×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳ تیر - ۱۴۰۳  
false
true
قوچان نژاد: زلاتان و سانچز همه تیم شیلی و سوئد نیستند

مهاجم تیم ملی می گوید در لحظه سال تحویل برزگترین آرزویش سلامتی خود، خانواده اش، فوتبالیست ها و تمام مردم ایران بود.

به گزارش "چغادک نیوز"، به نقل از  وبسایت نود،  رضا قوچان نژاد با خیلی از فوتبالیست های ایران فرق دارد. تصور می کنیم از «نه» گفتن بدش می آید چون حتی اگر بعد از یک روز پرفشار و خسته هم سراغش بروید، با یک لبخند از شما میزبانی می کند. وقتی با او گفت و گو می کنید انگار نه انگار که آن مرد حماسه ساز اولسان است، با آن گل تاریخی. هر بار که درباره گل های مهمش برای فوتبال ایران حرف می زنیم او آرام سرش را تکان می دهد و می گوید: «آن گل ها که تمام شد و رفت.» این است تفاوت اصلی او با آن دسته از فوتبالیست هایی که هیچ کار مفیدی نمی کنند و «ادعای» زیادی دارند و حتی با هواداران درست برخورد نمی کنند. مصاحبه عیدانه را رضا قوچان نژاد نشان داد که او در سال ۹۴ بیش از اینکه اهداف فوتبالی داشته باشد، به فکر سلامتی خانواده اش است.

سال ۱۳۹۳ برای تو چطور بود؟ با ایران در جام جهانی شرکت کردی و پس از آن در جام ملت ها هم حضور داشتی. آیا سال ۹۳ و حضور در این تورنمنت ها برای رضا قوچان نژاد خوب بود؟
سال ۹۳ برای من سال خوبی بود. باید خدا را شکر کنم به خاطر اتفاقاتی که در این سال برای من افتاد. با تیم ملی در جام جهانی شرکت کردم و در می توانم بگویم تجربه بسیار شیرینی بود. مقابل نیجریه و آرژانتین بازی خوبی انجام دادیم و تنها در بازی بوسنی نتوانستیم خوب عمل کنیم. در روزهایی که در برزیل حضور داشتیم، تیم ملی پیشرفت زیادی کرد چون خیلی چیزهای تازه و نو یاد گرفتیم؛ هم در داخل زمین و هم در خارج زمین. جام ملت ها هم خیلی تجربه خوبی برای تیم ملی بود. البته شروعش شیرین بودن و پایانش تلخ چون تمام حس ما این بود که حق مان قهرمانی در مسابقات است نه حذف این شکلی. اصلا با نیت قهرمانی به مسابقات رفته بودیم ولی حذف مان بسیار تلخ بود.

البته استقبال هواداران از شما بی نظیر بود، حتی پس از شکست در برزیل و استرالیا.
هواداران اینقدر در برزیل، استرالیا و مخصوصا ایران از ما حمایت کردند که وقتی نتوانستیم نتیجه بگیریم، قبل از هر چیز دلمان برای آنها سوخت. هدف ما همیشه شادی کردن دل مردم است اما وقتی نتوانستیم موفق شویم، ناراحت شدیم.

شما همیشه می گوئید حضور در برزیل و استرالیا را فراموش نمی کنید.
خب جدا از نتیجه ای که به دست آمد، در این تورنمنت به من و بچه ها خیلی خوش گذشت. ای کاش که هر سال جام جهانی و جام ملت ها برگزار می شد!

در سال تحویل، بزرگترین آرزوی رضا قوچان نژاد چه بود.

برای سال جدید تنها آرزوی من این بود که خانواده ام سالم و تندرست باشند. به امید خدا هم اینطور خواهد بود. برای خودم هم چنین آرزویی داشتم و امیدوارم چه بیرون از زمین و چه در خارج از زمین موفق و سالم باشم. این آرزو را برای همه بازیکنان و خانواده هایشان کردم، همینطور برای مردم عزیز کشورم. امیدوارم که با تیم ملی هم بازی های خوبی انجام دهیم، مخصوصا که دو بازی خیلی مهم با تیم های قوی شیلی و سوئد داریم. هدف ما در سال ۹۴ این است که نتایج خوبی به دست بیاوریم و بتوانیم دل مردم و هواداران را خوشحال کنیم.

از بازی شیلی و سوئد حرف زدی. دو مسابقه هیجان انگیز در پیش داریم….
بله، این دو تیم از تیم های خوب دنیا هستند. تیم ملی شیلی که در جام جهانی خیلی خوب کار کرد و همه دیدند که با بدشانشی از مسابقات حذف شد. تیم ملی سوئد هم که لژیونرهای خیلی خوبی در اختیار دارد برای همین خیلی خوب است که با این دو تیم بازی می کنیم.

از بازی با این دو تیم حرف می زنیم، ناخواسته نام سانچز و ابراهیموویچ مطرح می شود. البته گویا زلاتان در این مسابقه حاضر نیست.
شما از این دو بازیکن اسم آوردید. ابراهیموویچ و سانچز از بازیکنان بزرگ فوتبال دنیا هستند و مثل همه بازیکنان، به آنها هم احترام زیادی گذاشته می شود. البته تیم شیلی و سوئد تنها سانچز و ابراهیموویچ نیستند. آنها یک تیم هستند، درست مثل تیم ملی ایران. برای ما مهم این است که بتوانیم دو مسابقه مفید و اردوی خوبی برگزار کنیم. می توانیم در مقابل این دو تیم چیزهای زیادی یاد بگیریم.

عید امسال از خانواده دور بودی. آیا دوست نداشتی در کنار خانواده ات باشی؟
متاسفانه هر سال عید نوروز را دور از خانواده هستم و مجبورم دور از آنها سال جدید را شروع کنم. خب، فوتبال کار من است و اصلا ناشکری نمی کنم. وقتی فوتبالیست شدم فکر این روزها را کردم. با تکنولوژی های امروز می توانم هر روز با خانواده ام در تماس باشم. تکنولوژی باعث شده تا فاصله های ما خیلی کمتر شود.

شما در عید نوروز رسم و رسوم خاصی دارید؟
راستش رسم و رسوم خاصی که نداریم ولی در عید دوست دارم کنار خانواده و رفقایم باشد البته چون وقت ندارم، هر سال این اتفاق نمی افتد. برای همین هر جا که هستم، با دوستانی که دوروبرم هستند سال جدید را شروع می کنم.

شما واقعا فکر می کردید یک روز اینقدر محبوب مردم ایران شوید؟ آنها هیچوقت گل هایی را که زده اید، فراموش نمی کنند؛ مخصوصا گل به کره، قطر، امارات، بوسنی و…
هر بار وقتی پیراهن تیم ملی ایران را به تن می کنم، افتخار می کنم. با افتخار این پیراهن را می پوشم. واقعا حس خوبی دارم که نمی توانم درباره اش حرف بزنم. در هیچ جای دنیا به خوبی هواداران ایرانی ندیدم. من کشورهای مختلفی بازی کرده ام، از هلند و انگلیس و بلژیک بگیرید تا کویت و قطر. در هر کدام از این کشورها که بازی کرده ام، همیشه به من می گفتند و می گویند که ایران عجب هوادارانی دارد. می گویند شما خیلی فوتبال را دوست دارید و برای ما افتخار است که جلوی تیمی با چنین هوادارانی بازی می کنیم. درباره گل هایی هم که زده ام باید بگویم، مربوط به گذشته است. هر چیزی تاریخی دارد. گل هایی که من زده ام مربوط به همان روزها بوده و الان باید جلو را نگاه کنم. اینکه در بازی های بعدی بتوانم دوباره برای تیم ملی ایران مثمر ثمر باشم.

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false