×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲ مرداد - ۱۴۰۳  
false
true
اگرشهید عاشوری دراصفهان و یا قم بود چنان شخصیتی از وی می ساختند که حد نداشت

من خیلی خجالت می کشم وقتی مسئول عالی رتبه شهرمی آید ودرجلسه ای که درمورد شهید و شهادت وایام دهه فجراست صبحت می کند و یک کلمه ازشهید عاشوری سخن به میان نمی آورد، اگرشهید عاشوری دراصفهان و یا قم بود چنان شخصیتی ازوی ساخته می شد که حد نداشت

به گزارش "چغادک نیوز"، حجت الاسلام محمد عاشوری درهمایشی که به مناسبت دهه فجرهمراه با قرائت حدیث کساء درخصوص شان و جایگاه والای روحانی مبارزاستان بوشهرشهید شیخ ابوتراب عاشوری برگزارشد گفت: اگرروحانیت پشت انقلاب نبود به آسانی این انقلاب محقق نمی شد و اگر امام مهره های مهمی مثل روحانیت را دراختیارنداشت انقلاب شکل نمی گرفت و امام بواسطه این روحانیت توانسنت پیام خود را به مردم برساند.

وی اضافه کرد:یکی ازشخصیت هایی که هدفش تبیین عاشورا ودلباخته اهل بیت بوده است و بواسطه تقوای الهی دغدغه انقلاب را داشته است وتمام وجودش، خانواده و فامیلش را درگیرنموده است شهید شیخ ابوتراب عاشوری است.

حجت الاسلام عاشوری با اشاره به اینکه درخصوص تبیین جایگاه شهید عاشوری کاری صورت نگرفته است گفت: بعداز۳۶ الی ۳۷ سال ما نمی خواهیم برای خودمان کاری کنیم و می خواهیم جایگاه شهید حفظ شود و خانواده ماهیچ احتیاجی ندارد وبزرگترین سرمایه ما همین احترام مردم است و تمام صحبت های بنده برای شهید می باشد .

فرزندشهید شیخ ابوتراب عاشوری اظهارداشت: کارهای سیاسی این شهید گرانقدردرسال ۱۳۳۹ قبل ازرحلت آیت الله بروجردی آغازشده است ودرآن زمان شهید عاشوری به فکرانقلاب بوده است وجلسات پنهانی را با مراجع عالی قدری همچون آیت الله مکارم آیت الله سبحانی درشب های جمعه ودرقم برگزارمی کرده است.

وی ادامه داد: شهید عاشوری اسرای بسیاری را دارد و یکی ازدلایلی که باعث شد جلسات آن ها پنهان باقی بماند و خواهد ماند این بودکه می بایست حفاظتی عمل می شد.

حجت الاسلام محمد عاشوری با بیان اینکه اگرشهید عاشوری دراصفهان و یا قم بود چنان شخصیتی ازوی ساخته می شد که حد نداشت در ادامه افزود: شهید عاشوری صد درصد یکی ازشخصیت های است که وجودش درانقلاب لازم بوده است و نقش اساسی درانقلاب داشته است اما حیف آن جورکه باید ما درخصوص معرفی این شخصیت کار نکرده ایم.

این فرزند شهید با انتقاد و گلایه ازمسئولان اضافه کرد:من خیلی خجالت می کشم وقتی مسئول عالی رتبه شهرمی آید ودرجلسه ای که درمورد شهید و شهادت وایام دهه فجراست صبحت می کند و یک کلمه ازشهید عاشوری سخن به میان نمی آورد.

وی افزود:این نشان ازاین است که هنوزشهید را نشناخته است و یا ازفرهنگ شهید و شهادت فاصله دارد واگر با فرهنگ شهادت فاصله دارد نباید مسئولیت درجمهوری اسلامی داشته باشد واگرهم نشناخته باید به آن بشناسنند واقعا این امرزشت وناپسندی است وبرای ما که خانواده شهید هستیم زشت نیست وزندگی ما می گذرد ولی آن مسئول نیزقدرت برایش باقی نمی ماند و برای همه گذراست.

حجت الاسلام عاشوری به بیان خاطراتی از این شهید والا مقام پرداخت وگفت : شهیدعاشوری حدود سال ۴۲ ازقم به بوشهرمی آید و ازسال ۱۳۴۵ تا ۱۳۵۷ به مدت ۱۲ سال تمام حالاتش زیرنظربوده است وهرروزیک ساواکی درمنزل وی بوده است و درنهایت اورا شهید می نمایند.

وی تصریح کرد:شهدای بسیاری همچون شهید مهدوی ماهینی شهریاری میگلی و… شاگرد مکتب شهید عاشوری بودند و به خاطراینکه ایشان برای خدا کارمیکرد نزد حضرت امام خمینی (ره)شهید ویژه ای به حساب می رفت که درهمین راستا امام درپاریس بعدازشهادت شهید عاشوری پیام فرستاد و درچهلمش نیزچهارنمایند ازآیات عظام  جهت و دلجویی و عرض تسلیت فرستاد که تا بحال بی سابقه بوده است که در آن زمان برای یک روحانی پیامی صادرکرده باشد.

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false