مرگ‌بارترین روز جاده‌های کشور | پایگاه خبری تحلیلی چغادک نیوز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۲ بهمن - ۱۴۰۱  
false
true
مرگ‌بارترین روز جاده‌های کشور

پزشکی قانونی آمار تلفات تصادفات سال گذشته را اعلام کرد که بر این اساس ۳ روز از شهریور ۹۳ روزهای مرگبار جاده‌های کشور بوده است.

به گزارش "چغادک نیوز"،پزشکی قانونی اعلام کرد: بررسی‌های انجام شده در گروه آمار سازمان پزشکی قانونی کشور نشان می‌دهد که در سال ۱۳۹۳، ۱۶ هزار و ۸۷۲ نفر در حوادث رانندگی کشته شدند که این آمار در مقایسه با سال قبل از آن ۶٫۲ درصد کاهش یافته است.

بیشترین درصد کاهش در سال گذشته مربوط به شهریورماه با ۱۷٫۶ و آبان ماه ۱۳٫۷ درصد و بیشترین افزایش مربوط به مرداد ماه ۴٫۱ درصد بوده است.

در سال گذشته بیشترین کشته های حوادث رانندگی مربوط به شهریور ماه با یکهزار و ۸۱۷ و مرداد ماه با یکهزار و ۶۸۸ و کمترین تعداد مربوط به بهمن ماه با یکهزار و ۶۹ نفر بوده است.

بیشترین تلفات در روز هفتم شهریور

 

همچنین روزهای هفتم شهریور با ۸۳ نفر، ششم شهریور با ۷۹ نفر و بیست و چهارم شهریور با ۷۸ نفر پرتلفات ترین روزهای سال ۹۳ بوده‌اند.

۶۴ درصد تلفات رانندگی در جاده‌های برون شهری است

۶۴٫۹ درصد کشته‌های تصادفات مربوط به جاده‌های برون شهری، ۲۷٫۲ درصد در راه‌های درون شهری، ۷٫۴ درصد در جاده‌های خاکی و روستایی و محل تصادف ۰٫۵ درصد نامعلوم بوده است.

استان فارس در صدر آمار تلفات

 

بر اساس این گزارش استان‌های فارس با یکهزار و ۴۵۹، تهران با یکهزار و ۲۹۵ و خراسان رضوی با یکهزار و ۲۳۱ نفر بیشترین و استان‌های ایلام با ۱۵۵ و کهکیلویه و بویراحمد با ۱۸۴نفر کمترین تعداد کشته‌های ناشی از حوادث رانندگی را در سال گذشته داشته‌اند.

بیشترین افزایش تلفات در استان ایلام

 

بیشترین افزایش در مرگ‌های ناشی از حوادث رانندگی در سال۹۳ نسبت به سال قبل از آن در استان‌های ایلام با ۲۴درصد وکهگیلویه و بویراحمد با ۲۰٫۳ درصد و بیشترین کاهش مربوط به استان‌های مرکزی با ۲۲ درصد والبرز با ۱۷٫۷ درصد بوده است.

حدود ۸۰ درصد تلفات مرد هستند

 

این بررسی نشان می‌دهد که در سال گذشته ۷۹ درصد از کشته‌های ناشی از تصادفات مرد و۲۱ درصد زن بوده‌اند. در زمان وقوع تصادف ۳۹٫۸ درصد از افراد راننده وسیله نقلیه ۲۲٫۳ درصد عابر پیاده و ۳۶٫۳ درصد سرنشین یا ترک وسیله نقلیه بوده‌اند.

۳۰ درصد تلفات رانندگی بالای ۵۰ سال

 

از لحاظ سنی ۸٫۵ درصد افراد ۱۰ سال و کمتر،۵٫۲ درصد ۱۷-۱۱ سال، ۲۵٫۷ درصد ۲۹-۱۸ سال، ۲۹٫۶ درصد ۴۹-۳۰ سال، ۳۰٫۴ درصد کشته های تصادفات ۵۰ سال به بالا داشته‌اند.

۴۵ درصد تلفات تحت تأثیر برخورد دو وسیله نقلیه

 

نحوه وقوع تصادف۴۵٫۷ درصد از افراد متوفی ناشی از برخورد دو وسیله نقلیه، ۲۳٫۷ درصد واژگونی وسیله نقلیه ۲۲٫۲ درصد ناشی از برخورد وسیله نقلیه به عابر متوفی بوده است.

بیش از ۸۵ درصد متوفیان با آمبولانس منتقل می‌شوند

 

نحوه انتقال متوفی در ۸۵٫۹ درصد موارد به وسیله آمبولانس، ۹٫۸ درصد توسط وسایل نقلیه عبوری و شش دهم درصد توسط خودروی پلیس بوده است.

خودروی ۴۰ درصد متوفیان سواری است

 

خودرو مورد استفاده ۴۰٫۴ درصد از افراد متوفی (۶۸۱۸ نفر) خودرو سواری، ۲۲٫۳ درصد (۳۷۶۸ نفر) موتورسیکلت، ۷٫۹ درصد وانت بار،۳٫۴ درصد کامیون،کامیونت و تریلی و ۱٫۳ درصد اتوبوس و مینی بوس بوده است.

ضربه به سر علت مرگ ۵۰ درصد متوفیان

 

علت اصلی مرگ ۵۴٫۲ درصد از افراد ضربه به سر، ۲۲٫۵ درصد شکستگی‌های متعدد، ۸٫۴ درصد به دلیل خونریزی و ۹٫۴ درصد به دلیل علل اشتراکی(موارد دارای بیش از یک علت) بوده است. همچنین محل فوت ۵۱٫۹ درصد از افراد در محل حادثه، ۷٫۷ درصد حین انتقال به بیمارستان و محل فوت ۳۸٫۹ درصد از افراد در بیمارستان بوده است.

 
منبع: فارس

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false