تندیس و لوح مسئولیت اجتماعی کرسی یونسکوی سلامت اجتماعی و توسعه به شرکت پلیمر آریاساسول اهدا شد | پایگاه خبری تحلیلی چغادک نیوز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۹ اسفند - ۱۴۰۲  
false
true
تندیس و لوح مسئولیت اجتماعی کرسی یونسکوی سلامت اجتماعی و توسعه به شرکت پلیمر آریاساسول اهدا شد

به گزارش چغادک نیوز: روابط عمومی شرکت پلیمر آریاساسول به نقل از دفتر کرسی سلامت اجتماعی و توسعه یونسکو خبر داد؛ این کرسی اخیراً ابتکاری ملی با هدف ارتقای سلامت اجتماعی و تشویق صنایع و بخش خصوصی در چارچوب مسئولیت اجتماعی به مشارکت در فعالیت‌های حفاظت از تنوع زیستی و آموزش و فرهنگ‌سازی را برنامه‌ریزی و اجرایی کرده است. مسئولیت کرسی سلامت و توسعه اجتماعی یونسکو، شناسایی، ارزیابی، تشویق و قدردانی از چنین ابتکاراتی است.
سلامت اجتماعی با تقویت جوامع فراگیر و ایجاد جوامع تاب‌آور نقش مهمی در توسعه پایدار ایفا می‌کند.

مشارکت در ابتکارات مسئولیت اجتماعی از سوی شرکت‌ها و صنایع، با پرداختن فعالانه به مسائل زیست محیطی به توسعه پایدار کمک می‌کند. شرکت‌هایی که اقدام‌های مؤثری را برای کمک به ‌رفع نگرانی‌های زیست‌محیطی انجام می‌دهند، تعهد خود را به پایداری اثبات می‌کنند، در کاهش تغییرات اقلیمی و ایجاد آینده‌ای مسئولانه‌تر از نظر زیست‌محیطی مشارکت دارند.

سازمان جهانی یونسکو از طریق واحدهای وابسته به خود از قبیل کرسی‌های دانشگاهی یونسکو با ذینفعان مختلف از جمله دولت‌ها، جامعه مدنی و بخش خصوصی برای دستیابی به اهداف خود همکاری می‌کند. یونسکو حفاظت از محیط زیست و ارتقای سلامت اجتماعی را در اولویت قرار داده است و اغلب این ابتکارات با اهداف توسعه پایدار هماهنگ هستند و تأثیرات ماندگاری بر سلامت اجتماعی جامعه دارند.

بر اساس اعلام این کرسی در تهران، در چارچوب اهداف زیست محیطی و ابتکار ملی کرسی یونسکوی سلامت اجتماعی و توسعه به‌منظور تشویق مشارکت صنایع در ارتقای سلامت اجتماعی از طریق فعالیت‌های حفاظت از تنوع زیستی، شرکت پلیمر آریا‌ساسول فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی خود را در شش سال گذشته بر حفاظت از گونه در خطر انقراض آهوی جبیرمتمرکز کرد که در نهایت منجر به رهاسازی تعدادی از آهوان جبیر در منطقه شد.

شرکت پلیمر آریاساسول با انجام اقدام‌های زیرساختی، حفاظتی، تأمین و نگهداری، فرهنگ‌سازی و آموزش جوامع محلی، اولین قدم را در مسیر احیای آهوی جبیر به‌عنوان یکی از زیباترین و ظریفترین آهوی ایرانی برداشت و نام خود را ماندگار کرد.

بر اساس گزارش این کرسی، این تجلی همزیستی و هماهنگی در شرکت پلیمر آریاساسول بین ارزش‌های سلامت اجتماعی و تنوع زیستی از یکسو و اقتضائات تولید و توسعه اقتصادی و صنعتی کشور از سوی دیگر برای پایداری جامعه ضروری است و می‌تواند تجربه‌ای موفق در این زمینه برای دیگر شرکت‌ها و صنایع در ایران و دیگر کشورها باشد.

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false