×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۳ مرداد - ۱۴۰۳  
false
true
۱۵۰میلیارد ریال برای پیشگیری ازحوادث اختصاص یافت

معاون امور عمرانی وبرنامه ریزی فرمانداردشتی گفت: ۱۵۰ میلیارد ریال امسال برای اجرای طرح هایی که از حوادث پیشگیری می کند از جمله رفع نقاط حادثه خیز جاده ها وسیل بند و جبران خسارت خشکسالی درسطح این شهرستان اختصاص یافته است .

به گزارش "چغادک نیوز"، حمید بردستانی روز شنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: شهرستان دشتی یکی ازشهرستان های حادثه خیز از نظر بلایای طبیعی در چند دهه اخیر بوده است.

وی گفت:این پروژه ها درراستای حفظ سرمایه ملی ومنابع عمومی در سطح شهرستان اجرایی می شود.

بردستانی اضافه کرد: پروژه های مهم پیشگیری از حوادث که درسطح شهرستان دردست اجراست شامل احداث سیل بند شهر شنبه است که پیشرفت فیزیکی خوبی دارد.

وی گفت:همچنن با این اعبتارمرمت چندآب انبار درمناطق عشایری شهرستان دشتی انجام شده است که آب شرب ودام مورد نیاز عشایر را در مناطق کوهستانی و عشایری ذخیره وتامین می کند.

بردستانی بیان کرد:مطالعه بند ذخیره تغذیه ای دشت پلنگ،اجرای طرح های بیابان زدایی برای مقابله با خشک سالی واحیاءدرخت کاری در این مناطق نیزاجرایی شده است.

معاون امور عمرانی وبرنامه ریزی فرمانداری دشتی اظهارکرد:تعریض وبهسازی محور کاکی به بادوله در امتداد بزرگراه خورموج به کنگان، تعریض خروجی خورموج به کنگان ،ساماندهی تقاطع های هم سطح ورودی روستاها ومحور ناصری به شنبه که ازنقاط حادثه خیز شهرستان بوده با این اعبتار اجرایی شده که پیشرفت فیزکی این طرح ها خوب است.

شهرستان دشتی با ۸۰هزارنفرجمعیت درفاصله ۸۰کیلومتری جنوب بوشهرقرارداردکه درجریان زلزله ۱/۶ریشتری ۲۰ فروردین ماه سال ۱۳۹۲ دربخش شنبه وطسوج این شهرستان ۳۷نفر کشته و یکهزار نفر مصدوم شدند و سه هزارو ۳۰۰واحدمسکونی تخریب شد.

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false