×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲ تیر - ۱۴۰۳  
false
true
ورود بند جدید به قبوض آب

یک مقام مسئول در وزارت نیرو از نصب تجهیزات کاهنده مصرف آب برای مشترکان پُرمصرف و دریافت هزینه آن به صورت اقساطی از طریق قبوض خبر داد و گفت: مصوبه ای برای برخورد با پرمصرف ها در اختیار ما قرار می گیرد.

به گزارش "چغادک نیوز"، علیرضا نوذری پور با بیان اینکه گفته می شود سد لتیان سرریز کرده است، چنین نیست و هنوز با سرریز ۲۰ میلیون مترمکعب فاصله دارد و هیچ کدام از سدهای تهران نیز سرریز نکرده است، گفت: بزرگترین سدی که می توانست ذخیره خوبی داشته باشد، سد لار است که هنوز کمتر از ۸ درصد ظرفیت آن پُر شده و ذخیره آب سدهای پنجگانه تهران هم اکنون ۶۱۰ میلیون مترمکعب است و در مقایسه با زمان مشابه دو سال پیش ۱۰۰ میلیون مترمکعب کاهش نشان می دهد.

نوذری پور با اشاره به اینکه میزان بارش در استان تهران از ابتدای سال آبی جاری ۲۶۶ میلیمتر بوده است اظهارداشت: پیش بینی می شود در اردیبهشت بارش های خوبی داشته باشیم که اگر محقق شود سال نرمالی از لحاظ منابع آبی خواهیم داشت.

وی افزود: با وجود بارش های مقطعی نمی توانیم مصرف را افزایش دهیم چون هنوز نگران ذخیره برفی و نداشتن روان آب در فصل گرم سال هستیم. همانگونه که سال گذشته با همکاری مردم فصل گرما را بدون جیره بندی سپری کردیم، امسال نیز با صرفه جویی مردم و همه دستگاه ها می توانیم از این نگرانی به سلامت عبور کنیم.

قائم مقام آبفای استان تهران درباره مشترکان پُرمصرف گفت: بزودی چندین مصوبه در اختیار ما قرار می گیرد که یکی از آنها درباره برخورد با مشترکان پُرمصرف است، گرچه تمایل داریم بدون اعمال محدودیت، مصرف این مشترکان متعادل شود. امسال برای مشترکان پُرمصرف، لوازم کاهنده مصرف نصب خواهیم کرد و هزینه آن را به صورت اقساط از طرق قبوض دریافت خواهیم کرد.

نوذری پور در مورد اختصاص آب کشاورزی از سد ماملو و طالقان گفت: انتظار داریم حداکثر منابع آب سطحی برای تأمین آب شهررب شوندان تهرانی در نظر گرفته شود و بعد نیم نگاهی به تأمین آب کشاورزی از آب سدهای تهران داشته باشیم.

این مقام مسئول در آبفای تهران درباره تصفیه خانه هفتم که از سد ماملو تأمین می شود بیان داشت: ظرفیت این تصفیه خانه آب دو مترمکعب بر ثانیه است که برای تأمین آب جنوب تهران، پاکدشت، ورامین و قرچک استفاده می شود. در شرایط بحرانی که با کمبود آب در تهران مواجه هستیم، بخشی از آب شرق تهران نیز از تصفیه خانه هفتم تأمین می شود و در روزهای آینده این تصفیه خانه به حداکثر ظرفیت خود خواهد رسید.
 

 
منبع: مهر

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false