×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۶ تیر - ۱۴۰۳  
false
true
شیلات استان بوشهر در تولید بچه میگو رکوردار کشور شد

مدیرکل شیلات استان بوشهرگفت: در سال جاری شیلات این استان در تولید بچه میگو یک روزه رکوردار کشور شد.

به گزارش "چغادک نیوز"،  به نقل از ایرنا، حسین بهمنیاری روز سه شنبه در دیدار با رییس و کارکنان شیلات بندردیر افزود: در سال جاری حدود دومیلیون بچه میگو در ۱۰ مجتمع پرورشی استان بوشهر تولید شده که از این تعداد یک میلیون بچه میگوی یک روزه بوده است.

وی اظهارداشت: سال های گذشته بچه میگو مورد نیاز این استان از استان هرمزگان تامین می شد اما اکنون با تولید این تعداد بچه میگو می توانیم این محصول را به استان های هرمزگان ،سیستان و بلوچستان،خوزستان و گلستان صادر کنیم.

مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: در سال جاری۱۴ هزارتن میگو پرورشی از سایت های پرورش میگو در استان برداشت شده است که تاکنون بیش از ۱۰هزار تن آن به کشور های چین،اروپا ، حوزه خلیج فارس و بخشی هم به کشور روسیه صادر شده است.

وی اضافه کرد: کشور روسیه با درخواست ۱۵۰ هزارتن میگو پرورشی از خریداران واقعی می باشد که برنامه ریزی شده که سال آینده بتوانیم به کشور روسیه میگوی پرورشی صادرکنیم تا در این زمینه رقابت جدی داشته باشیم و بازار آن کشور را به دست آوریم.

بهمنیاری ادامه داد: تولید ماهی و میگو پرورشی در استان بوشهر می تواند در راستای اقتصاد مقاومتی مورد توجه قراربگیرد.

وی اظهارکرد: همچنین با خریداری جلبک های دریایی برنامه ریزی شده است که خانواده های روستاهای ساحلی بتوانند این کار را انجام دهند و ارزش اقتصادی برای این خانواده ها داشته باشد.

رییس شیلات شهرستان دیر هم گفت: امسال از هفت مجتمع فعال پرورشی دراین شهرستان ۲۸۷ تن میگو تولید شد.

عقیل امینی افزود: بندردیر دارای ظرفیت های بسیار خوبی درزمینه پرورش میگو است که تلاش های بسیار خوبی نیز به منظور توسعه سایت ها و افزایش تولید در این بندر صورت گرفته است.

وی اظهارداشت: هم اکنون ۱۱ سایت ۲۰هکتاری پرورش دراین شهرستان وجود دارد که هفت سایت آن فعال است و درسال آینده با کارهای زیرساختی چهارسایت دیگر راه اندازی خواهد شد.

رییس شیلات دیر اضافه کرد: میگوهای پرورشی تولیدی دراین استان پس از بسته بندی به کشور امارات متحده عربی صادر شد.

امینی افزود: میگوی پرورشی تولید سال جاری در این شهرستان ۱۳۲ تن نسبت به میزان تولید سال گذشته افزایش داشته و علت آن نیز توسعه سطح استخرهای پرورشی بوده است.

بندردیر (dayyer) بزرگ ترین بندر صیادی کشور در ۱۸۰ کیلومتری جنوب مرکز استان بوشهر و در کنار دریای نیلگون خلیج فارس واقع است.

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false