×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۴ مرداد - ۱۴۰۳  
false
true
نظر خبرگان اقتصاد ایران درباره اتاق‌های بازرگانی

۹۱ درصد کارآفرینان و ۱۰۰ درصد خبرنگاران در یک نظرسنجی معنقدند اتاق ها نماینده همه تولیدکنندگان ایران نیستند.

به گزارش "چغادک نیوز"، در آستانه برگزاری هشتمین دوره انتخابات اتاقهای بازرگانی، برنامه پایش در یک نظرسنجی که با مشارکت ۲۰۰ نفر از نمایندگان مجلس، اساتید و کارشناسان اقتصاد، کارآفرینان و خبرنگاران اقتصادی انجام شد، به بررسی آن پرداخت.

در این نظرسنجی، مجموعه ۸۵ درصد از شرکت کنندگان و نیز ۸۰ درصد نمایندگان مجلس و ۸۵درصد اساتید و کارشناسان اقتصادی معتقد بودند اتاق ها نماینده تولید کنندگان کشور نیستند.

نظر خبرگان اقتصاد ایران درباره اتاق?های بازرگانی

نظر خبرگان اقتصاد ایران درباره اتاق?های بازرگانی

محمدرضا دیانی رئیس مجمع کارآفرینان ایران در این باره گفت: اتاق می توانند به عنوان نماینده وزبان گویای فعالان اقتصادی، نقش موثری در پیگیری مطالبات تولید کنندگان ایرانی داشته باشند اما در ساختار فعلی، اتاق ها فقط منافع وارد کنندگان را پیگیری می کنند و تولید کنندگان واقعی، نقش چندان موثری در اتاق ها ندارند.

دیانی افزود: در حال حاضر ۵ میلیون کشاورز ، ۳  میلیون واحد صنفی خدماتی و صدها هزار تولید کننده صنعتی در ایران فعالند اما کل اعضای اتاق ها ۵۰ هزار نفر هستند و نمایندگان این ۵۰  هزار نفر که صاحب کارت بازرگانی هستند از طرف کل بخش خصوصی در مراکز تصمیم گیری کشور حضور می یابند و اظهار نظر می کنند.

رئیس مجمع کارآفرینان ایران با ارایه اسنادی نشان داد، در انتخبات این دوره، در برخی استان ها ظرفیت بخش کشاورزی تکمیل نشده و تجار و وارد کنندگان بجای کشاورزان قرار است وارد هیات نمایندگان اتاق ها شوند.

دیانی از مجلس و دولت خواست ساختار اداره اتاق ها را هر چه سریعتر اصلاح کند تا تولید کنندگان و کشاورزان واقعی هم بتوانند از ظرفیت های قانونی اتاق ها برای پیگیری و حل مشکلات تولید در ایران، استفاده کنند.

مشرق

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false