×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱ بهمن - ۱۴۰۰  
false
true
کشف ۴۸ قطعه پرنده شکاری و نادر در عسلویه بوشهر

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهرگفت: ۱۲ بهله پرنده شکاری از گونه بالابان و بحری و ۳۶ قطعه هوبره از گونه های در معرض خطر از قاچاقچیان پرنده در عسلویه این استان کشف و ضبط شد.

به گزارش "چغادک نیوز"، دوشنبه شب ایرنا روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر به نقل از حسین دلشب اعلام کرد: این محموله پرنده از یک شناور لنج درحین خروج از آبهای سرزمینی حوزه استحفاظی خلیج فارس توسط گشت منطقه چهارم دریایی ثاراله متوقف گردید و پس از اطلاع رسانی به محیط زیست عسلویه با نیابت قضایی در معیت نیروی انتظامی و هماهنگی با ندسا از لنج توقیفی بازرسی و کشف شد.

وی یادآورشد:لنج یادشده و سرنشینان آن برای بازجویی ها و اقدام های اولیه تحویل پلیس آگاهی عسلویه شده اند و مراحل قضایی در حال انجام است.

دلشب با اشاره به اینکه این کشف پنجمین عملیات موفق آمیز کشف و ضبط این پرندگان ارزشمند با همکاری متقابل پرسنل محیط زیست و ارگانهای اطلاعاتی – عملیاتی شهرستان عسلویه است گفت: علاوه بر پرندگان فوق لاشه یک بهله بالابان، سه قطعه هوبره و۲۰ تکه از قسمت بال کامل این پرنده، یک قطعه درنا، ۲۶ قطعه کوکر، چهار قطعه چاق لق نیز از این شناور ضبط شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر یادآورشد:پرندگان شکاری همه ساله از اوایل مهرماه تا اواخرآذرماه و پرنده هوبره ازآبان تا بهمن ماه در زیستگاه های این استان حضور بیشتری می یابند و مورد توجه متخلفین شکار و صید برای زنده گیری و انتقال به کشورهای حاشیه خلیج فارس قرار می گیرند.

وی اضافه کرد:باتوجه به اینکه پرندگان شکاری در راس هرم این جانوران قرار داشته و نقش مهمی در زنجیره اکولوژیک و تعدیل برخی از جمعیت ها و آفات دارند حضور و بقا نسل آنها از اهمیت وافری برخوردار است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر یادآورشد: باتوجه به اینکه پرندگان شکاری و گونه هوبره از گونه های در معرض خطر و مورد توجه سایتیس هستند بمنظور مقابله با افراد سودجو و قاچاقچیان این پرندگان، ضمن همکاری بسیار ارزنده ای که تاکنون بین محیط زیست و ارگانهای مرتبط شهرستان ها بوده است، در سال جاری فرهنگ سازی و ساماندهی تشکل های محیط زیستی برای صیانت از این مواهب گرانبهای طبیعی و تنوع زیستی مناطق نیز بسیار چشمگیر بوده است.

عسلویه در فاصله ۲۸۵کیلومتری جنوب بوشهر واقع شده است

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false