×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱ تیر - ۱۴۰۳  
false
true
نقدی: دولت و ملت با همدلی توی دهان آمریکا بزنند

کینه عمیق امریکا به ایرانیان را نشان داد و بار دیگر ثابت کرد که مقامات امریکایی دروغگو و غیر قابل اعتماد هستند.

به گزارش "چغادک نیوز"، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در دیدار نوروزی با کارکنان این سازمان که در مجموعه ۵ آذر برگزار شد، ضمن بیان ماموریت‌ها و نحوه فعالیت بسیج در سال جدید، درباره مذاکرات هسته ای لوزان و تحریم ها سخنرانی کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به تناقض گویی آمریکایی‌ها گفت: پس از ۹ روز مذاکرات نفس گیر در لوزان، رییس جمهور و مقامات امریکایی منکر توافقات اصلی هستند و تفسیری متناقض ارائه می دهند، آنها تعهداتی که ایران داده را اضافه می کنند ولی تعهدی را که به هیئت ایرانی داده اند را تحریف و انکار می کنند.

وی افزود: این مذاکرات یکبار دیگر ثابت کرد مقامات امریکایی دروغگو و غیر قابل اعتماد هستند.

وی با اشاره به سخنان مسئولین هیئت مذاکره کننده و رئیس جمهور درباره بیانیه لوزان ادامه داد: همه شنیدیم که رییس هیئت مذاکره کننده و مهمتر از آن شخص رییس جمهور محترم در مورد توافقات لوزان گفته اند در توافق انجام شده، بازرسی از مراکز نظامی و ورود به سایر عرصه های اختلافی با آمریکا نیست.

نقدی افزود: همه شنیدیم که رییس جمهورمان گفت توافق انجام شده این بوده که "همه تحریم های مالی، اقتصادی و بانکی در همان روز اجرای توافق نهایی لغو خواهد شد".

رئیس سازمان بسیج مستضعفین بر عهد شکنی آمریکایی ها تأکید کرد و ادامه داد: بر خلاف این اظهارات روشن رییس جمهور محترم ما، رییس جمهور دروغگو و عهدشکن امریکا این وعده صریح را انکار می کند، وزیر خارجه دروغگوی امریکا آن را انکار می کند، سخنگوی کاخ سفید مکررا چنین تعهدی را انکار می کند و از کاهش تحریم ها و برداشتن آنها بصورت تعلیق و نه لغو، آن هم بصورت تدریجی و نه دفعی و آن هم بصورت مشروط به تایید آژانس هسته ای که تا حال یار صهیونیسم و دشمن ایران بوده است، دم می زنند.

وی به زیاده خواهی مقامات آمریکایی اشاره کرد و بیان داشت: آنها از کنترل عرصه های نظامی بحث می کنند. بر خلاف گزارش مقامات ایرانی که تعهدات را ۱۰ ساله داده اند، آنها محدودیت ها را ۲۵ یا ۳۰ ساله و یا حتی دائمی عنوان می کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج علت اصلی عهدشکنی‌ها و تناقض گویی‌های آمریکایی ها را  تصور نادرست آنها از اثر تحریم ها دانست و تشریح کرد: آمریکایی ها نمی خواهد اهرم اصلی فشار خود را از دست بدهند و علت عجله آنها برای رسیدن به توافق و این جلسات فشرده آنست که می دانند با گذر زمان، ناکارآمد بودن تحریم ها کم کم دارد آشکار می شود و اگر زمان بگذرد دیگر کسی حاضر نیست بهایی برای تحریم ها بپردازد.

وی ادامه داد: تصور آنها این است که در این مبارزه به آخر راه و نقطه خطرناکی رسیده اند و در صحرای سوزانی گیر کرده اند و تنها سرمایه برای حفظ جان آنها همین یک منبع آب (تحریم) است. آنها ترجیح می دهند، تا جایی که می توانند آن را جیره بندی و کمتر مصرف کنند تا امید بیشتری به بقا در این مبارزه داشته باشند و عجله می کنند چون می دانند اگر درنگ کنند بی اثر بودن تحریم ها آشکارتر می شود و دیگر کسی خریدار رفع آن نخواهد بود.

جانشین فرمانده کل سپاه روش مقابله با تحریم ها را مقاومت دانست و تصریح کرد: تنها راه چشم پوشی آنها از این تحریم ها این است که فضا آنقدر داغ شود که راهی جز مصرف یکباره این سرمایه نداشته باشند.

وی افشای نیرنگ ها و خدعه های آمریکا و ایادیش را باطل کننده تزویر استکبار خواند و ادامه داد: بهترین کمک مردم به دولت در این شرایط برای رسیدن به حداکثر امتیاز و لغو کامل تحریم ها،  افشای هر چه بیشتر چهره حیله گر و عهدشکن و دروغگوی امریکا در کشور و منطقه است.

نقدی تصریح کرد: ترسیم جنایات و پایبند نبودن امریکا به تعهدات خود برای مردم و تقویت فشار به امریکا و اذناب امریکا در عرصه های میدانی، تنگنای بیشتری برای امریکایی ها ایجاد می کند و آنها را به لغو هر چه زودتر تحریم ها وادار می کند.

وی اقتصاد مقاومتی را راه نجات ملت از این شرایط دانست و افزود: البته صحیح تر از این کار، تمرکز روی اقتصاد مقاومتی است. اگر اقتصاد مقاومتی جدی گرفته شود و به جای چشم دوختن به لغو تحریم ها برای بهبود شرایط اقتصادی، به تقویت تولید ملی و کاهش وابستگی به ارز تکیه کنیم و به قول رهبری معظم در سال "همدلی و همزبانی دولت و ملت" اعتماد بیشتری به قدرت مردم خودمان داشته باشیم، حتی اگر فقط حرکت در این مسیر را به طور جدی آغاز کنیم، دشمن از اهرم تحریم مایوس خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه گفت: متأسفانه، مشکل ما این است که خیلی از افراد تا زمانی که لغو تحریم ها را نبینند و خودشان به عینه بی تاثیر بودن لغو تحریم ها در حل مشکل بیکاری و تورم را لمس نکنند، حاضر به دست به کار شدن برای اقتصاد مقاومتی نیستند.

وی تصریح کرد: در نتیجه بهترین راه، همدلی و همزبانی با دولت برای وادار کردن امریکا به پذیرش تعهدات لوزان در سند نهایی توافق جامع، افشای عهدشکنی و دروغگویی و زیر فشار گذاشتن امریکا با پیشروی های بیشتر میدانی به سوی اهداف و تکمیل محاصره هم پیمانان او در منطقه است.

نقدی در پایان با تأکید بر شعار سال گفت: دولت و ملت باید با همدلی و همزبانی توی دهان آمریکای دروغگو و عهدشکن بزنیم و گرگ پیر استعمار را سر جایش بنشانیم.

 
منبع: فارس

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false