×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۴ مرداد - ۱۴۰۳  
false
true
نامزدهای دریافت جایزه «باروت خیس» معرفی شدند

ستاد مردمی سومین جایزه بین المللی باروت خیس با انتشار بیانیه‌ای نامزدهای دریافت جایزه بین‌المللی باروت خیس ۲۰۱۵ را معرفی کرد.

به گزارش "چغادک نیوز"، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی باروت خیس، در این بیانیه آمده است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم
این نکته را امروز، کودکان هم می دانند. همه آموخته ایم که هر چیزی در جهان هستی، صورتی دارد و معنایی و چه بسا، معنا و ذات یک شیء هرگز بر ما آشکار نگردد. اما ناگفته پیداست، هر آینه که حقیقت چیزی آشکار شود، چیزی جز حیرت برای ما باقی نمی ماند. حیرتی که منشاء آن، این همه تفاوت است بین صورت و معنی و این همان دروغ است در عصر ما.

دروغ هایی که دشمنانِ به ظاهر دوست، برای ما ساخته­ اند. ساخته اند برای بقایشان و رشدشان. پشه ای که شبانه، آن گاه که همه در خوابند، آرام از گوشه ای بیرون می جهد و خون دیگران را می مکد و آن حشره ای که برگ های سبز و سرزنده را به اسکلتی خشک بدل می کند برای بقای خود، همه چیز را نابود می کند. بی­ آنکه کسی را متوجه خود کند. این پشه ها و حشرات، با همه ی کوچکی و ناچیزی چه بسا برای انسان هایی الگویی مادام العمر شده اند. ماحصل این آموزه ها، حشراتی هستند «انسان نما» که هیچ گاه سیر نمی شوند و همیشه، چیزهایی را برای صاحب شدن، در ذهن دارند.

اکنون در جهانی زندگی می کنیم که همه چیز در ظاهر دوستانه و صلح طلبانه است. اما آن دم که آفتاب فرو می نشیند و شب فرا می رسد سر و کله ی پشه ها و حشرات پیدا می شود. و حقیقت جهان آنگاه آشکار می شود که می ­بینی، رفتارها دوگانه است. در صورت چیزی دیگر و در حقیقت چیزی دیگر.

کشورهای استعماری و دولت­ های استکباری، همه شب و روزشان، به مثابه ی دوزخ و بهشت است. روز را صلح طلبانه به پایان می رسانند و شب را ددمنشانه آغاز می کنند. و تنها آنهایی این رفتار دوگانه را می بینند که بینشی عمیق را سرلوحه ی قضاوتشان قرار داده باشند. به عبارتی: افرادی که سرد و گرم دیده باشند. شب و روز را دیده باشند.

 

امسال نیز در سایه ی لطف و رحمت الهی، سومین تندیس باروت خیس را تقدیم می کنیم به همه کسانی که صورت و معنی شان با هم از زمین تا آسمان فاصله دارد. در دو سال گذشته، آدم هایی نامزد جایزه شدند که از الگوهای خونخوار خود، بسیار آموخته بودند؛ گویی سیری ناپذیر بودند.
 

در جایزه امسال، پس از بررسی نتایج نظرسنجی ها، پنج نفر دیگر نامزد شده ­اند. گرچه همه می دانیم این پنج نفر، تنها پنج نمونه ی دم دستی از این خیل بسیار زیاد است. هرچند روز به روز، نیّات واقعی خونخواران و زورگویان بیشتری در برابر مردم حقیقت طلب، برملا می شود.
 

نامزدهای این دوره:

بنیامین نتانیاهو: به دلیل کشتار ۵۷۸ کودک ظرف مدت ۵۱ روز، بر خلاف ظاهر صلح طلبانه ای که در مجامع عمومی دارند.

جان مک کین: به دلیل حمایت علنی از گروه های تروریستی داعش، القاعده، النصره و … در حالی که مدعی مبارزه با تروریسم هستند.

دیوید کامرون: به خاطر اهانت هایی که به رییس­ جمهور کشورمان داشته اند، در حالی که در ظاهر امر، همه جا از دموکراسی سخن می گویند.

مانوئل والس: به خاطر توهین به اعتقادات ادیان الهی، در حالی که ادعا دارند در فرانسه، آزادی اندیشه و حقوق انسانی وجود دارد.

کلودیا روت: به دلیل آشکار کردن رابطه عوامل جریان فتنه سال ۸۸ و جریان استکباری ، در حالی که در گذشته ، ادعایشان چیزی برخلاف این بود .
 

در سومین تندیس باروت خیس، در یک اقدام بی سابقه، قصد داریم از بین این پنج نامزد، با انتخاب مستقیم مردم فهیم جمهوری اسلامی ایران و همه کسانی که در جهان، تشنه ی حقیقتند یک نفر را به عنوان «شایسته ی تندیس باروت خیس» برگزینیم. هرچند همه ی این پنج نفر، به دلیل آرای بسیار بالا، شایسته ی این تندیس هستند.
 

در پایان، از خدای بزرگ، می خواهیم ما را در این راه خطیر، یاریگر و راهنما باشد؛ همان گونه که یاری گر زین العابدین امام سجاد (ع) بوده است:

خدایا!

چه بسا دشمنی که شمشیر دشمنی­ اش را بر سرم آهیخته … و وسیله­ ی من به سوی تو، اعتقادم به یکتایی توست. پس خود به یاری من آغاز نمودی و به نیروی خویش، پشتم را محکم نمودی، سپس تیغ تیز او را کند ساختی و او را پس از گردآوری یارانی چند، تنها گذاردی و … تیرهایی را که به سوی من نشانه رفته بود، به خودش بازگرداندی.

چه بسا متجاوز ستمگری که با مکرهایش بر من ستم نموده و دام های خود را برایم گسترده، در حالی که چاپلوسانه به من روی خوش نشان می داد، و با گلویی پر از خشم به من می نگریست. پس همین که ای خدای مقدس و والای من!  ناراستی باطن او را دیدی و زشتی نیتی را که در دل داشت در نظر داشتی … او را در پرتگاه دام خودش، سرنگون ساختی!

خدایا به تو پناه می آوریم از وسوسه­ ها و فتنه انگیزی ها و نیرنگ ها و مکرهای شیطان رانده شده؛ و از اعتماد به سخنان دروغ و آرزوپردازی های باطل و وعده ­های پوچ و فریب ها و دام های او… خدایا! هر باطلی را که در نظر ما، حق جلوه داده شده، به ما بشناسان و چون شناساندی ما را از آن نگاه دار و ما را به راه مکر و حیله­ ی با او بینا گردان!

خدایا رشته های او را پنبه کن … و نقشه های او را بر هم زن …

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false