×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲ مرداد - ۱۴۰۳  
false
true
علت بیشترین جرم زنان زندانی در تهران

مدیر دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری تهران، از پیگیری روزانه ۸۰ تماس با این دفتر خبر داد.

به گزارش "چغادک نیوز"، زهرا زاهدی نیاکی مدیر دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری تهران، با بیان اینکه پس از بازدید از ندامتگاه نسوان در تهران مراجعات به دفاتر حمایت از زنان و کودکان بیشتر شده است، گفت: در بند نسوان به تمامی زنان در بند شماره تماس دفتر تهران را داده ایم تا بتوانیم هرگونه حمایتی که مورد نیاز است، انجام دهیم.

وی افزود: بیشترین مراجعات به دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان مربوط به بخشودگی و عفو است. البته در مراجعات حضوری خود زندانیان در مدت مرخصی به دفتر مراجعه می کنند و یا با دفتر تماس می گیرند و ما هم تمامی پیگیری ها را انجام می دهیم.

مدیر دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری تهران، بیشترین جرم زنان زندانی در تهران را مواد مخدر و بیشترین جرم کودکان تهرانی را سرقت و مواد مخدر عنوان کرد و گفت: روزانه حدود ۸۰ تماس تلفنی از زندان و خارج از زندان در مورد مشکلات زندانیان، مشاوره و موارد حقوقی زندانیان داریم که بیشترین تماس ها از سوی زنان است که البته بسیاری از تماس ها تکراری است. چرا که زندانی انتظار دارد رسیدگی به سرعت انجام شود در حالی که پرونده ها باید مسیر قانونی خود را طی کنند.

وی در پاسخ به اینکه آیا موارد کودک آزاری یا سالمند آزاری هم دارید، افزود: بله این موارد را هم داریم اما در مورد سالمندان بیشتر عدم رسیدگی است. با این حال شماره تماس ۸۸۸۹۸۰۴۶ را در اختیار نسوان قرارداده ایم تا در کوتاهترین زمان بتوانند مشکلات خود را از طریق این دفتر اعلام کنند.

زاهدی در پاسخ به اینکه آیا نیروی کافی در اجرای سیاست های دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان وجود دارد، گفت: بر اساس چارت باید ۱۴ نیرو در دفتر داشته باشیم در حالی که تنها ۲ نیرو داریم و برخی شهرستان های تهران هم مسئول دفتر دارند.

 
منبع: مهر
 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false