×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۳ خرداد - ۱۴۰۱  
false
true
۱۹۲ میلیارد تومان در طرح فاضلاب بوشهر سرمایه‌گذاری شد + تصاویر

به گزارش چغادک نیوز: طرح جمع‌آوری فاضلاب  که اثرات قابل توجهی در زیرساخت‌ها دارد اکنون در سه شهر بوشهر، گناوه و دیلم این طرح اجرایی شده و  مردم این سه شهر در نقاط مختلف از این پروژه بهره‌مند شده‌اند.

طرح فاضلاب شهر بوشهر که  نقش مهم و تاثیرگذاری در ارتقاء سلامتی و بهداشتی در بخش‌‌های مختلف دارد یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌های شهری است که زمینه رشد و ارتقاء سلامتی جامعه و مهم‌تر از همه طرح‌های زیربنایی را فراهم کرده است.

 ۴۹۰ کیلومتر شبکه فاضلاب در نقاط مختلف شهر بوشهر اجرا شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به روند اجرایی طرح فاضلاب بوشهر اظهار داشت: در اجرای این طرح تاکنون ۴۹۰ کیلومتر شبکه فاضلاب در نقاط مختلف شهر بوشهر اجرا شده که روزانه افزون بر ۳۸ هزار متر مکعب فاضلاب دفع و  تصفیه می‌شود.

عبدالحمید حمزه‌پور با اشاره به اجرای طرح فاضلاب در بافت تاریخی بوشهر بیان کرد: همزمان ۴ پیمانکار در اجرای این پروژه مشارکت دارند و اجرای چنین پروژه‌ای با این کیفیت و سرعت، در تاریخ شرکت آب و فاضلاب بی‌نظیر است.

وی از تکمیل این پروژه تا پایان امسال خبر داد و افزود: تکمیل و بهره‌برداری پروژه شبکه فاضلاب در بافت تاریخی بوشهر ضمن اینکه عنوان طرح زیرساخت این منطقه محسوب می‌شود نقش ارزنده‌ای در ارتقاء وضعیت بهداشتی و عمرانی دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب بوشهر با بیان اینکه طول شبکه فاضلاب در بافت تاریخی بوشهر حدود ۴۰ کیلومتر است گفت: در مجموع امسال ۲۶ کیلومتر شبکه دفع فاضلاب در شهر بوشهر واردمدار بهره‌برداری شده است و شبکه  فاضلاب بافت تاریخی بوشهر امسال افتتاح می‌شود.

وی از اجرای سه ایستگاه پمپاژ فاضلاب در شهر بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: اکنون ۱۱ ایستگاه پمپاژ فاضلاب در شهر بوشهر وارد مدار است که با افتتاح سه پروژه دیگر به ۱۴ ایستگاه افزایش می‌یابد.

۱۹۲٫۷ میلیارد تومان در طرح فاضلاب بوشهر سرمایه‌گذاری شده است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از واگذاری ۱۵۵۰ انشعاب فاضلاب در سال جاری در شهر بوشهر خبر داد و تصریح کرد: اکنون افزون بر ۱۹۲٫۷ میلیارد تومان در طرح فاضلاب بوشهر سرمایه گذاری شده که ۸۶ میلیارد تومان آن در سفر استانی هیئت دولت در سال گذشته تصویب شد.

حمزه‌پور پیشرفت فزیکی پروژه فاضلاب بوشهر را افزون بر ۸۰ درصد دانست و  با اشاره به اجرایی شدن ارتقاء پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب بوشهر گفت: با ارتقاء کمی و کیفی تصفیه خانه فاضلاب بوشهر با سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیارد تومان توان و ظرفیت آن به بیش از ۵۰ هزار مترمکعب افزایش می‌یابد.

پروژه فاضلاب بافت قدیم بوشهر پایان امسال تکمیل می‌شود

استاندار بوشهر در بررسی روند اجرای فاضلاب بافت تاریخی بوشهر بیان کرد: با وجود مشکل فاضلاب شهر بوشهر، با تلاش  مدیران استانی، ساماندهی فاضلاب بافت قدیم برنامه‌ریزی شده و هم اکنون این پروژه روند اجرایی مطلوبی دارد.

عبدالکریم گراوند  تصریح کرد: با توجه به حجم کارهای انجام شده در مورد پروژه فاضلاب بافت قدیم بوشهر، این پروژه مهم تا پایان امسال تکمیل خواهد شد.

وی با تاکید بر بهره جستن از پساب فاضلاب خاطرنشان کرد: در بازدید از ایستگاه‌های مختلف فاضلاب شهر بوشهر موضوع استفاده از پساب فاضلاب بوشهر مورد بررسی ویژه قرار گرفت.

وی با بیان اینکه تلاش می‌شود منابع مالی برای تکمیل بهسازی ایستگاه فاضلاب شهر بوشهر  تامین شود گفت: ایستگاه فاضلاب شهر بوشهر هم در حال بهسازی است و با سرعت خوبی در حال اجراست.

گراوند تاکید کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته در حوزه آب و تلاش شرکت آب و فاضلاب شهری بوشهر، کارهای اساسی و اصولی در این بخش صورت گرفته است.

استاندار بوشهر اظهار داشت: با وجود مشکلات مالی اما ساماندهی فاضلابی شهر بوشهر و ایستگاه‌های پمپاژ تعطیل نشده است.

معاون استاندار بوشهر نیز در بازدید از روند اجرای طرح فاضلاب در بافت تاریخی بوشهر با بیان اینکه این طرح نقش مهمی در رونق و احیاء این بافت دارد اظهار داشت: برای توسعه زیرساخت‌های بافت تاریخی بوشهر طرح‌های مهمی از جمله طرح جمع‌آوری فاضلاب بوشهر تدوین و عملیاتی شده است.

مهرداد ستوده با اشاره به تسریع روند اجرای طرح فاضلاب در بافت تاریخی بوشهر تصریح کرد: با روندی که در پیش است طرح فاضلاب بافت تاریخی بوشهر امسال تکمیل و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات لازم برای اجرای شبکه فاضلاب در بافت تاریخی بوشهر مصوب شده است گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده امسال طرح شبکه فاضلاب بافت تاریخی بوشهر افتتاح و وارد مدار فعالیت می‌شود.

با  تکمیل پروژه فاضلاب  بوشهر علاوه برافزایش تحت پوشش قرار گرفتن جمعیت شهر بوشهر، معیارهای زیست محیطی ارتقاء می‌یابد و مشکلات این حوزه برطرف می‌شود.

انتهای پیام

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false