جزییات ساخت "پهپاد عمودپرواز " توسط سپاه | پایگاه خبری تحلیلی چغادک نیوز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۸ بهمن - ۱۴۰۱  
false
true
جزییات ساخت "پهپاد عمودپرواز " توسط سپاه

فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) گفت: عمودپرواز بودن این پهپاد با بررسی‌های صورت گرفته با ۲ بال انجام می‌شود، لذا این حرکت سرعتی است و در کشور مانند آن را نداشته‌ایم.

به گزارش "چغادک نیوز"، سردار مرتضی صفاری فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) درباره پهپاد ساخته شده از سوی دانشجویان این دانشگاه اظهار داشت: این حرکت به‌صورت خودجوش توسط دانشجویان افسری دانشگاه امام حسین‌(ع) صورت گرفت و وقتی ما انگیزه جدی بین این دانشجویان دیدیم این عزیزان را با کسانی که صاحب طرح و نظر بودند وصل کردیم.

وی تصریح کرد: با حمایت‌ها و اعتبارات بسیار مختصری که برای این پروژه در نظر گرفته شد و همت و عشق، علاقه و باوری که بین دانشجویان بود توانستیم این پهپاد را اختراع کنیم.

فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) گفت: به‌عنوان مثال بخش عمودپرواز بودن این پهپاد با بررسی‌های صورت گرفته با ۲ بال انجام می‌شود و از آن بابت این حرکت سرعتی است و در کشور مانند آن را نداشته‌ایم و فقط آمریکا آن را ساخته بود، ازهمین‌رو دانشجویان سعی کردند حرکتی را صورت دهند تا گفتمان مقام معظم رهبری که فرمودند راه‌های کشف نشده را کشف کنید و راه‌هایی که دیگران نرفته‌اند را بیابیم، دنبال کنیم.

سردار صفاری افزود: همه این اقدامات با تدابیر، رهنمودها و هدایت‌های حضرت آقا است که دانشجویان بر نقطه‌ای انگشت گذاشتند که نه نیازی به مهندسی معکوس بود و نه ساخت مشابه خارجی، از همین رو مسیرهایی را باید درست کنیم که حرف اول را در آن نقطه بزنیم.

سردار صفاری در پایان خاطرنشان کرد: این کار، برجستگی ساده‌ترین و ارزان‌ترین داشته و حتی از نظر سوخت که با سوخت خودرو پرواز می‌کند، در اختراعات کشور که بررسی کردیم مشابه آن وجود ندارد و این برای ما ارزشمند است که دانشجویان و جوانان ما ذهن تکاملی و بلوغ بالایی دارند که با این تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمنان، به‌واسطه گفتمان اسلام و مقام معظم رهبری خود را بیمه کردند و کارهایی می‌کنند که دنیا نظیر آن را ندیده است.

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false