×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱ تیر - ۱۴۰۳  
false
true
اتمام حجت درباره حضور "کلمن" در ایران

نخستین دارنده مدال طلای پرورش‌اندام ایران پس از انقلاب با افشای زوایای دیگری از فساد در پرورش اندام کشور نسبت به حضور "کلمن" آمریکایی در ایران اتمام‌حُجت کرد و هشدار داد: حکم‌های تقلبی و میلیونی سلامت ورزشکاران کشور را تهدید می‌کند.

به گزارش "چغادک نیوز"، در روزهای گذشته که خبر ورود "رونی کلمن" آمریکایی؛ پرورش اندام‌کار معروف به ماشین عضله با دارو در ایران و علی الخصوص پایتخت مطرح شده است، حواشی متعدد از روش ورود و برنامه‌های این فرد باعث شد تا انتقادات ورزشکاران و قهرمانان کشور افزایش یابد، به‌طوری که یزدان راد قهرمان ملی ایران و آسیا و دبیر سابق فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در ادامه انتقادات خود نسبت به این رویداد اظهار داشت: این واقعاً وهن یک فدراسیون است که روناک یونسی یک هنرپیشه زن بیاید و سمینار بدنسازی برگزار کند، و از هر نفر ١/٨٠٠/٠٠٠ تومان بگیرند و رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام نیز همکاری و تأیید کند.

نخستین دارنده مدال طلای بین المللی پرورش اندام ایران پس از انقلاب ادامه داد: واقعاً خجالت نمی‌کشند که چند پکیج برای برنامه‌های این ماشین عضله با دارو درست کردند، پکیج ۵۰۰هزار تومانی برای عکس گرفتن با "رونی کلمن"، ۷۰۰هزار تومان برای نشستن در سمینار ٢ساعته، ۸۰۰هزار تومان برای گواهی‌نامه و کسی که می‌خواهد در مجموع "رونی کلمن" را ببیند و امضا و عکس بگیرد و در نهایت یک حکم تقلبی بی‌ارزش بگیرد با تخفیف و منت یک‌میلیون و ۸۰۰هزار تومان باید بپردازد.
 

اتمام حجت درباره حضور
"رونی کلمن" عضو رسمی پلیس نژادپرست آمریکا و رئیس پلیس تگزاس

این قهرمان پیشکسوت پرورش اندام ایران و آسیا افزود: ما ده‌ها قهرمان مانند تبریزی، عباسپور، قرآن‌نویس، عیاری، عاقلی و … داریم که علمی و شخصیتی از "کلمن" بالاترند.

عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: اصلاً یک فدراسیون چه وظیفه‌ای دارد جز خدمت‌رسانی آموزشی و سمینار و مسابقه؟ کار احداث و تأسیس و تجهیز که به‌عهده وزارت ورزش و ادارات کل است، سیاست گذاری بین المللی هم که وظیفه کمیته المپیک است، پس فدراسیون اگر وظیفه‌اش را که برگزاری مسابقه کشوری و کلاس‌های مربیگری است انجام ندهد، به چه دردی می‌خورد؟ تاریخ این افتضاح دوم اردیبهشت است و جوانان ما نفری خداتومن باید تهیه کنند که بلکه آنها را بازی دهند، واقعاً باعث تأسف است.

وی اظهار داشت: مطمئناً مربیان و نام‌آوران و آنهایی که قهرمان و مربی سطح بالا هستند در این‌گونه دلقک بازی‌ها که بار علمی ندارد حضور نخواهند داشت، افرادی که از سر بدبختی و نیاز به داشتن این مدارک فاقد ارزش اقدام به حضور نصف و نیمه در آن سالن و پرداخت پول می‌کنند، اسیر نقشه‌های پلید رئیس دزدها و همکارانش شدند و به‌نوعی شرطی می‌شوند، کسی که به خلاف صحه می‌گذارد و دارد می‌بیند چه اوضاعی در این ورزش است و فقط می‌خواهد این عکس یا گواهینامه را در دفتر و سالن یا باشگاهش نصب کند، چطوری آینده و سلامت بچه‌های مردم را می‌خواهد برنامه ریزی کند؟

این قهرمان پیشکسوت پرورش اندام ایران و آسیا ادامه داد: هم اکنون دیگر در هر کوی‌وبرزنی و هر مکان ورزشی و غیرورزشی کوس رسوایی مسئولان فدراسیون نقل محفل‌ است و تا این اوضاع در ورزش است، تا خرید و فروش حکم مربیگری و داوری امری عادی و معمول است، پهلوانی کمرنگ و بیرنگ است.

راد تشریح کرد: وقتی کسی از شرق تهران با ۶٠٠ دلار هرگونه حکم و تقدیرنامه و داوری و … را به ارباب رجوع بدون حتی رجوع (از طریق پیک موتوری و آژانس تاکسی یا پُست) تحویل می‌دهد و تور اروپایی بدنسازی WBPF با جعل عنوان فدراسیون را به جوانان مردم می‌فروشند، چه توقعی داریم؟

عضو مؤسسه انجمن بدنسازان ایران ادامه داد: وقتی از غرب تهران گواهی حضور در مراسم رافائل سانتویا (رئیس فدراسیون بین‌المللی پرورش اندام و بدنسازی) در تهران را که ٢ ماه پیش در جریان رقابت‌های فیزیک اتفاق افتاد ٢میلیون تومان می‌فروشند و طی آن مدرک داوری و روز بعد مربیگری IFBB به حدود یک‌هزار نفر فروخته شد و به متقاضیان در منزل یا محل کار تحویل می‌شود، چه انتظاری می‌شود داشت؟

این قهرمان پیشکسوت پرورش اندام ایران و آسیا تصریح کرد‌: وقتی آدم خودش می‌داند دارد مدرک می‌خرد و پول حرام رو به حرام‌خوار رأس فدراسیون می‌دهد و آن هم با دریافت باج از شرق و غرب، سکوت می‌کند و در سازمان (وزارت) تربیت بدنی صورت مسئله پاک می‌شود و از مسئولان بازرسی و نظارت بر عملکرد مخفی نگاه می‌دارند تا به کاسبی‌های بسازبفروش‌هاش با همکارانش در وزارت ادامه بدهند ، دیگه به‌قول خودشون سر به تن ده‌هاهزار جوان می‌خواهند نباشد که مبادا منافع‌شان لطمه بخورد.

راد گفت: داوران، مربیان و قهرمانان ما موظفند روشنگری کنند و از این جریان سرازیر شدن میلیاردها پول جوانان جویای نام به جیب بی‌سروته آقایان جلوگیری کنند، چون دودش در چشم خودشان می‌رود، زیرا فرداها شاهد خواهیم بود که عده‌ای بی‌مایه با احکام پولی و مدال‌های خیالی و جعلی، زحمات قهرمانان واقعی و مربیان زحمتکش را بی‌اجر می‌کنند، حالا آن هم مهم نیست، مهم این است که آینده بچه‌های ما، همسران، جوانان و سلامت جامعه در معرض آسیب جدی از ناحیه فقدان تخصص و پوچی فعالیت‌های فدراسیون است و مملکتی که در آستانه شکوفایی مجدد استعدادها و اقتصاد و نشاط توافق لوزان است باید نیروی کارآمد متخصص و متعهد در چنته داشته باشد.

وی اظهار داشت: از این حیث تهی و فاقد بضاعت است و دروغ و دغل امری عادی و مباح می‌شود و این با ورزش و اهداف جامعه سالم در تضاد است، نگوییم چرا گرفتاریم، به‌خاطر همین اشکالات خودمان است که به ٢ آدم بی‌بته جسارت سوار شدن به همه ارکان فدراسیون را دادیم و حالا شاهدیم که تیم‌شان در داوری و اردوها و همه‌جا چیدمان می‌شود و به‌صورت اختاپوسی دست غارتگر خودشان را به همه‌جا دراز می‌کنند.

این استاد دانشگاه در پایان خاطرنشان کرد:‌ البته این عوامل‌شان چقدر بدبختند که خودفروشی می‌کنند و برای چندرغاز، کارهای حمالی دو سه نفر را پیش می‌برند. بنده اصلاً به فروش‌های میلیاردی ماشین آلات از طریق رانت توسط آقایان اعتراضی ندارم، نوش جانشان! مسئله این است که در وظایف فدراسیونی و سلامت تیم‌ها، اردوها و پیشبرد این ورزش خیانت نشود و کار تخصصی را دیگر مفتضح و مسخره امیال‌شان نکنند.

 
منبع: تسنیم

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false