×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۶ فروردین - ۱۴۰۰  
false
true
تحویل ۷۰۰ واحد مسکونی به مددجویان کمیته امداد استان بوشهر

به گزارش چغادک نیوز، مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر  به مناسبت ۱۴ اسفند سالروز تاسیس کمیته امداد به فرمان امام در نشست خبری با اصحاب رسانه، ضمن دعوت اقشار مختلف مردم برای شرکت در جشن نیکوکاری گوشه ای از فعالیت های طی ساله این نهاد در استان بوشهر را رسانه ای کرد.
احمد لطفی، مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر بیان کرد:تعداد ۴۶ هزار خانواده با جمعیت ۸۶ هزار نفر در استان بوشهر تحت پوشش این نهاد قرار دارند. امسال ۶۷۰۰ شغل با متوسط درامد ماهانه دو میلیون و ۶۰۰ راه اندازی شده است.

وی افزود: در سال جاری تعداد ۱۱۶۲ خانواده مشمول بیمه اجتماعی هستند که برای حق بیمه این افراد یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است. در صورت پرداخت ۱۰ سال حق بیمه ،زنان سرپرست خانوار تحت پوشش با ۵۵ سال و مردان سرپرست خانوار تحت پوشش با ۶۰ سال  می توانند از  سازمان تامین اجتماعی مستمری بازنشستگی دریافت کنند.

احمد لطفی بیا بیان اینکه در سال ۹۹، از طریق صندوق قرض الحسنه ولایت کمیته امداد، تعداد ۵۱۹۰ فقره وام ضروری قرض الحسنه پرداخت شده است، اظهار داشت:  از ابتدای سال جاری تاکنون ، ۱۴۷ میلیارد تومان مستمری پرداخت شده است و برای خانواده های یک نفره ، ۱۹۸ هزار تومان ، دو نفره ۳۳۱ هزار تومان ، ۳ نفره ۴۳۰ هزار تومان، ۴ نفره ۵۵۵ هزار تومان و ۵ نفر به بالا ۶۱۷ هزار تومان به شکل ماهانه پرداخت می شود.

وی ادامه داد: همچنین در سال جاری یکهزار و ۸۶۰ نفر از مددجویان استان بوشهر با اجرای طرح‌های اشتغال، خودکفا و از حمایت کمیته امداد خارج شده‌اند.
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر  گفت: در حالی که در سال جاری شاهد افزایش ۱۸۰ درصدی مشارکت خیرین در برنامه های فقرزدایی کمیته امداد نسبت به سال گذشته در سطح کشور بوده ایم این شاخص در استان بوشهر با افزایش ۱۸۶ درصدی نسبت به سال گذشته همراه بوده است.

احمد لطفی با اشاره به اینکه در طی ۱۱ ماه امسال ، حامیان ایتام و محسنین ، ۱۶ میلیارد تومان نقدی و ۷ میلیارد تومان غیرنقدی به افراد تحت تکفل خود کمک کرده اند. بیان کرد: در سال جاری، ۴۵۰۰ تبلت به ارزش ۱۳ میلیارد تومان با کمک خیرین حقیقی و حقوقی بین دانش اموزان تحت پوشش این نهاد برای تسریع در آموزش توزیع شده است.

وی افزود: تعداد کل حامیان ایتام در استان بوشهر ، ۳۱ هزار و ۲۲۸ نفر می باشد که حمایت از ۲۲۳۲ یتیم را بر عهده دارند. تعداد کل فرزندان محسنین (افراد بدسرپرست)  نیز ۵۴۵۸ نفر است که توسط این ۳۱ هزار و ۲۲۸ حامی حمایت می شوند.

مدیر کل کمیته امدا استان بوشهر با بیان اینکه تاکنون سه هزار واحد مسکونی مددجویی در قالب طرح‌های مختلف در استان بوشهر برای جامعه هدف کمیته امداد احداث شده‌است، گفت: در سال جاری ۷۰۰ واحد مسکونی ۵۰ متری نیز با ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار با مشارکت سپاه، ستاد اجرایی فرمان امام و کمیته امداد احداث شده‌است.

وی عنوان کرد:با ۱۷۵۰ مسکنی که از دی ماه امسال کار احداث ان در سطح استان بوشهر آغاز شده انتظار می رود که در پایان سال ۱۴۰۰ نیاز خانواده های تحت پوشش در شهرها و روستاهای استان بوشهر به شرط داشتن زمین، به یک مسکن مقاوم رفع می شود.

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false