سیاسی: زمان برگردد باز هم دایی را برکنار می‌کنم | پایگاه خبری تحلیلی چغادک نیوز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۲ بهمن - ۱۴۰۱  
false
true
سیاسی: زمان برگردد باز هم دایی را برکنار می‌کنم

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تاکید کرد که اگر به گذشته برگردد باز هم علی دایی را از سرمربیگری پرسپولیس برکنار می‌کند.

به گزارش "چغادک نیوز"، حمیدرضا سیاسی درباره حضورش در باشگاه پرسپولیس گفت: من به صورت موقت اینجا هستم و در جلسه اخیر هیئت مدیره استعفای خود را تقدیم اعضا کردم و قرار شد مجمع در خصوص آینده من در باشگاه پرسپولیس تصمیم نهایی را بگیرد. هر دستوری که آنها صادر کنند برای من قابل احترام است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا به دنبال این است که مدیرعامل پرسپولیس بماند، عنوان کرد: قطعا من در مقام مدیرعامل در باشگاه پرسپولیس به کارم ادامه نخواهم داد. در حال حاضر منتظر پاسخ مجمع هستم و تا هر زمانی که آنها تعیین کنند در باشگاه به فعالیتم ادامه خواهم داد.

سیاسی درباره اینکه به چه هدفی به باشگاه پرسپولیس آمده، توضیح داد: در نبود من مشکلاتی فراروی باشگاه قرار گرفت و حالا به باشگاه آمده‌ام تا آرامش در باشگاه حاکم شود. سعی می‌کنم در مدت حضورم مفید واقع شوم و حتی اگر لازم باشد کمک مالی هم به باشگاه خواهم کرد.

وی درباره اینکه تا چه زمانی می‌خواهد مدیرعامل پرسپولیس بماند گفت: شاید نیم‌ساعت و شاید چند روز و چند ماه، به هر حال باشگاه در حال واگذاری است و تا آن موقع سعی می‌کنم به هر نحوی که شده به باشگاه خدمت کنم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره اینکه چه برنامه‌ریزی کوتاه‌مدتی برای باشگاه دارد، گفت: قبلا که به عنوان مدیرعامل انتخاب شدم و پیش از آن در هیئت مدیره با برنامه بلندمدت به باشگاه آمدم اما در حال حاضر زمان بسیار کم است و امکان تغییرات بنیادی وجود ندارد، فقط باید به صورت موقت آرامش در باشگاه حاکم شود.

سیاسی افزود: با هدف بزرگی به پرسپولیس آمدم و به دنبال موفقیت زیادی بودیم اما یکسری مشکلات به وجود آمد که امکان این امر را فراهم نکرد. اکنون هم چه باشم چه نباشم هدفم خدمت به پرسپولیس است. به دنبال پست و مقام در باشگاه پرسپولیس نیستم و هرجا لازم باشد به عنوان خدمتکار هم به باشگاه خدمت خواهم کرد.

وی درباره اینکه گفته می‌شود همچنان به باشگاه استقلال کمک می‌کند، گفت: من در مقطعی که در زندان بودم به خودم هم نمی‌توانستم کمک کنم چه برسد به استقلال. پیش از آن هم کمک مالی به استقلال نکردم بلکه فقط یک شرکت به این باشگاه معرفی کردم که این شرکت اسپانسر باشگاه استقلال شد و خوشبختانه این باشگاه مردمی با مشکلاتی که باشگاه پرسپولیس با آن دست و پنجه نرم می‌کند روبه‌رو نیست. شرکتی که به باشگاه استقلال معرفی کردم کارش را خوب انجام داد.

سیاسی درباره اینکه چرا نتوانست برای باشگاه پرسپولیس اسپانسر خوبی فراهم کند، گفت: اسپانسر باشگاه پرسپولیس را من انتخاب نکردم بلکه انتخاب شده بود. در واقع آنها کارشان را خوب انجام ندادند و اگر به موقع به باشگاه پول می‌رساندند شاید خیلی از مشکلات به وجود نمی‌آمد.

وی در پاسخ به این سوال که مقصر اصلی شرایط پرسپولیس را اسپانسر، رحیمی و یا فرد دیگری می‌داند، گفت: وقتی باشگاه به موفقیتی می‌رسد همه مجموعه در آن دخیل هستند و در صورت عدم موفقیت هم کل مجموعه دخیل‌اند. نباید تمام تقصیرات را به گردن یک نفر انداخت. دنبال مقصر هم نباید بود بلکه باید دنبال این بود که راهکاری برای حل مشکلات باشگاه پیدا کنیم.

سیاسی در پاسخ به این سوال که اگر به گذشته برگردیم باز هم تصمیم به برکناری علی دایی می‌گیرد یا نه، به تسنیم گفت: اگر به گذشته برگردیم و دایی با پرسپولیس همان نتایج را بگیرد قطعا من نیز همان تصمیم را خواهم گرفت.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در خصوص اینکه آیا قبول دارد انتخاب حمید درخشان تصمیم درستی از سوی او و هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس نبود، گفت: نه، من مخالف این قضیه هستم، ما در آن مقطع انتخاب خوبی کردیم. هیئت مدیره در آن مقطع شرایط را خیلی بررسی کرد و در وسط مسابقات نمی‌توانستیم به دنبال مربیان بزرگ برویم چرا که همه آنها مشغول به کار بودند. در بین گزینه‌های داخلی هم نمی‌گویم درخشان از همه ارجح‌تر بود اما گزینه مناسبی نسبت به بقیه مربیانی بود که تیم نداشتند.

سیاسی درباره اینکه آیا حمید درخشان گزینه موقت او بود یا نه، گفت: درخشان را به طور موقت انتخاب نکردیم، البته او اصلا حاشیه امنی نداشت؛ با این حال ما به اندازه کافی از درخشان حمایت کردیم و تا زمانی که در باشگاه بودم او از حمایت من و هیئت مدیره برخوردار بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا قصد داشت در تعطیلات نیم‌فصل درخشان را برکنار کند، گفت: بعد از رفتن من به زندان خیلی عوامل باعث شد که تیم ضربه بخورد و در کسب نتایج ضعیف داخلی فقط درخشان مقصر نبود بلکه عوامل زیادی دست به دست داد تا این شرایط پیش بیاید.

سیاسی درباره اینکه گفته می‌شود دستگیری او آن هم در مقطعی که باشگاه پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات به او نیاز داشت برنامه‌ای از پیش تعیین شده بود، گفت: نه، من چنین مسئله‌ای را قبول ندارم. به عقیده من آن اتفاق اگرچه در بدترین زمان ممکن رخ داد اما «فقط» مصادف شد با آغاز فصل نقل و انتقالات.

وی در مورد اینکه دقیقا به چه دلیل بازداشت شد، اظهار داشت: دلیل بازداشت من «انتقال منافع مال غیر» بود اما در حین بازداشت مسائل امنیتی در خصوص سفرم به مادرید به پرونده‌ام اضافه شد و باعث شد که این شرایط به وجود بیاید.

سیاسی در مورد اینکه آیا فکر می‌کند قطعا رفع اتهام خواهد شد، گفت: نه،‌هنوز از چیزی مطمئن نیستم، من دفاعیات خود را در دادگاه مطرح خواهم کرد و باید دید چه پیش می‌آید.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سوال که اگر مجمع تصمیم بگیرد که او به کارش ادامه دهد چه تصمیمی خواهد گرفت، گفت: هر لحظه که مجمع تصمیم‌گیری کند من یک ثانیه هم دریغ نخواهم کرد و تصمیم آنها را اجرا می‌کنم.

سیاسی در خصوص اینکه او بیشتر انگیزه رفتن دارد یا ماندن در پرسپولیس عنوان کرد: مسلما انگیزه رفتن من بیشتر است، من دلایلی برای تصمیم خود دارم.

وی در این باره توضیح داد: در مورد من حساسیت خاصی وجود دارد، دستگیری قبلی من ضربه بزرگی به پرسپولیس وارد کرد و در یک لحظه این باشگاه منابع مالی خود را از دست داد و مشکلات زیادی در فصل نقل و انتقالات برای تیم به وجود آمد. در حال حاضر هم اگر قرار باشد به کارم ادامه بدهم ممکن است هر لحظه اتفاقات قبل تکرار شود. در این شرایط باشگاه را  یک خطر  بزرگ تهدید خواهد کرد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره اینکه گفته می‌شود او روز گذشته با نژادفلاح تماس گرفته تا به دفترش بیاید اما او نپذیرفته، به تسنیم گفت: من برای تماس گرفتن با نژادفلاح اقدام کردم اما گویا ایشان در دانشگاه بود.

سیاسی درباره اینکه آیا تصور اینکه او و نژادفلاح با همکاری یکدیگر در باشگاه پرسپولیس مشغول به کار شوند، گفت: آنچه مسلم است من موقتی هستم، حتی موقتی‌تر از نژادفلاح. هدف هر دوی ما این است که به باشگاه پرسپولیس کمک کنیم و نظر من این است که در شرایط فعلی باید آرامش در باشگاه پرسپولیس حاکم باشد، حالا مهم نیست چه من روی کار باشم و چه نژادفلاح.

وی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر بازیکنان پرسپولیس سخت نگران دریافتی خود از باشگاه هستند، گفت: من ماندگار نیستم که بخواهم برای آینده برنامه‌ریزی کنم اما اگر نیاز باشد پرداختی به بازیکنان خواهم داشت. تا زمانی که هستم این اتفاق رخ خواهد داد اما بعد از آن دیگر با من نیست.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در خصوص قرارداد برانکو ایوانکوویچ و اینکه باشگاه پرسپولیس به او پرداختی نداشته است، گفت: به هر حال برانکو با باشگاه قرارداد بسته و اگر قرار باشد من به کارم در این باشگاه ادامه دهم به تعهداتی که باشگاه در قبال برانکو دارد عمل خواهیم کرد.

سیاسی درباره اینکه مجمع چه زمانی تکلیف او را مشخص خواهد کرد و آیا درست است که او از حمایت خادم و وزیر ورزش برخوردار است، به تسنیم گفت: امروز قرار است هیئت مدیره استعفای من را به مجمع اعلام کند اما نمی‌دانم آنها چه زمانی پاسخ خواهند داد. درباره حمایت خادم و وزیر هم باید بگویم آنها به من لطف دارند اما مجمع شامل چند وزیر می‌شود و قرار نیست یک نفر در خصوص ماندن و یا رفتن من در پرسپولیس تصمیم بگیرد.

 
منبع: تسنیم

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false