۳۵ مددجوی زندان بوشهر و دشتستان آزاد شدند + تصویر | پایگاه خبری تحلیلی چغادک نیوز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۰ بهمن - ۱۴۰۱  
false
true
۳۵ مددجوی زندان بوشهر و دشتستان آزاد شدند + تصویر

به گزارش چغادک نیوز به نقل از تسنیم ، مهدی مهرانگیز، رئیس کل دادگستری استان بوشهر به همراه قضات و مسئولان قضایی استان بوشهر با حضور در زندان دشتستان مشکلات مددجویان را بررسی کردند.

در این بازدید که بیش از ۴۰ قاضی، مسئولان دادگستری‌ها، دادستان‌های شهرستان ۱۰گانه و مدیرکل و معاونان زندان‌های استان حضور داشتند از کارگاه‌های آموزشی و حرفه‌آموزی، مدرسه قرآنی، نمایشگاه صنایع دستی، بهداری و سالن ورزشی زندان بازدید کردند و از نزدیک روند برنامه‌های فرهنگی تربیتی را مورد بررسی قرار دادند.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر ضمن حضور در بخش‌های مختلف زندان دشتستان و دیدار چهره به چهره با زندانیان از نزدیک مسائل و درخواست‌های قضایی آنان را مورد رسیدگی قرار داد.

مهرانگیز سپس در سالن فرهنگی زندان دشتستان با حضور بیش از ۴۰ نفر از قضات و مقامات قضایی استان بوشهر با زندانیان دیدار و مسائل آنان را بررسی کرد.

وی در این بازدید بر کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها تأکید کرد و اظهار داشت: کاهش جمعیت کیفری، اشتغال زندانیان و تسهیل در فرایند دادرسی با نگرش اسلامی، قانون‌مند و توجه به جنبه‌های مختلف جرم مورد توجه ویژه قرار گرفته شود.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر رعایت حقوق شهروندی و کرامت انسانی زندانیان و خانواده آنان، کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها را از ضروریات دانست و افزود: در کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها ضمن تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها قانون جایگزینی حبس از جمله استفاده از پابند الکترونیکی، ارفاق به مددجویان مورد توجه ویژه قرار گرفته شود.

وی با تأکید بر بازدید مستمر قضات و مسئولان دادگستری و مراجع قضایی استان از زندان‌ها حمایت از خانواده‌های مددجویان را یک ضرورت دانست و بیان کرد: مجازات‌های جایگزین حبس و دادرسی الکترونیکی باید مورد توجه ویژه قرار گرفته شود و ‌استفاده از پابند الکترونیکی به جای حبس از راهکارهای مهم برای کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها است.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر تکریم ارباب رجوع در مراجع قضایی و دادگاه‌ها را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: درب اتاق مسئولان دادگستری‌ها، دادستان‌ها و قضات باید بر روی همه مراجعه‌کنندگان باز و رسیدگی به خانواده‌های مددجویان زندانی در اولویت قرار داشته باشد.

تسریع در ارائه فعالیت‌ها و رضایتمندی مردم را از دیگر تأکیدات رئیس کل دادگستری استان بوشهر در جمع قضات، مسئولان دادگاه‌ها و دادستان‌های استان بوشهر و زندانیان بود.

اجرا طرح‌های تربیتی، آموزشی، ورزشی، حرفه‌آموزی، اشتغال‌زایی

مدیرکل زندان‌های استان بوشهر هم با بیان اینکه اجرا برنامه‌های فرهنگی، حرفه‌آموزی و اشتغال‌زایی مورد توجه ویژه قرار دارد گفت: در زندان‌های استان طرح‌های مهم تربیتی، آموزشی، ورزشی، حرفه‌آموزی، اشتغال‌زایی، مراسم دینی، مذهبی و دیگر امور اجرا می‌شود.

سید محتشم حسینی توجه به خانواده زندانیان را یکی از موارد مهم دانست و بیان کرد: ضمن سرکشی مستمر از خانواده‌های زندانی مشکلات آنان مورد بررسی قرار می‌گیرد و خدمات لازم در زمینه معیشتی، مشاوره‌ای و دیگر امور به آنان ارائه می‌شود.

وی مهارت‌آموزی را یکی از برنامه‌های مهم در زندان دانست و خاطر نشان کرد: زندانیان مهارت دیده پس از دوران محکومیت از تسهیلات و وام بانکی برای اشتغال‌زایی برخوردار می‌شوند.

حسینی از آزادی تعدادی از زندانیان در بوشهر و دشتستان خبر داد و بیان کرد: ۲۰ نفر در زندان دشتستان به دستور رئیس کل دادگستری استان بوشهر مشمول مرخصی منجر به آزادی شدند.

مدیرکل زندان‌های استان بوشهر اضافه کرد: در این راستا ۱۵ زندانی در اردوگاه حرفه‌آموزی و کار درمانی زندان بوشهر به دستور رئیس کل دادگستری استان بوشهر مشمول مرخصی منجر به آزادی شدند و در مجموع ۳۵ نفر از زندانیان مرکزی بوشهر و دشتستان به آغوش خانواده بازگشتند.

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false