×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۵ تیر - ۱۴۰۳  
false
true
مرغ در صدر افزایش قیمت کالاهای خوراکی

در هفته اخیر گوشت مرغ با ۸٫۸ درصد در صدر افزایش قیمت در بین کالاهای خرده‌فروشی خوراکی قرار گرفت.

به گزارش "چغادک نیوز"، در هفته منتهی به ۱۷ بهمن‌ماه امسال لبنیات ۰٫۱، گوشت قرمز ۱٫۶ و قند و شکر ۰٫۱ درصد به همراه گوشت مرغ گران شد.

همچنین تخم‌مرغ با ۱٫۱ درصد، حبوبات ۱٫۱ درصد، میوه‌های تازه ۱٫۴ درصد و سبزی‌های تازه ۴٫۹ درصد کاهش قیمت داشته و برنج، چای و روغن نباتی با تغییر قیمتی همراه نبود.

لبنیات و تخم‌مرغ

آمار بانک مرکزی در هفته مورد گزارش نشان می دهد که در گروه لبنیات قیمت پنیر غیر پاستوریزه نسبت به هفته قبل ۳٫۲ درصد افزایش یافت و بهای سایر اقلام بدون تغییر بود. این در حالی است که قیمت تخم‌مرغ به گونه‌ای بود که هر شانه ۸۲۰۰ تا ۱۰۵۰۰ تومان به فروش رفت. قیمت لبنیات نسبت به هفته مشابه سال قبل ۰٫۲ درصد افزایش و قیمت تخم‌مرغ در همین مدت ۱٫۹ درصد کاهش داشته است.

برنج و حبوبات

در هفته اخیر در گروه برنج بهای تمام اقلام ثابت ماند، اما در گروه حبوبات قیمت لپه بدون تغییر بود و بهای نخود ۰٫۲ درصد و عدس ۰٫۶ درصد افزایش یافت. در عین حال که قیمت سایر اقلام این گروه بین ۰٫۵ تا ۴٫۷ درصد کاهش داشت.

میوه‌ها و سبزی‌های تازه

در هفته مورد بررسی در میادین زیر نظر شهرداری انار عرضه کمی داشت، ولی سایر اقلام میوه و سبزی‌ تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه‌فروشی‌ها متفاوت بودند به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره‌بار عرضه شد.

این در حالی است که میوه‌فروشی‌های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه کردند که در گروه میوه‌های تازه بهای سیب زرد ثابت ماند. قیمت سیب قرمز ۰٫۱ و انار ۴٫۳ درصد افزایش داشت ولی بهای اقلام سایر این گروه ۱٫۳ درصد تا ۴٫۲ درصد کاهش داشت.

همچنین در گروه سبزی‌های تازه قیمت سبزی‌های برگی بدون تغییر بود و بهای خیار ۲٫۴ و لوبیا ۰٫۸ درصد افزایش داشت ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین ۱ تا ۱۲ درصد کاهش یافت.

با این وجود در مجموع میوه‌های تازه در هفته منتهی به ۱۷ بهمن‌ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد افزایش و سبزی‌های تازه در این مدت ۱۷٫۲ درصد کاهش قیمت دارد.

گوشت قرمز و گوشت مرغ

بنابر گزارش بانک مرکزی، بهای گوشت گوسفند در هفته مورد بررسی ۲٫۲ درصد و گوشت تازه گاو و گوساله ۰٫۹ درصد رشد دارد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل این افزایش به حدود ۱٫۶ درصد می‌رسد.

اما قیمت مرغ که اخیرا با افزایش قیمت همراه بوده در هفته منتهی به ۱۷ بهمن‌ماه حدود ۸٫۸ درصد افزایش دارد که این رشد قیمت در مدت مشابه سال گذشته حدود ۱۸٫۴ درصد است.

قند، شکر، چای، روغن نباتی

قیمت قند و شکر در هفته اخیر حدود ۰٫۱ درصد افزایش یافت و بهای چای خارجی و انواع روغن نباتی ثابت ماند.

 
منبع: ایسنا

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false