×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳ تیر - ۱۴۰۳  
false
true
کارشناس آمریکایی: سقوط آل سعود نزدیک است

راندی مارتین، تحلیلگر سیاسی و کارمند سابق کنگره آمریکا، با تاکید بر نزدیک بودن سقوط آل سعود، معتقد است که این رژیم برای بقای خود نیازمند هجوم به ملت¬های فقیر مانند یمن و حمایت از گروه های تروریستی همچون القاعده و داعش در غرب آسیاست .

به گزارش "چغادک نیوز"،راندی مارتین، تحلیلگر سیاسی و کارمند سابق کنگره آمریکا، در مصاحبه با وب سایت خبری الوقت، با بیان این که این رژیم سعودی، شرورترین و ستمکارترین رژیم دنیاست گفت "خاندان سلطنتی آل سعود از ابزارهای دولت برای بقای خود استفاده می کند. تجاوز آن ها به یمن و دیگر ملت ها در شبه جزیره عربی و نیز حمایت مالی از تروریسم داعش، تمدیدِ آرزوی این خاندان جهت حفظ سلطنت فاسدشان است و همه این ها با حمایتهای آمریکایی-غربی در قبال فروش نفت عربستان تامین میشود.

ایشان در ادامه  اظهار داشت که  هدف اولیه آمریکا در غرب آسیا بهره برداری از تهدید گروه های تکفیری داعش و القاعده جهت حفظ کنترل منابع نفتی منطقه است .

این تحلیلگر سیاسی آمریکا افزود: "مانند معتادی که به فروشنده مواد مخدر اعتیاد دارد، آمریکا نیز شدیدا به به نفت عربستان محتاج است ؛ بنابراین رفتار ریاکارانه سازمان ملل نسبت به یمن و عربستان خیلی تعجب برانگیز نیست ".

در ادامه متن کامل این مصاحبه را می خوانید :

سوال: در فوریه ٢٠١١ ، مردم یمن دست به تظاهرات گسترده ای در این کشور مسلمان زدند و خواهان برکناری دیکتاتور مورد حمایت آمریکا، علی عبدالله صالح، شدند. صالح ٣٣ سال حکومت کرد و سرانجام در فوریه ٢٠١٢ سرنگون شد. سپس منصور هادی، به عنوان عروسک خیمه شب بازی آمریکا و عربستان، قدرت را به دست گرفت و الگوی آمریکایی دیکتاتور سابق را دنبال کرد. در نتیجه، ملت یمن انقلاب دیگری را آغاز کردند و دوباره به خیابان صنعا آمدند و خواهان برخی اصلاحات شدند. علیرغم قولهای مکرر، هادی نتوانست انتظارات مردم را برآورده کند و یمنی ها با کمک انصارالله او را از قدرت برکنار کردند. در مارس ٢٠١۵ منصور هادی به عربستان گریخت و جنگنده های این کشور بمبارن یمن را آغاز کردند. تا کنون حدود ٢٩٠٠ غیرنظامی که بیشترشان زن و کودک هستند کشته شده اند.  این در حالی است که علیرغم اعلام خاتمه حمله هوایی به یمن توسط عربستان، این حمله هنوز هم ادامه دارد. به نظر میرسد برخی کشورهای غربی پنهانی با این رژیم دست نشانده همکاری دارند تا نقشه جدیدی در غرب آسیا پیاده کنند.  به نظر شما چه مسائلی در پشت پرده حمله هوایی عربستان به یمن وجود دارد؟

پاسخ: تلاش های غرب، به ویژه آمریکا، در جهت حمایت از دموکراسی برای بی ثبات کردن بسیاری از کشورهای خاورمیانه  به بهانه "قیام مردمی" و "خومختاری" صورت می گیرد. اما غرب با قیام مردمی و استقلال اکثریت قاطع یمنی ها،  که دولت های ظالم و غیرقانونی تحمیل شده به وسیله بیگانگان را سرنگون کرده اند، مخالف است. دوره منصور هادی، رئیس جموهر سابق [فراری] یمن، مانند دیگر دست نشانده-های مورد حمایت غرب،  به سر آمد و او تلاش کرد با پذیرش قیمومیت عربستان در قدرت باقی بماند.  امواج اتفاقات یمن باید به سرتاسر جهان  فرستاده شود. غرب می خواهد از طریق عربستان به ملت های فقیرتر و کوچکتر اعلام کند که آن ها دیگر نباید بیشتر از این استقلال داشته باشند و باید گوش به فرمان رهبران تحمیلی تعیین شده توسط غرب و کشورهای تابعشان در منطقه، مانند عربستان، باشند .

سوال: عملیات هوایی عربستان به یمن نقض بیشرمانه قوانین بین المللی و تمامیت ارضی یک کشورِ عضو سازمان ملل است. اما شورای امنیت این سازمان تحریم هایی را بر علیه انقلابیون وضع کرد و تجاوز عربستان به یمن را، که تا کنون باعث کشته شدن هزاران نفر شده است، محکوم نکرد.  نظر شما در این باره چیست؟

 پاسخ: از زمان تاسیس سازمان ملل، آمریکا و انگلستان از این سازمان جهت پیشبرد اهداف سیاسی، اقتصادی و خارجی خود استفاده کرده اند. مثلا نسل کشی و جنایات رژیم صهنونیستی و آمریکا علیه بشریت مرتبا توسط این سازمان مجاز شمرده می شود و این که آمریکا از حق وتو برخوردار است و جهت پیشبرد اهدافش دست به تهدید اقتصادی می زند. مانند معتادی که به فروشنده مواد مخدر اعتیاد دارد، آمریکا نیز به نفت عربستان معتاد است؛ بنابراین رفتار ریاکارنه این سازمان نسبت به یمن و عربستان تعجب برانگیز نیست .

سوال: حکومت عربستان ادعا می کند حمله هوایی به یمن، موضوع امنیت ملی است. نظر شما چیست؟

پاسخ: رژیم آل سعود، مانند شاه سابق ایران چیزی جز یک آلت دست نیست و بر اریکه ای توخالی که توسط آمریکا و انگلستان ساخته و پشتیبانی می شود تکیه زده است.  این رژیم هیچگونه وجاهت قانونی نداشته است. ادعایشان درباره امنیت ملی در واقع حفظ حاکمیت خودشان است. خاندان آل سعود از ابزار دولت برای حفظ قدرت استفاده میکند. تجاز آنها به یمن و دیگر ملتهای شبه جزیره عربی و نیز حمایتشان از تروریستهای داعش جهت تمدید قدرت ساختگی و فاسدشان است. این رژیم شرورترین و ظالم ترین رژیم دنیاست که صرفا به دلیل منابع نفتی اش توسط آمریکا و غرب حمایت میشود .

در پایان لازم به ذکر است راندی مارتین یک فعال سیاسی، تحلیلگر مسائل روز، تاریخدان و محقق است. او رئیس انجمن ملی گرایان آمریکا و مجری یک برنامه منظم رادویی است که در سراسر دنیا پخش می شود. او کارمند سابق کنگره آمریکا و یک مقام سیاسی است که در ایالت محلی خدمت می کند. در سرتاسر دنیا برای او احترام ویژه ای قائلند و او را مدافع حفظ قرهنگ و سنت ها و مخالف جهانی شدن، صنفی گرایی و نژادپرستی صهیونیستی می دانند که مسئول خط مشی آمریکا در غرب آسیا و دیگر کشورهاست .

مشرق

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false