×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۴ مرداد - ۱۴۰۳  
false
true
همه شروط کی‌روش برای ماندن در ایران

محور مذاکرات جلسه بعدی کارلوس کی‌روش با مسئولان فدراسیون فوتبال مشخص شد.

به گزارش "چغادک نیوز"، پس از اینکه روز گذشته در جلسه‌ای با حضور علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال و کارلوس کی‌روش و البته نماینده وزارت ورزش توافقات کلی برای ادامه همکاری سرمربی تیم ملی حاصل شد، قرار است در جلسات بعدی در خصوص جزئیات این همکاری طرفین به بحث و تبادل نظر بپردازند.

در این خصوص قرار است محور مذاکرات در جلسات بعدی در مورد اردوهای تدارکاتی از جمله برگزاری اردوها و بازی‌های تدارکاتی، زمان و مکان آنها و نضمین برای تحقق آنها باشد.

از سوی دیگر مورد جزئی بعدی در مورد مسائل اداری فدراسیون یعنی انتخاب سرپرست و مدیر تیم ملی و حیطه وظایف برخی مدیران از جمله سرپرست فدراسیون است.

در نهایت تضمین برای ایجاد شرایطی بهتر در کمپ تیم‌های ملی نیز آخرین خواسته کی‌روش است که باید این به موضوع نیز در ماه‌های آینده توجه ویژه‌ای شود.

در این بین و در صورتی که طرفین مذاکره در خصوص این مسائل نیز به توافق و تفاهم برسند به طور حتم کارلوس کی‌روش تا جام جهانی ۲۰۱۸ در فوتبال ایران ماندگار خواهد شد.

در این میان برخی مسائل دیگر نیز از جمله انتخاب دستیار ایرانی، پرداخت‌های مالی به کی‌روش و … نیز وجود دارد که به نظر نمی‌رسد این موارد مشکل خاصی برای ماندن کی‌روش ایجاد کند.

**حالا توپ در زمین وزارت ورزش است!

همواره در مدت ۴ سال گشته یکی از دغدغه‌های پیش‌روی فدراسیون تحت امر علی کفاشیان، مباحث مالی از جمله تأمین اعتبار برای قرارداد کی‌روش و دستیارانش و مواردی دیگر از جمله پاداش‌های اختصاص یافته به سرمربی تیم ملی و بعضاً ملی‌پوشان بود، تا جایی که این دغدغه‌ها تا همین امروز نیز از سخنان علی کفاشیان استشمام می‌شود و شاید اگر فدراسیون فوتبال بخواهد طبق روال قبلی بدون کمک و حمایت نهاد بالادستی خود یعنی وزارت ورزش برای تأمین قرارداد کی‌روش پا پیش بگذارد، این بار به مشکل خورده و زخم کهنه در مراحل بعدی قرارداد دوباره سر باز کند.

**وزارت تحریم‌ها را از فدراسیون بر می‌دارد؟

در همین بین حالا که وزارت ورزش نقش پررنگی را در ماندن کی‌روش ایفا کرده است باید سعی کند تا به خواسته‌های دو طرف این داستان توجه ویژه‌ای کرده و تا حدی نیز آنها را محقق و دغدغه‌هایشان را نیز برطرف کند.

از یک سو وزارت ورزش باید سعی کند با کمک به فدراسیون فوتبال و برداشتن تحریم‌ها از روی این فدراسیون، بخشی از قرارداد کی‌روش برای سال‌های آینده تا جام جهانی ۲۰۱۸ را تأمین کند و از سوی دیگر نیز تضمین لازم را نیز به کی‌روش بدهد که می‌تواند در راه برگزاری اردوهای تدارکاتی و ایجاد زمینی مناسب در کمپ تیم‌های ملی به فدراسیون فوتبال کمک‌های لازم را بکند.

در واقع حالا که ماندن کی‌روش با کمک وزارت ورزش محقق شده و در روزهای که شنیده می‌شود قرارداد کی‌روش روزی ۱۵ میلیون تومان برای فدراسیون آب می‌خورد، وظیفه وزارت ورزش بیش از پیش سنگین شده و آنها باید از این پس با چشم دیگری به فدراسیون فوتبال و تیم ملی ملی تحت امر کارلوس کی‌روش نگاه کنند.

 
منبع: فارس

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false