×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۳ خرداد - ۱۴۰۳  
false
true
مرکز آمار: تورم ۱۴٫۵ درصد شد

بر اساس یافته‌های مرکز آمار ایران، نرخ تورم سالانه در مناطق شهری ایران در فروردین ۹۴ با ۳ دهم درصد کاهش به ۱۴.۵ درصد و نرخ تورم نقطه به نقطه به ۱۴ درصد رسیده است.

به گزارش "چغادک نیوز"، گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری کشور در فروردین ماه سال ۱۳۹۴ بر اساس سال پایه ۱۳۹۰ منتشر شد.

شاخص کل (برمبنای ۱۰۰=۱۳۹۰) در فروردین ماه سال ۱۳۹۴ عدد ۲۰۷٫۹ را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل ۱٫۲ درصد افزایش داشته است.

افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۱۴٫۰ درصد می‌باشد که نسبت به همین اطلاع در ماه (۱۴٫۲) کاهش یافته است.

درصد تغییرات شاخص کل (تورم شهری) در دوازده ماه منتهی به فروردین ماه سال ۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۴٫۵ درصد است که نسبت به همین اطلاع در اسفند ماه ۱۳۹۳ (۱۴٫۸) کاهش یافته است.

۲- شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» در این ماه به رقم ۲۴۷٫۸ رسید که نسبت به ماه قبل ۲٫۴ درصد افزایش نشان می‌دهد.  شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» در ماه مورد بررسی به عدد ۲۴۶٫۱ رسید که نسبت به ماه قبل ۲٫۶ درصد افزایش نشان می‌دهد. شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۰٫۲ درصد افزایش نشان می‌دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه ۹٫۳ درصد است.

شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۰٫۰ درصد افزایش نشان می‌دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به فروردین ماه ۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۰٫۰ درصد است که نسبت به همین اطلاع در اسفند ماه ۱۳۹۳ (۹٫۷) کاهش یافته است.

۳- شاخص گروه عمده «‌کالاهای غیرخوراکی و خدمات» در فروردین ماه ۹۴ به رقم ۱۹۴٫۲ رسید که ۰٫۷ درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می‌دهد. میزان افزایش شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۵٫۸ درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به فروردین ماه سال ۱۳۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۱۷٫۰ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به اسفند ما ه ۱۳۹۳ (۱۷٫۲) کاهش یافته است.
 

تورم 14.5 درصد شد

منبع: گزارش مرکز آمار ایران

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false