×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۸ مهر - ۱۴۰۱  
false
true
آخرین خبرها از قیمت‌ شیر و لبنیات در سال جاری

مدیر عامل اتحادیه مرکزی دامداران از احتمال تغییر شیوه خرید تضمینی شیر خام از دامداران در سال جاری خبر داد و گفت: اگر هزینه‌های تولید به ویژه قیمت خوراک دام کنترل شود، می توان قول داد که قیمت شیر و لبنیات در سال جاری افزایش نمی یابد.

به گزارش "چغادک نیوز"، سعید سلطانی مدیر عامل اتحادیه مرکزی دامداران اظهار کرد: پس از اجرای فاز یک و دو خرید تضمینی خرید شیر خام در سال گذشته، مقرر شد تا در پایان فروردین امسال وضعیت و نقاط ضعف و قوت این دو فاز بررسی و در سال جاری برطرف شود.

وی افزود: در فاز دوم نیز برخی از نقاط ضعف خرید تضمینی شیر خام از دامداران مانند یکسان نبودن شرایط خرید برطرف شد.
 

تغییر در نحوه صادرات شیرخشک
مدیر عامل اتحادیه مرکزی دامداران ادامه داد: یکی از مسائلی که باید در سال جاری باید به آن توجه کنیم تغییر در شیوه خرید، تسهیل در صادرات شیر خشک و چگونگی پرداخت بهای شیر خام به دامداران به صورت نقدی و یا غیر نقدی است.

سلطانی تاکید کرد:‌ در سال گذشته هر شرکتی که شیر خشک حاصل از خرید تضمینی شیر خام را از سازمان تعاون روستایی خریداری می کرد باید ضمانت نامه ای برای حسن انجام کار برای صادرات آن به سازمان ارائه می کرد و در صورتی می‌توانست ضمانت خود را بازپس بگیرد که برگ سبز صادراتی شیر خشکی را که خریداری کرده بود دقیقا به همان میزان به سازمان تعاون روستایی تحویل می‌داد.

وی گفت: اگر مانند سال‌های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ تامین نهاده‌های دامی را به عهده اتحادیه دامداران بگذارند می توانیم با تفاهمی مانند تفاهم نامه‌ای که در همان سال ها با شرکت پشتیبانی امور دام امضا کردیم بازار نهاده‌های دامی را به گونه‌ای کنترل کنیم که هزینه‌های تولید دامداران تا حد ممکن کنترل شود.

مدیر عامل اتحادیه مرکزی دامداران اعلام کرد: برای کنترل قیمت لبنیات باید ورودی هزینه‌های تولید برای تولیدکنندگان کنترل شود و اگر قیمت نهاده ها در سال جاری افزایش پیدا نکند می توان قول داد که قیمت شیر و لبنیات در سال جاری افزایش نمی یابد.

سلطانی اظهار کرد: براساس آخرین بررسی‌های صورت گرفته مقرر شد صادرات شیر خشک با کمک صنایع شیر ایران و به صورت کارمزدی انجام شود و دیگر مزایده‌ای برای آن برگزار نشود.

وی تصریح کرد: برای پرداخت بهای شیر خام خریداری شده از دامداران نیز معتقدیم که بهتر است به صورت غیر نقدی انجام شود؛ به گونه ای که به جای پرداخت پول به دامداران نهاده‌های ارزان قیمت و با ثبات برای آن‌ها تامین کنیم، چرا که سبب می شود ضمن کاهش هزینه‌های تمام شده آن ها، بازار نهاده‌ها در طول سال کنترل شود.

 
منبع: ایسنا

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false