×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲ مرداد - ۱۴۰۳  
false
true
مشاور روحانی: درآمد خبرنگاران آزاردهنده است

مشاور رسانه‌ای رییس‌جمهور با اشاره به اینکه نقد دارای یک چارچوب مشخص است، گفت: کسی نمی‌تواند با لباس نقد تخریب‌گری کند.

به گزارش "چغادک نیوز"، محمدرضا صادق در دیدار با اصحاب رسانه در استان قم با اشاره به مشکلات این قشر در سراسر کشور گفت: شهر قم به عنوان پایگاه نشر معارف اهل بیت و عالی‌ترین قرائت از اسلام یعنی مذهب تشیع، جایگاه بسیار خاصی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و در میان پیروان مکتب اسلام دارد و حوزه رسانه این استان نیز به همین مناسبت از این جایگاه بالا برخوردار است.

وی افزود: امروز این شهر جایگاه ارزشمندی در نظام مقدس جمهوری اسلامی دارد و خبرنگاران این شهر نیز باید متناسب با این جایگاه در حوزه‌های مختلف بدرخشند. در حقیقت خبرنگاران این شهر در بسیاری از حوزه‌ها باید اسوه و الگو باشند.

مشاور رسانه‌ای رییس جمهور خاطرنشان کرد: با توجه به انتظاراتی که از رسانه‌ها به ویژه رسانه‌های این استان از سوی مسئولین مطرح می‌شود، می‌بایست وظایف خود را نیز نسبت به این خبرنگاران و رسانه‌ها به بهترین شکل ممکن انجام دهیم و حقوق آن‌ها را نیز استیفا کنیم.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات خبرنگاران استان قم گفت: از جمله مشکلات عمده‌ای که در این بین مطرح شد مشکلات مرتبط با بیمه خبرنگاران بود. دولت تدبیر و امید خود را موظف کرده است تا تمام مسئولان رسانه‌ها را ترغیب کند که خبرنگاران خود را بیمه کنند و از مزایای بیمه استفاده کنند، به همین دلیل خبرنگاران باید از مسئولین مطبوعاتی خود نیز این مطلب را پیگیری کنند.

وی گفت: مطلب بعدی درباره سطح درآمد خبرنگاران است که صادقانه باید بگوییم این مشکل بسیار آزاردهنده است و با توجه به مسئولیت سنگینی که خبرنگاران به عهده دارند میزان دریافتی آن‌ها بسیار ناچیز است که این مشکل نیز امیدواریم در آینده با تدابیری که اندیشیده می‌شود تا حدودی رفع شود، اما قطعا هیچ هزینه‌ای نمی‌تواند جبران کار سنگینی که خبرنگاران انجام می‌دهند را داشته باشد.

صادق با اشاره به اهمیت راه‌اندازی سازمان صنفی خبرنگاران برای حمایت از حقوق خبرنگاری گفت: خبرنگاران دادستان مردم هستند و باید از حقوق خود دفاع کنند که دفاع از حقوق خبرنگاران درحقیقت کمک بسیاری به رفع بسیاری از معضلات در کشور خواهد کرد.

وی درباره رویکرد تخریبی برخی از اصحاب رسانه‌ها نسبت به فعالیت دولت گفت: راهبرد دولت در مقابل این تخریب‌کنندگان این است که از خود رسانه‌های منصف بخواهیم که با مطالب واقعی خود حقایق را به گوش مردم برسانند و مردم خودشان بهترین قضاوت‌کننده هستند. گفتمان اعتدال گفتمانی است که باید در سراسر کشور در همه ابعاد ساری و جاری شود، نه اینکه به بهانه نقد به تخریب دیگران بپردازیم.

وی گفت: درباره اعطای مجوزهای خبرنگاری به روزنامه‌ها هرکسی که تقاضای کسب مجوز برای رسانه و روزنامه‌ای دارد می‌تواند به شکل آزاد تقاضای خود را مطرح کند و تقاضای او در یک فرآیند کاملا قانونی و شفاف بررسی می‌شود. متاسفانه برخی حتی برای رسانه خود درخواست کسب مجوز هم نکرده‌اند، ولی اعلام می کنند که به ما مجوز نداده‌اند. در حالی که همه این امور نیازمند یک فرایند قانونی شفاف است.

مشاور رسانه‌ای رییس جمهور تصریح کرد: نقد دارای یک چارچوب مشخص است و ویژگی‌های خاصی نیز دارد و کسی نمی‌تواند با لباس نقد تخریب‌گری کند . مطالب ناحق را به زبان بیاورد، زیرا در درگاه خداوند مسئول است.

وی در پاسخ به سوالی درباره زمان سفر رییس جمهور به قم نیز گفت: برخی گمانه‌زنی‌ها در رابطه با زمان این سفر و بهانه‌های این سفر مطرح شده است که واقعا جای تعجب دارد، در حالیکه سفرهای استانی رییس جمهور از قبل پیش بینی شده بود و زمان بندی آن‌ها از گذشته مشخص بود. چهاردهمین سفر رییس جمهور به شهر مقدس ۱۴ معصوم است.

وی تصریح کرد: ارائه آموزش‌های تخصصی به خبرگزاری‌های تخصصی اتفاق بسیار مهمی است که باید در حوزه خبری روی دهد که دولت نیز از این مساله حمایت می‌کند.

 
منبع: ایرنا

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false