×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲ مرداد - ۱۴۰۳  
false
true
پرواز مجدد پهپادهای ناشناس برفراز پاریس

منابع امنیتی و پلیس فرانسه روز چهار شنبه از پنج مورد جدید پرواز هواپیماهای بدون سرنشین در سه شنبه شب در برخی مناطق پاریس خبر دادند.

به گزارش "چغادک نیوز"، این هواپیماهای بدون سرنشین که منابع پلیس و شاهدان مشاهده کرده اند اما تعداد آنها مشخص نشده است، سه شنبه شب در محدوده زمانی ساعت بیست و دو تا یک بامداد به وقت گرینویچ در حریم هوایی پاریس پرواز کردند. این پروازها بیشتر در اطراف میدان کنکورد و نزدیک سفارت آمریکا در پاریس صورت گرفت. همچنین این هواپیماهای کوچک که از راه دور کنترل می شوند، بر فراز رودخانه سن، هتل دزانوالید، برج ایفل و برخی مناطق جنوب غربی و شمال پایتخت فرانسه مشاهده شده اند.

این مناطق عمدتا همان مکان هایی هستند که پنج هواپیمای بدون سرنشین دوشنبه شب بر فراز آنها پرواز کرده بودند. در حال حاضر مسئولان پلیس فرانسه چیز زیادی درباره علت این پروازهای مشکوک نمی دانند و هنوز نتوانسته اند افرادی که این هواپیماها را هدایت می کنند، بازداشت کنند.

منابع امنیتی و پلیس فرانسه روز سه شنبه نیز اعلام کرده بودند دست کم پنج هواپیمای بدون سرنشین دوشنبه شب در حال پرواز بر فراز برخی مناطق پاریس مشاهده شدند.خبر این پروازهای مشکوک بر فراز پاریس در شرایطی منتشر می شود که در چارچوب طرح امنیتی ویژیپیرات  که پس از حملات افراط گرایان مسلح در اوایل ژانویه به دفتر هفته نامه شارلی ابدو و یک فروشگاه متعلق به یهودیان در پایتخت فرانسه به اجرا گذاشته شد، شمار زیادی از نیروهای امنیتی در این شهر مستقر شده اند. بخش های مختلف پلیس پاریس از دوشنبه شب برای پیدا کردن افرادی که این هواپیماها را هدایت می کنند، بسیج شدند اما هنوز هیچکس در این رابطه بازداشت نشده است.
تحقیق درباره پرواز هواپیمای بدون سرنشین بر فراز سفارت آمریکا به بخش بازرسی حمل و نقل هوایی پلیس فرانسه محول شده و پلیس قضایی پاریس نیز مسئولیت تحقیق درباره دیگر پروازها را بر عهده گرفته است.

 یک ماه پیش نیز مسئولان کاخ الیزه اعلام کرده بودند یک هواپیمای بدون سرنشین بر فراز کاخ ریاست جمهوری پرواز کرده است اما به اذعان مسئولان پلیس پاریس ،هیچگاه این تعداد هواپیمای بدون سرنشین با منشا ناشناس در حریم هوایی پاریس مشاهده نشده است. از اکتبر گذشته نیز حدود بیست مورد پرواز هواپیماهای بدون سرنشین در حریم هوایی برخی مراکز حساس از جمله تاسیسات هسته ای فرانسه گزارش شده است.

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false