۱۶۰۰ نفر از شاغلان صنایع و صنوف استان بوشهر مهارت‌آموزی شدند | پایگاه خبری تحلیلی چغادک نیوز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۱ بهمن - ۱۴۰۱  
false
true
۱۶۰۰ نفر از شاغلان صنایع و صنوف استان بوشهر مهارت‌آموزی شدند

به گزارش چغادک نیوز به نقل از تسنیم، عبدالمجید دراهکی  در نشست برنامه‌ریزی آموزش‌های مهارتی در صنایع استان بوشهر با بیان اینکه توانمندسازی نیروی شاغل در صنایع همیشه مورد توجه فعالان این حوزه بوده است، اظهار داشت: در این راستا لازم است آموزش‌های مهارتی به‌طور جدی در بخش صنعت به‌منظور ارتقای آموزش، مهارت، خلاقیت، کارآفرینی و گسترش آموزش‌های مدیریتی و مهارتی موردنیاز صنایع توسعه یابد.

وی با بیان اینکه مهارت‌آموزی، عنصر اصلی و محرک اشتغال و رونق اقتصاد در استان بوشهر است اضافه کرد: ارتقای مهارت منابع انسانی صنایع و صنوف از طریق ایجاد مراکز آموزش جوار کارگاهی و آموزشی ضمن کار محقق می شود و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای برای آموزش صحیح نیروی کار و ارتقای مهارت شاغلان آمادگی توسعه آموزش‌های مهارتی در صنایع و صنوف سراسر استان را دارد.

دراهکی از مهارت‌آموزی ۱۶۰۰ نفر از شاغلان کارگاه‌های صنایع و اصناف استان بوشهر در سال جاری خبر داد و افزود: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بر اساس ظرفیت‌های اقتصادی و صنعتی استان بوشهر در بیش از ۲۰۰ حرفه مهارتی ارائه می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر با اشاره به برگزاری ۱۱۰ دوره مهارتی در مراکز جوار کارگاهی، کارگاه صنایع ضمن کار و کارگاه صنایع و اصناف در استان بوشهر در سال جاری خاطر نشان کرد: باید به جای اتکا به ثروت نفتی به داشته‌ها اتکا کنیم و به منابع انسانی توجه ویژه داشته باشیم.

وی ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: باید فرهنگ مهارت‌آموزی در جامعه ترویج شود و فرهنگ مهارت‌آموزی جایگزین مدرک گرایی در بین دانش‌آموزان و دانشگاهیان استان شود.

دراهکی با بیان اینکه خوشبختانه دولت سیزدهم توجه و حمایت ویژه‌ای به موضوع مهارت‌آموزی دارد خاطر نشان کرد: آموزش فنی و حرفه‌ای یعنی مرتبط کردن آموزش با دنیای کار و در این شرایط اگر بخواهیم از آموزش کارگران و کارکنان، به عنوان رکن بهره‌وری در سازمان‌ها و اصناف کمک بگیریم، باید موضوع آموزش کارگاهی را جدی گرفته و برای آن برنامه ریزی داشته باشیم.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر با تأکید بر ضرورت تبدیل مهارت‌آموزی به فرهنگ عمومی و گفتمان غالب در جامعه، افزود: سرمایه‌های انسانی به مدد آموزش توأم با پرورش خواهند توانست توانایی‌های نامحدود خود را در میدان عمل به منصه ظهور برسانند.

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false