تولید تمام خودروهای کشور با سوخت یورو ۴ | پایگاه خبری تحلیلی چغادک نیوز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۸ آذر - ۱۴۰۱  
false
true
تولید تمام خودروهای کشور با سوخت یورو ۴

نعمت زاده گفت: هم اکنون تولید تمام خودروهای کشور با سوخت یورو ۴ صورت می گیرد و تلاش داریم به سمت یورو ۵ و ۶ برویم.

به گزارش "چغادک نیوز"، محمدرضا نعمت‌زاده در دیدار با وزیر محیط‌زیست و حفاظت از پهنه‌های خاکی و و دریایی جمهوری ایتالیا گفت: سابق همکاریهای شرکتهای ایتالیایی در زمینه های مختلف همچون نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی با جمهوری اسلامی ایران وجود دارد و هم اکنون باید این روابط را تجدید و گسترش دهیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: ایران عنوان کشوری که در حال صنعتی شدن است، تمایل دارد  از تجارب کشورهای صنعتی استفاده کند.

وی با اشاره به الزام دولت مبنی بر  نصب فیلترهای مخصوص برای خودروهای دیزلی، تصریح کرد: می‌توانیم با شرکتها ی ایتالیایی در این زمینه و سایر بخش های صنعت خودرو همکاری داشته باشیم.

نعمت‌زاده افزود: جمهوری اسلامی ایران در زمینه تولید کاتالیست های مناسب خودرو و طراحی و ساخت موتور خودرو با حداقل مصرف سوخت و آلایندگی، آمادگی سرمایه‌گذاری مشترک با شرکتهای ایتالیایی در این خصوص را داریم.

وی یادآور شد: ما در کشورمان  یک مرکزتحقیقات و طراحی موتور خودرو داریم که مجهز به تجهیزات پیشرفته است و با توافقات بعمل آمده از نظرات متخصصین ایتالیا بهره خواهد گرفت.

نعمت زاده در ادامه با اشاره به اینکه تلاش می کنیم در زمینه محیط زیست از رویه های پذیرفته شده جهانی پیروی کنیم، افزود : ما در تمامی استانهای کشورمان در هر اداره صنعت، معدن وتجارت واحد HSEو محیط زیست مستقر بوده که جدای از ساختار سازمان حفاظت محیط زیست فعالیت می کنند.

وی افزود: در واحدهای HSE علاوه برنظارت بر فعالیتهای صنعتی، معدنی ومسایل فنی و تکنولوژیکی  در رابطه با سرمایه گذاریهای جدید صنعتی ومعدنی نظارت زیست محیطی بطور کامل صورت می گیرد.

نعمت زاده گفت: هم اکنون تولید تمام خودروهای کشور با سوخت یورو ۴ صورت می گیرد و تلاش داریم به سمت یورو ۵ و ۶ برویم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه تمامی کارشناسان صنعتی و معدنی ملزم به استفاده از کارگاههای آموزشی و سمینارهای تخصصی زیست محیطی هستند، افزود: ازهمکاریهای متقابل با کشور ایتاالیا در این زمینه ها استقبال می کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هم اکنون تراز تجاری ایران و ایتالیا بخاطر مسایل تحریم از ۶  و ۷ میلیارد دلار به ۱.۵ میلیارد دلار رسیده و این موضوع بطور قطع به ضرر هر دو کشور ایران و ایتالیا  بعنوان سومین اقتصاد بزرگ اروپایی تلقی می شود.

وی در ادامه ضمن دعوت برای بازدید از غرفه ایران در اکسپو ۲۰۱۵ گفت: در این نمایشگاه، غرفه ایران همجوار غرفه ایتالیا است و امیدواریم بتوانیم زمینه لازم برای همکاری دو کشور بیش از پیش فراهم شود..

در این دیدار جان لوکا گالت، وزیر محیط زیست و حفاظت از پهنه های خاکی و و دریایی جمهوری ایتالیا گفت: این دیدار برای کشور ایتالیا برای رقم زدن آینده بهتر روابط با جمهوری اسلامی ایران مهم تلقی می شود.

وی افزود: خرسندیم که برگزاری اکسپو ۲۰۱۵ میلان در آستانه حصول توافقات هسته‌ای در حال شکل گیری است و این موضوع را به فال نیک می گیریم.

به گفته لوکا گالت؛ ما در اکسپو۲۰۱۵ میلان از غرفه های جمهوری اسلامی ایران به همراه وزیر صنایع ایتالیا دیدار خواهیم کرد.

وزیر محیط زیست و حفاظت از پهنه های خاکی و و دریایی جمهوری ایتالیا  در ادامه با اشاره به اینکه در سفر خود به جمهوری اسلامی ایران تجارب خوبی را کسب کرده است، افزود: همکاریهای آینده ما در حال شکل گیری است و باید دوام و قوام بیشتری به خود گرفته و در عرصه  های محیط زیست سطح همکاریها بیشتر شود.

وی گفت: شرکتهای ایتالیایی برای انجام بازاریابی برای نصب دستگاهی که اگزوز بخش خروجی  خودروها  را کنترل کرده و آلودگی ایجادی را کنترل می‌کند؛ آمادگی دارند

 
منبع: مهر

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false