واکنش دانشگاه شریف به موضوع خانه نشینی اجباری ” نیلی” | پایگاه خبری تحلیلی چغادک نیوز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۸ آذر - ۱۴۰۲  
false
true
واکنش دانشگاه شریف به موضوع خانه نشینی اجباری ” نیلی”

به گزارش چغادک نیوز به نقل از تسنیم،پس از انتشار مطالبی درباره اساتید دانشگاه شریف و مطرح شدن موضوع بازنشستگی مسعود نیلی از اساتید مشهور  دانشگاه که در دولت سابق نیز مسئولیت داشت در یکی از روزنامه های کشور و پاسخ نیلی که به شکلی تکذیب آن مطلب بود، مدیر روابط عمومی دانشگاه شریف با استوری جالبی خواستار بی خیال شدن رسانه ها به اخبار این دانشگاه برای کمک به تحصیل دانشجویان در فضایی آرام شد.
عکس استوری مدیر روابط عمومی دانشگاه شریف:

به گزارش تسنیم، در اطلاعیه دانشگاه شریف آمده است:
۱- بررسی درخواست‌های تعویق بازنشستگی تعدادی از اعضای محترم هیئت علمی دانشگاه در جلسه هیئت امنای دانشگاه صنعتی شریف، مورخ ۱۴۰۱/۱۲/۰۷، بر اساس ضوابط ابلاغی در مصوبه سی و دوم جلسه هیئت امناء مورخ ۱۳۹۷/۰۴/۰۳ (دوره پیشین هیئت امنای دانشگاه) انجام شده است. بر اساس ضوابط مندرج در مصوبه فوق‌الذکر، سقف سنی بازنشستگی برای عضو هیئت علمی استادیار، دانشیار و استاد، به ترتیب ۶۵، ۶۷ و ۷۰ سال است.
۲- همانگونه که در جوابیه جناب آقای دکتر مسعود نیلی هم آمده است، موعد بازنشستگی ایشان ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ بوده است که دانشگاه درخواست تعویق بازنشستگی ایشان را به مدت یکسال در دستور جلسه مورخ ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ هیئت امنای دانشگاه قرار داد که در مجموع با تعویق بازنشستگی ایشان تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ (انتهای نیم‌سال تحصیلی، جمعاً به مدت هفت ماه) موافقت شد.
۳- واضح است که بازنشستگی یک رخداد اداری و تابع قوانین کشوری استخدام و بازنشستگی است و مانع ادامه فعالیت علمی استاد نیست. بر این اساس، بکارگیری عباراتی نظیر «فردی همچون مسعود نیلی در اوج تخصص و بهره‌وری ناچار است تدریس و حضور در دانشگاه را کنار بگذارد» ناآگاهانه و غیرعلمی است؛ کما اینکه جناب آقای دکتر نیلی در حال حاضر نیز علیرغم بازنشستگی، به‌عنوان استاد مدعو در دانشکده مدیریت و اقتصاد تدریس دارند و همچنین اعضای هیئت علمی بازنشسته، بر اساس ضوابط موجود، می‌توانند به‌عنوان استاد راهنمای دوم به همکاری پژوهشی خود با دانشگاه نیز ادامه دهند.
با توضیحات فوق، از همه اشخاص حقیقی و حقوقی و به‌ویژه‌ مطبوعات، تقاضا می‌شود امور مربوط به دانشگاه را به ارکان قانونی و تخصصی دانشگاه واگذارده و از اظهاراتی که می‌تواند در آغاز سال تحصیلی آرامش محیط دانشگاهی را مختل نماید، بپرهیزند. در نهایت لازم است از همکار عزیزمان جناب آقای دکتر نیلی که متواضعانه با روندهای قانونی دانشگاه همراهی و در روزهای اخیر در جهت جلوگیری از اضافه‌شدن حاشیه‌های رسانه‌ای و سیاسی به این موضوعِ اداری، مساعی خود را به کار گرفتند، قدردانی کنیم و برای ایشان آرزوی سلامتی و توفیق داریم و امیدواریم دانشگاه بتواند همچنان از خدمات آموزشی و پژوهشی ایشان بهره‌مند بماند.

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false