مبالغ برداشت‌شده عمره اوایل اردیبهشت به حساب دانشجویان واریز می‌شود | پایگاه خبری تحلیلی چغادک نیوز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱۴ بهمن - ۱۴۰۱  
false
true
مبالغ برداشت‌شده عمره اوایل اردیبهشت به حساب دانشجویان واریز می‌شود

معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: مبالغ برداشت‌شده عمره اوایل اردیبشهت‌ماه به حساب زائران عودت داده می‌شود و قابل برداشت است؛ همچنین برداشت پول از حساب به‌منزله انصراف نیست.

به گزارش "چغادک نیوز"، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی لبیک، محمد زارع با توجه به لغو سفر عمره و اعزام‌نشدن تعدادی از کاروان‌های دانشگاهیان گفت: سهمیه عمره تعدادی از اساتید و دانشجویان جامانده که به‌علت تأخیر در صدور ویزا و لغو عمره از اعزام به سفر عمره جا ماندند، برای دوره بعدی محفوظ خواهد بود و جای نگرانی برای زائرین وجود ندارد.

وی افزود: زائرین مشمول اگر تا دوره بعدی به خدمت سربازی اعزام شوند، برای خروج از کشور باید با یگان خدمتی خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهند. همچنین پسران مشمول که به عمره اعزام نشدند، برای دوره بعدی نیاز به گرفتن مجدد تعهدنامه محضری و معافیت تحصیلی نخواهند داشت و مدارک در ستاد موجود است.

زارع در خصوص تبدیل سهمیه از مجردی به متأهلی برای زائران جامانده نیز گفت: پسران مجرد جامانده اگر تا دوره بعدی متأهل شوند، به‌صورت متأهلی اعزام خواهند شد و منعی در تبدیل سهمیه از مجردی به متأهلی وجود ندارد.

معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره در خصوص فیش‌های واریز شده عوارض خروج از کشور هم گفت: متأسفانه امکان عودت این فیشها وجود ندارد و زائرین می‌توانند فیشها را برای دوره بعدی عمره نزد خود نگه دارند و یا اینکه برای سفر هوایی عتبات از این فیشها استفاده کنند.

زارع در خصوص سهمیه بدون نوبت عتبات برای زائرین جامانده نیز گفت: کلیه زائرین جامانده از سفر عمره می‌توانند از سهمیه عتبات بدون نوبت و قرعه‌کشی که در ماه‌های مرداد و شهریورماه انجام خواهد شد، بهره‌مند شوند. قیمت سفر عتبات به‌صورت زمینی حدود یک‌میلیون و ۱۰۰هزار تومان و به‌صورت هوایی یک‌میلیون و ۶۰۰هزار تومان خواهد بود و کسانی که از وام عمره استفاده نکرده‌اند، می‌توانند برای سفر عتبات وام یک‌میلیون تومانی از بانک تجارت دریافت کنند.

معاون اجرایی و اعزام ستاد در خصوص آینده عمره تصریح کرد: لغو عمره با تصمیم دولت صورت گرفته و اگر عمره مجدداً راه‌اندازی شود، زمان اعزام دانشگاهیان به سرزمین وحی بستگی به زمان بازگشایی مجدد آن خواهد بود.

وی در خصوص مبالغ عمره که از حساب دانشجویان کسر شده نیز گفت: مبالغ برداشت شده عمره اوایل اردیبشهت‌ماه به حساب زائرین عودت داده می‌شود و قابل برداشت هم خواهد بود. همچنین برداشت پول از حساب به‌منزله انصراف نیست و با راه‌اندازی مجدد عمره، فراخوان مجددی برای واریز هزینه صادر خواهیم نمود.

زارع در خصوص ذخیره‌های عمره هم گفت: تنها زائرین ذخیره‌ای که در کاروان قرار داشتند، سهمیه عمره برای دوره بعدی خواهند داشت.

گفتنی است استفاده از سهمیه عتبات تداخلی با اعزام زائرین به عمره ندارد و سهمیه عمره در هر شکل محفوظ خواهد بود.

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false