×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۳ مهر - ۱۴۰۱  
false
true
پلیس تهران "بچه غول" را منهدم کرد

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از انهدام باند قاچاق کوکائین "بچه غول" در پایتخت خبر داد.

به گزارش "چغادک نیوز"، سردار علی مویدی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در نشست خبری خود با اصحاب رسانه به متلاشی شدن باند قلل بچه در ۲۴ ساعت گذشته در تهران اشاره و اظهار داشت: این باند در مرز هوایی در حین ورود به کشور بود در ۲۴ ساعت گذشته متلاشی شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا تصریح کرد: از سه نفر افراد دستگیر شده این باند ۳ کیلو کوکائین کشف شد و به دنبال آن نیز تعدادی اموال و املاک آنها ضبط شد.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: تولید کننده کوکائین آمریکای جنوبی است و آنها با اتباع ایرانی شبکه تشکیل داده بودند که خوشبختانه امسال این باند متلاشی شد.

کشف بیش از ۴۹۰ تن انواع مواد مخدر

سردار علی مویدی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا  در نشست خبری خود به اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای نیروی انتظامی به ویژه شهدای اخیر حوزه مرزبانی اظهار داشت: خوشبختانه در سال ۹۳ توانستیم به اهداف از پیش تعیین شده در راستای تدابیر فرماندهی ناجا و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری دست یابیم و پیش از ۹۰ دررصد این اهداف تحقق پیدا کرد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا تصریح کرد: در سال گذشته توانستیم بیش از ۴۹۰ تن انواع مواد مخدر را کشف کنیم که این مقدار مواد شامل ۳۹۰ تن تریاک، ۷۰ تن حشیش، ۱۵ تن سایر مواد، ۸ تن مورفین و ۱۰ تن هروئین بوده است.

انجام ۱۸۰۰ عملیات در حوزه مبارزه با مواد مخدر

این مقام ارشد انتظامی فعالیت‌های انجام شده در سال ۹۳ را از نظر کیفی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته دارای برتری بیشتر دانست و عنوان کرد: در سال ۹۳، در ضربه زدن به شبکه‌ها و باندهای بین المللی و برخورد با خرده‌فروشان محلی متمرکز شده بودیم و در راستای کیفیت‌بخشی به نوع عملیات‌ها و ماموریت‌ها توانستیم بیش از ۱۸۰۰ مورد عملیات در سطح کشور انجام دهیم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا تعداد قاچاقچی مسلح به هلاکت رسیده در این درگیری‌ها را ۹۶ نفر عنوان کرد و گفت: این میزان هلاکت نسبت به مدت مشابه ۱۰ درصد افزایش داشته؛ همچنین ۴۵ نفر از قاچاقچیان مسلح در این عملیات‌ها مجروح شده‌اند.

وی با بیان این مطلب که دستگیری‌ها نسبت به مدت مشابه ۳۰ درصد افزایش یافته اظهار داشت: جمع‌آوری معتادان ۸۷ درصد و دستگیری و برخورد با قاچاقچیان خرد و کلان ۱۸ درصد افزایش داشته است.

شهادت ۱۰ مامور ناجا

سردار مویدی تصریح کرد: در راستای مبارزه با قاچاقچیان مسلح و سوداگران مرگ نیز ۱۰ نفر از همکاران ما به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

سردار علی مویدی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در ادامه نشست خبری خود با اصحاب رسانه در مورد اقدامات پلیس مبارزه با مواد مخدر در سال ۹۳ اظهار داشت: در مجموع بیش از ۳۰۰ هزار پرونده در این زمینه تشکیل شد که این تعداد نسبت به مدت مشابه ۲۱ درصد افزایش تشکیل پرونده را داشته است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با بیان این مطلب که دستگیری‌ها ۳۰ درصد افزایش داشته است، تصریح کرد: از عمده دستگیر‌های سال ۹۳ ، انهدام شبکه تمساح خلیج بوده است که این شبکه با گستردگی فعالیت خود در منطقه و فرامنطقه توانسته بود در حمل و ترانزیت مواد مخدر فعالیت داشته باشد که این باند بیش از ۱۰۰ نوع مواد مخدر را در منطقه و آب‌های آزاد ترانزیت می‌کرد و گردش مالی آن بیش از ۲ هزار میلیارد تومان بود.

وی در ادامه به دستگیری حسین پنجک اشاره کرد و گفت: این فرد نیز ضربات بدی به قشر جوان وارد کرده بود و تعدادی از شهروندان ما را به مواد مخدر مبتلا کرده بود که خوشبختانه محاکمه این فرد تمام شده، حکم صادر شده و منتظر اجرای حکم هستیم.

این مقام ارشد انتظامی در پاسخ به سوالی در مورد جایگزین تمساح خلیج اظهار داشت: ما تلاش می‌کنیم که جایگزینی برای تمساح خلیج به وجود نیاید چرا که کلیه عوامل داخلی و مرتبطین با این شبکه دستگیر شدند و صدها ملک و املاک متعلق به این گروه در داخل و خارج کشور شناسایی شده و در اختیار مرجع قضایی قرار گرفته است.

وی در ادامه به متلاشی شدن ۲۵۰ آشپزخانه در سطح کشور اشاره و تصریح کرد: این تعداد آشپزخانه‌ها در داخل خانه بوده که با همکاری مردم کشف شده است.

وی در ادامه صادرات مواد صنعتی از ایران را به جدی تکذیب کرد و گفت: مواردی در اواخر دهه گذشته وجود  داشت اما حالا نزدیک به صفر است و معمولاً اگر افراد در حین سفر این مواد را همراه داشته و دستگیر شدند بیشتر برای مصارف شخصی و مقاصد دیگر بوده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در پاسخ به پرسش فارس در مورد وجود تعداد آشپزخانه‌های موجود در تهران گفت: بیش از ۲۰۰ آشپزخانه متلاشی شده در تهران و شهرهای پیرامونی نظیر البرز و شرق و غرب تهران بوده‌اند.

این مقام ارشد انتظامی بیان داشت: با متمرکز شدن مبارزه با مواد مخدر صنعتی هم تولید این مواد کاهش داشته و هم از ترانزیت آن جلوگیری شده و آنچه که تولید می‌شود عمدتا مصرف داخلی دارد.

وی مجموعه کشفیات در مجموعه آشپزخانه‌های متلاشی شده را ۲ تن عنوان کرد و گفت: پیش‌سازه‌ای نیز از خارج از کشور وارد می‌شوند.

کرمان رکورددار کشف مواد مخدر در سال ۹۳

سردار مویدی کرمان را رکودشکن کشف مواد مخدر عنوان کرد و اظهار داشت: کرمان با ۹۵ تن، هرمزگان ۶۴ تن و مرزبانی جمهوری اسلامی ایران با ۶۳ تن رکورددار کشف مواد مخدر در کشور هستند.

کشف بیش از ۲۲ تن مواد مخدر در ۲۰ روز ابتدایی سال

وی در ادامه به اقدامات پلیس مبارزه با مواد مخدر در ابتدای سال ۹۴ اشاره کرد و گفت:‌ در ۲۰ روز گذشته در حوزه‌های مختلف بیش از ۲۲ تن انواع مواد مخدر کشف کردیم که این مقدار نسبت به قبل ۱۱ درصد افزایش داشته؛ کشف ۲٫۵ تن مواد مخدر در جنوب سیستان و بلوچستان در روزهای اخیر نیز در این آمار جای دارد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا به شعار سال ۹۴ پرداخت و اشاره کرد: با توجه به شعار امسال فکر می‌کنم اعتماد و همزبانی مردم بهترین پشتیبان پلیس خواهد شد و امیدواریم در پایان ۹۴ شاهد آثار خوب این شعار در عرصه‌های مختلف از جمله مبارزه با مواد مخدر باشیم.

وی عنوان کرد: ما تلاش می‌کنیم بیشترین توان را در شرق کشور و جنوب شرقی کشور در مرز به کار گیریم تا بتوانیم سدی محکم در برابر قاچاقچیان و سوداگران کشور باشیم؛ همچنین برخورد با خرده‌فروشان و جمع‌آوری معتادان پرخطر را در داخل کشور از جمله برنامه‌های خود در امسال می‌دانیم.

وی به آمادگی پلیس در بحث نگهداری معتادان پرخطر اشاره و تصریح کرد: در بحث نگهداری هم تدابیری اندیشیده شده تا بتوان به صورت موقت معتادان پرخطر را نگهداری کرد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا یکی از رویکردهای سال ۹۴ را ورود حوزه اجتماعی پلیس مبارزه با مواد مخدر عنوان و خاطر نشان کرد: سعی کرده‌ایم به طور مستند آنچه را که در مأموریت‌های ناجا اتفاق می‌افتد در مراکز آموزشی دبستان و دانشگاه‌ها انتقال دهیم و تلاش می‌کنیم آنچه را که در بانک‌های اطلاعاتی پلیسی است برای ایجاد آگاهی شهروندان به کار گیریم.

 
منبع: تسنیم

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false