×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۹ بهمن - ۱۴۰۰  
false
true
تعداد دقیق بیکاران کشور چقدر است

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون،کار و رفاه با اشاره به اینکه ۷ جریان مهم در ایجاد اشتغال موثر است گفت: پیش‌بینی می شود در نیمه اول سال آینده ۲۰۰ هزار شغل جدید در کشور ایجاد شود.

به گزارش "چغادک نیوز"، حسن طایی معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون،کار و رفاه درباره بسته اشتغال زایی سال آینده گفت: اشتغال محصول نظام اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است.اشتغال یک سیاست نیست بلکه جریان به هم پیوسته ای است که منجر به تحول در جامعه و در نهایت اشتغال زایی می شود.

 طایی با تأکید بر اینکه اشتغال نتیجه فعالیت یک دستگاه نیست اظهار کرد: بیکاری یکی از جلوه های فقر اجتماعی و اقتصادی است که دستگاه های دولتی و خصوصی باید همکاری لازم راداشته باشند. در جریان اشتغال ۷ جریان نقش اساسی در تولید دارند که باید تمامی آنها در کنار یکدیگر هماهنگ عمل کنند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون،کار و رفاه ادامه داد: مهارت, آموزش، تخصص و دانایی، سرمایه ‎گذاری، رشد و تولید، محیط مناسب کسب و کار، فضای مساعد و امن سرمایه ‎گذاری، وجود تقاضا و بازار مناسب، فرهنگ متناسب و بهره وری نیروی کار و در آخر نظام اداری تسهیل‎گر و کارآمد ۷ جریان موثر در ایجاد اشتغال است.

 وی با اشاره به اینکه نظام اداری تسهیل گر و کارآمد یکی از جریان های ایجاد اشتغال است تصریح کرد: با همکاری های جدیدی که با سازمان مدیریت داشتیم، پیش بینی می‌شود در نیمه اول سال۹۴، به میزان ۲۰۰ هزار شغل جدید در کشور ایجاد شود.

 طایی درباره مشکلات متعدد نرخ سود بانک ها افزود: برای حل مشکلات نرخ سود بانک‌ها با بانک مرکزی مذاکره کردیم، و سازمان مدیریت و برنامه ریزی و بانک مرکزی قول دادند که تسهیلات لازم برای اجرای بسته در سال آینده را فراهم کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه آمار بیکاران مطابق با آماری است که مرکز آمار اعلام می کند افزود: طبق آخرین آمار، عرضه نیروهای کار ۲۳٫۵ میلیون نفر و تقاضای نیروی کار یا جمعیت شاغل ۲۱ میلیون نفر است که می‌توان گفت دو و نیم میلیون نفر بیکار هستند.

طایی با تأکید بر اینکه به طور دقیق نمی‌توان گفت آمار بیکاران در جامعه چقدر است، گفت: اشتغال بزرگ از طریق مشاغل کوچک و متوسط یکی از سیاست های دولت تدبیر و امید است.  در گذشته وام‌های زودبازده داده می شد که هیچ نتیجه و ثمر بخشی در بحث اشتغالزایی نداشت و معمولاً‌ به سمت دلالی و واسطه گری هدایت می‌شد. در دولت تدبیر اختصاص تسهیلات به کارآفرینان و دارندگان مشاغل خانگی توسط وزارت کار با اولویت کارآفرینان و کسب و کارهای خرد و کوچک با نظارت بیشتری همراه بود.

وی میزان تسهیلات درخواستی از سوی متقاضیان مشاغل خانگی را ۳۰۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این منابع از طریق صندوق کارآفرینی امید اختصاص داده شده است.  زنجیره ارزش کسب و کارهای کوچک و خانگی, ساماندهی وضعیت بنگاه‌های خرد و کوچک از برنامه‌های وزارت کار است.
 

 
منبع: تسنیم

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false