×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۳ مرداد - ۱۴۰۳  
false
true
چرا حصیری ابقا شد؟

از همان ابتدای انتشار این خبر بود که گمانه زنی های مختلفی پیرامون علت عزل حصیری منتشر شد. عده ای از تحلیل ها به سمت مرور دوره مدیریتی حصیری و برخی تحلیل ها هم از اختلافات حصیری و استاندار به عنوان علت این عزل نام بردند.

به گزارش "چغادک نیوز"، تنها ۴ روز پس از انتشار خبر عزل مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر، خبر ابقای وی به درخواست استاندار بوشهر در یکی از سایتهای منتسب به اصلاح طلب منتشر شد. در این باره گفتنی هایی است؛

از همان ابتدای انتشار این خبر بود که گمانه زنی های مختلفی پیرامون علت عزل حصیری منتشر شد. عده ای از تحلیل ها به سمت مرور دوره مدیریتی حصیری و برخی تحلیل ها هم از اختلافات حصیری و استاندار به عنوان علت این عزل نام بردند. بوشهر ۲۴ در تحلیلی به بررسی این گمانه زنی ها و صحیح یا غلط بودن آنها پرداخت و از همان ابتدا معتقد بود، از آنجا که حواشی دوره مدیریتی حصیری بر آموزش و پرورش متناسب با فضای ایجاد شده توسط دولت یازدهم در کشور بود، نمی توانست علت عزل وی قلمداد شوند.

 

بلافاصله پس از عزل حصیری بود که عمده رسانه های اصلاح طلب، حامی استاندار و دولت، نوک حملات خود را به سمت نماینده مردم دشتستان در مجلس گرفته و این عزل را ناشی از فشارهای وی بر وزیر آموزش و پرورش دانسته و شروع به نوشتن تحلیل هایی کردند که در آن به انتقاد از به اصطلاح معامله وزیر و نماینده مجلس پرداخته بودند.مسئله ای که با مرور علل طرح استیضاح وزیر بعید به نظر می رسید.

 

موسوی نژاد در مصاحبه های متعددی علل استیضاح را مواردی چون، فاصله‌ جدی با سند تحول آموزش و پرورش، عدم توجه به حقوق فرهنگیان، عدم توجه به توزیع عادلانه امکانات آموزش و پرورش در مناطق محروم، بی‌توجهی به حقوق بازنشستگان و بکارگیری نیروهای بازنشسته  برشمرده بود، اما سایتهای اصلاح طلب ترجیح دادند، داستان عزل حصیری را سیاسی جلوه داده و آن را ناشی از معامله این نماینده مجلس با وزیر بدانند.

 

همین سایتهای اصلاح طلب و حامی دولت، به سرعت به گمانه زنی پیرامون جانشین حصیری پرداخته و نوشتند؛ افرادی چون عباس قلی‌پور که در حال حاضر مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری بوشهر را بر عهده دارد، توسط استاندار به عنوان جانشین حصیری پیشنهاد شده بود، از طرفی همین سایتها از علیمراد کرمی که معاونت اداری مالی اداره کل آموزش و پرورش را بر عهده دارد به عنوان یکی از گزینه های احتمالی، نام بردند.

 

– اینکه مجددا وزیر با پیگیرهای پورفاطمی و با همراهی استاندار، حصیری را ابقا کرده است، پایه های تمام تحلیل هایی که تا به حال حکایت از معامله وزیر و نمایندگان مجلس داشت را لرزان می کند و به سیاسی بودن آن را قوت می بخشد. اگر وزیر آموزش و پرورش برای بقای خودش به نماینده مجلس باج داده و دست به عزل حصیری زد، چگونه است که با وساطت استاندار، حکم عزل را پس می گیرد؟ اگر عزل حصیری جهت جلب نظر نماینده دشتستان و انصراف وی از استیضاح بوده، حال که مجددا حصیری ابقا شده است، باز تیغ استیضاح بر وزیر خواهد بود و وزیر به ,وضعیت پیش از عزل باز خواهد گشت.

 

رسانه های اصلاح طلب و حامی دولت، ابتدا از تلاش استاندار جهت معرفی جانشین حصیری گفته و حالا خبر از ابقای حصیری به درخواست پورفاطمی نماینده مردم دشتی و تنگستان و همراهی استاندار می دهند. ادعاهای متناقضی که بیش از پیش از سیاسی و جناحی بودن تحلیل های این رسانه ها پیرامون بررسی علت این عزل حکایت می کند. البته این رسانه ها ابتدا از واسطه گری استاندار گفتند، در ادامه با اصلاح خبر ابقای حصیری، از پیگیری های پورفاطمی و همراهی استاندار گفتند و در اصلاحیه دیگری نام استاندار را حذف و بجای آن از عبارت مسئولان ارشد استان استفاده کردند. مشخص نیست به چه دلیل این رسانه ها ابتدا استاندار بوشهر را عامل ابقا معرفی کردند و در ادامه پای پورفاطمی را وسط کشیده و نقش استاندار را کم رنگ تر جلوه دادند.

 

بوشهر ۲۴ معتقد است، از آنجا که نماینده مردم دشتستان پیرامون عزل و ابقای حصیری، اظهار نظری نداشته، به طور قطع نمی توان به قضاوت پیرامون عزل و ابقای مجدد حصیری و ارتباط آن با استیضاح وزیر نشست.باید نشست و دید حقیقت این عزل و ابقا چیست؟

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false