×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۹ خرداد - ۱۴۰۳  
false
true
جزئیات طرح توزیع سوخت خودروها بر اساس پیمایش‌

معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری گفت: از امروز عملکرد ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای(کامیون، اتوبوس و مینی‌بوس) براساس اطلاعات بارنامه و صورت وضعیت ثبت و در اجرای طرح تخصیص سوخت براساس پیمایش محاسبه می‌شود.

به گزارش "چغادک نیوز"، طرح تخصیص سوخت ناوگان عمومی کشور براساس پیمایش طبق مصوبه هیئت وزیران در ۱۴ بهمن ماه سال ۹۳، در دو مرحله به اجرا درمی‌آید که مرحله نخست آن از اول خرداد سال ۹۴ براساس اسناد حمل شامل بارنامه و صورت وضعیت یا CMR بارنامه بین‌المللی برای ناوگان ترانزیت کالا، آغاز می‌شود.

آدم‌نژاد افزود: مرحله دوم طرح از اول مهرماه ۹۵ آغاز می‌شود و میزان سوخت برای همه ناوگان اعم از درون شهری و برون شهری و تردد براساس سامانه موقعیت‌یاب جغرافیایی (GPS) محاسبه و ارایه می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری هدف از اجرای این طرح را توزیع عادلانه سوخت، جلوگیری از قاچاق سوخت و نظم بیشتر اعلام کرد و افزود:

از امروز هیچ‌گونه تغییری در ارایه سوخت ناوگان به وجود نمی‌آید بلکه عملکرد آنها براساس پیمایش ثبت می‌شود و این پیمایش در خرداد ماه ملاک ارایه سوخت خواهد شد.

سخنگوی کارگروه سامانه نظارت و پایش هوشمند قرارداد ناوگان عمومی کشور اظهار داشت: در راستای اجرای این طرح کارگروهی متشکل از نمایندگان وزارتخانه‌های نفت (شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ایران به عنوان رئیس کارگروه)، وزارت راه و شهرسازی (سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای)، وزارت کشور (سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور) و ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مسئولیت تعیین میزان مصرف سوخت، پایش و نظارت بر اجرای این تصویب‌نامه را به عهده دارد و جلسات هماهنگی در اجرای این طرح در حال برگزاری است.

آدم‌نژاد‌ افزود: کمیته فنی ذیل کارگروه توزیع سوخت ناوگان عمومی جاده‌ای براساس پیمایش متشکل از کارشناسان دستگاه‌های عضو تشکیل شده است که در زمینه برآورد میزان مصرف سوخت در هر ۱۰۰ کیلومتر، روش انتقال داده‌ها یا اطلاعات از سازمان راهداری به شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی و تبدیل کیلومتر پیمایش ناوگان براساس اسناد حمل به لیتر یا لیتراژ و تعیین سهمیه ثابت جدید برای ناوگان عمومی یا ناوگان‌های فاقد اسناد حمل، فعالیت‌ می‌کنند.

وی بیان کرد: توزیع سوخت در آغاز طرح به طور عملکرد ماهیانه و براساس بارنامه و صورت وضعیت است یعنی آخر ماه آمار کارکرد هر خودرو حمل و نقل عمومی استخراج و کیلومتر پیمایش آن در هر ۱۰۰کیلومتر تبدیل به لیتر می‌شود؛ سپس اطلاعات براساس بارنامه و پلاک خودرو به شرکت پخش داده می‌شود و تا زمانی که عملکرد وسیله‌ نقلیه مشخص نشده است شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی با هماهنگی سازمان میزان مناسبی سوخت برای هر وسیله‌ نقلیه در کارت سوخت شارژ می‌کند.

منبع: روابط‌عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای

 
منبع: فارس

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false