×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۴ مرداد - ۱۴۰۳  
false
true
اعتراض اداره کل شیلات به سهمیه بندی جدید بنزین/ سهمیه جدید با هماهنگی مسئولین استانی بوده است

معاون صید اداره کل شیلات استان بوشهر گفت: سهمیه سوخت قایق های صیادی در دستورالعمل کم است و نسبت به اعلام سهمیه جدید بنزین برای قایق های صیادی اعتراض داریم.

به گزارش "چغادک نیوز"، به نقل از "سپاس"،سهمیه بندی جدید سوخت قایق های صیادی باعث نارضایتی مردمانی شده است که برای امرار معاش و گذران زندگی خود ناچارند روزهای زیادی را در دریا بگذارند.

بر اساس اعلام سهمیه بندی جدید، سوخت قایق های ۷۵ اسب بخار از ۱۱۲ لیتر به ۷۵ لیتر و قایق های ۷۵ اسب بخار از ۸۲ لیتر به ۵۵ لیتر کاهش یافته است.

این در حالی است که تا آخرین صیدگاه مجاز برای صیادان که در ۴۰ مایلی بوشهر قرار دارد قایق های صیادی تقریبا به ۱۲۰ تا ۱۳۰ لیتر بنزین و صیدگاه های نزدیکتر که در ۱۵ تا ۲۰ مایلی هستند به ۵۰ لیتر بنزین نیاز دارند.

یکی از صیادان دیری که از سهمیه بندی جدید گلایه داشت در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی سپاس اظهار کرد: سهمیه ای که در گذشته دریافت می شد باز هم برای صید کافی نبود اما با کمی صرف جویی کار را پیش می بردیم اما با توجه به شرایط و سهمیه بندی جدید کار و زندگی برای ما دشوار و طاقت فرسا شده است.

سهمیه جدید سوخت برای قایق های صیادی بر اساس دستورالعمل است

از همین رو خبرنگار سپاس برای پیگیری این موضوع گفت و گو کوتاهی با مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه بوشهر داشته است که در ادامه می خوانیم:

مراد حاصل مرادی ضمن اشاره به سهمیه جدید برای قایق های صیادی اظهار داشت: در گذشته دستورالعمل سهمیه بندی بنزین برای قایق های صیادی ناقص اجرا می شد در حالی که معیار و الگو سهمیه سوخت چیز دیگری بود.

حاصل مرادی با بیان اینکه سهمیه جدید بنزین برای قایق های صیادی با هماهنگی مسئولین استان انجام شده است، افزود: در حال پیگیری برای اجرای استاندارد و منطقی دستورالعمل جدید سهمیه بندی بنزین مصرفی برای قایق های صیادی هستیم.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه بوشهر بیان کرد: سهمیه ای از سوخت قایق های صیادی کسر نشده است، بلکه در گذشته بنزین را اضافی می گرفتند و بر اساس دستورالعمل سهمیه باید به مقدار اصلی خود برگردد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار سپاس در خصوص اینکه صیادان برای رفتن به آخرین صید گاه ۱۲۰ لیتر بنزین نیاز دارند و حال با ۷۵ لیتر بنزین چطور این امر امکان پذیر است، عنوان کرد: دستگاه های اجرایی در پایتخت بر اساس معیار و الگوهای خاص خود حریم صید را برای صیادان تعریف کرده اند و این دستورالعمل در استان های ساحلی شمال و جنوب کشور در حال اجرا است.

حاصل مرادی در پایان گفت: طبق این دستورالعمل، این روال در خوزستان و بندرعباس نیز در حال اجرایی می باشد و در بوشهر نیز باید اجرا شده است.

سهمیه سوخت قایق های صیادی در دستورالعمل کم است

در ادامه پیگیری این موضوع خبرنگار اجتماعی سپاس در ادامه گفت و گوی با معاون صید اداره کل شیلات استان بوشهر نیز انجام داده است که در زیر می خوانیم:

عبدالحسن تنگستانی معاون صید اداره کل شیلات استان بوشهر در گفت و گو با خبرنگار ما در خصوص کاهش سهمیه بنزین قایق های صیادی اظهار داشت: اعتراضات را به سازمان شیلات ایران و مسئولین استانی به صورت مکتوب اعلام کرده ایم اما تا کنون نتیجه ای حاصل نشده است.

تنگستانی با اشاره با اینکه سهمیه سوخت قایق های صیادی در دستورالعمل کم است، افزود: نسبت به اعلام سهمیه جدید بنزین برای قایق های صیادی اعتراض داریم و در این خصوص با مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه بوشهر آقای مراد حاصل مرادی انتقال داده ایم و امیدواریم با پیگیری های مسئولین شیلات کشور و مسئولین استانی این موضوع حل شود.

 

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false