×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۳ مرداد - ۱۴۰۳  
false
true
۲۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه راه نیمه‌تمام داریم

معاون امور دولت و مسوول هماهنگی امور استان های وزارت راه و شهرسازی با تاکید بر ضرورت سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه حمل و نقل گفت: هم اکنون در سطح کشور۲۰۰هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام داریم.

به گزارش "چغادک نیوز"، احمد مجیدی در مراسم افتتاح اولین نمایشگاه دستاوردهای استان هرمزگان، بودجه کل این وزارتخانه در سال جاری را ۵۵ هزار میلیارد ریال اعلام و اظهار کرد: می طلبد به هر شکل ممکن نظر بخش خصوصی را برای سرمایه گذاری در این زمینه جلب کنیم.

وی ادامه داد: در بخش حمل و نقل جاده ای ۲۲۰هزار کیلومتر راه به ارزش ۲۰۰ هزار میلیارد تومان داریم که اگر بخواهیم ۲۵سال از آنها استفاده گردد باید سالانه چهاردرصد صرف نگهداری آنها شود که دراین صورت به ۱۰۰ هزار میلیارد ریال نیاز داریم درحالیکه کل اعتبار در همه بخش های راه و شهرسازی فقط ۵۵هزار میلیارد ریال است.

این مقام مسوول در وزارت راه و شهرسازی ابراز داشت:پروژه های زیادی از جمله آزاد راه سیرجان به بندرعباس به طول ۳۰۰کیلومتر نیز شروع شده که باید برای اجرای آن از بخش خصوصی استفاده شود.

مجیدی تصریح کرد: مشکلاتی در زمینه برگشت سرمایه سرمایه گذاران بخش خصوصی داشته ایم که موفق به اصلاح آیین نامه مشارکت شده ایم و امیدواریم بتوانیم در بخش حمل و نقل جاده ای، آزادراههای مناسبی بسازیم همان گونه که به تازگی کی از سرمایه گذاران قبول کرده با سرمایه آورده (صد در صد) خودش آزاد راه همدان به کرمانشاه را احداث کند که قرارداد آن بسته شده است.

وی میزان خطوط ریلی کشور را ۱۰هزار و ۵۰۰کیلومتر عنوان کرد و گفت: ۹هزارکیلومتر نیز در حال ساخت است که اجرای آنها نیاز به ۳۰۰هزار میلیارد ریال اعتبار دارد درحالی که برای زیرساخت های ریلی سالانه بین شش هزار تا هفت هزار میلیارد ریال اعتبار داریم که فاصله زیادی با مبلغ اصلی دارد.

به گفته وی در بخش حمل و نقل مسافری راه آهن نیز یکهزار و ۷۰۰ واگن داریم که ۷۰۰واگن آن فرسوده است درحالی که این تعداد بایستی به چهار هزار واگن افزایش یابد که دراین صورت باید سه هزار واگن اضافه شود که نیاز به ۱۲۰هزار میلیارد ریال تسهیلات دارد که با توجه به بازدهی کار می طلبد بخش خصوصی سرمایه گذاری کند.

معاون امور دولت و مسوول هماهنگی امور استان های وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: به تازگی کار خوبی در راه آهن اتفاق افتاده و ۵۷درصد تعرفه ای که بابت بهره برداری از خطوط ریلی می گرفتند با۲۲درصد کاهش به ۳۵درصد رسیده و اعلام کردند هر کسی واگن باری نو وارد کشور کند تا یک میلیارد ریال تخفیف می گیرد که موقعیت بسیار خوبی برای مشارکت بخش خصوصی است.

مجیدی ابراز امیدواری کرد این همایش فرصتی باشد تا سرمایه گذاران دراین بخش ها در استان هرمزگان سرمایه گذاری کنند.

اولین همایش ملی فرصت های سرمایه گذاری هرمزگان با حضور تعدادی از سرمایه گذاران داخلی و خارجی و برخی معاونان وزرای دولت تدبیر و امید و همچنین صاحب نظران سرمایه گذاری چهارشنبه درعباس آغاز شد و تا هفتم اسفند ادامه دارد.

تسنیم

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false