×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱ تیر - ۱۴۰۳  
false
true
تسریع درساخت سکوهای دریایی اولویت فازهای توسعه ای پارس جنوبی است

مدیرعامل شرکت نفت وگاز پارس گفت: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته امسال یکی از اولیت های کاری این شرکت تسریع در ساخت سکوهای دریایی فازهای پارس جنوبی است.

به گزارش "چغادک نیوز"،روابط عمومی شرکت نفت وگاز پارس روز دوشنبه به نقل از علی اکبر شعبانپور افزود: در این ارتباط تاکنون جلسه های متعدد با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء و شرکت صدرا در شرکت نفت و وزارت صنعت، معدن و تجارت در باره سکوی فازهای ١٣ و ٢٢ تا ٢۴ و دو سکوی فازهای ١٧ و ١٨ پارس جنوبی برگزار شده است.

وی اضافه کرد: هم اکنون منتظر نتیجه اقدامات انجام گرفته از سوی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء درباره تصمیم های اتخاذ شده در حضور وزیر صنعت و معدن و تجارت هستیم.

شعبانپور، درباره آخرین وضع توسعه فازهای ١٣ و ٢٢ تا ٢۴ پارس جنوبی بیان کرد: وضعیت این فازها هم اکنون در بخش ساخت پالایشگاه خشکی از نظر پیشرفت کاری تا حدودی مناسب است اما مشکل اصلی آنها عقب ماندگی در ساخت تاسیسات در بخش دریاست.

وی با اشاره به ساخت ٨هشت سکوی فازهای ١٣ و ٢٢ تا ٢۴ و دو سکوی فازهای ١٧ و ١٨ پارس جنوبی در شرکت صدرا گفت: درصورت تسریع در روند ساخت سکوهای فازهای ١٣ و ٢٢ تا ٢۴ پارس جنوبی، از سال آینده از هر یک از فازها یک سکو وارد مدار تولید می شود.

براساس برنامه ریزی صورت گرفته با به تولید رسیدن فازهای اولویت دوم میدان گازی پارس جنوبی درسه سال آینده، تولید گاز ایران از این میدان مشترک به بیش از ٨٠٠ میلیون متر مکعب در روز می رسد.

وزارت نفت ایران پارسال همه تلاش خود را برای برداشت بیشتر حداقل ١٠٠ میلیون متر مکعب گاز از این میدان به کار گرفت تا بتواند برنامه ریزی های مدون خود را در باره تامین سوخت زمستانی و نیز صرفه جویی سوخت مایع در نیروگاه ها و صنایع پر مصرف جامع عمل بپوشاند.

پیش بینی می شود با بهره برداری از پنج فاز تازه این میزان از ١٠٠ میلیارد متر مکعب فراتر رود، طبق قراردادهای بسته شده با شرکتهای ایرانی و خارجی در پارس جنوبی باید ۴٣ میلیارد دلار منابع مالی برای توسعه این میدان مشترک هزینه شود که تاکنون در مجموع برای توسعه فازهای گازی این میدان مشترک حدود ٣۴ میلیارد دلار پرداخت شده است.

طرح های توسعه میدان گازی پارس جنوبی در شهرستان های عسلویه و کنگان در جنوب استان بوشهر در دست اجراست.

ایرنا

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false