌اند ما حدود ۲۰ درصد در اکثر نمایندگی‌ها افزایش حضور داشتیم.

دبیر ستاد انتخابات خارج از کشور با اشاره به افزایش  تعداد صندوق در اسپانیا و نجف اشرف، گفت: در دفتر حفاظت از منافع ایران در واشنگتن هم برای اخذ رای ایرانیان مقیم‌ کانادا یک شعبه در  مرز آمریکا و کانادا اضافه کردیم.

محمودی با بیان اینکه سه شعبه خاص در آمریکا تدارک دیدیم، گفت: در آمریکا غیر از ۳۰ شعبه‌ای که داشتیم سه شعبه خاص هم برای اخذ رای ایرانیان وجود داشت. ما در دورترین نقطه شرقی یعنی در نیوزلند، انتخابات را به عنوان اولین حوزه رای‌گیری آغاز کردیم.

دبیر ستاد انتخابات خارج از کشور افزود: هم اکنون در آمریکا رای‌گیری در جریان است و امیدواریم‌ تا ساعات پایانی انتخابات به خوبی انجام‌ شود. خوشبختانه وضعیت امنیت روانی و آسایش رای دهندگان در دور دوم به نسبت دور اول بهبود خیلی چشمگیری داشت.

محمودی با تاکید بر شرایط بهتر ایرانیان نسبت به دور اول انتخابات، ادامه داد: همکاران ما در نمایندگی‌ها و وزارت امور خارجه با توجه به این اراده‌ای که هموطنان ایرانی ما در خارج از کشور داشتند موفق شدند که بتوانند با شرایط بهتری از ایرانیان استقبال کنند.

دبیر ستاد انتخابات خارج از کشور در پایان گفت: در ارتباطی که با همکارانمان در خارج از کشور داشتیم شاهد بودید که هموطنان ایرانی از دورترین‌ نقاط محل زندگی خودشان، به محل اخذ رای آمدند تا بتوانند در تعیین سرنوشت خودشان مشارکت کنند.

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false