بازی اصلاح‌طلبان برای مقابله با اصولگرایان | پایگاه خبری تحلیلی چغادک نیوز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۸ بهمن - ۱۴۰۱  
false
true
بازی اصلاح‌طلبان برای مقابله با اصولگرایان

قائم مقام جمعیت رهپویان گفت یک برنامه از پیش تعیین شده توسط جریان اصلاحات طرح‌ریزی شده است تا بتوانند به شکلی فضای انسجام اصولگرایان در مقابل اصلاح‌طلبان را به فضای اختلاف تبدیل کنند.

به گزارش "چغادک نیوز"، پرویز سروری قائم مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با اشاره به اظهارات اخیر برخی اصلاح‌طلبان مبنی بر اینکه ائتلاف اصلاح‌طلبان و اصولگرایان معتدل به واقعیت نزدیک است اظهار کرد: باید مشخص شود منظور آنها از اصولگرایان معتدل چه کسانی هستند که البته من فکر می‌کنم اصطلاح اصولگرایان معتدل ساخته و پرداخته ذهن آنها است.

وی اختلافات بین اصولگرایان و اصلاح‌طلبان را بر سر مبانی دانست و افزود: مبانی چیزی نیست که در سطح مشی ترجمه و تعریف شود، تا زمانی که این مبانی در میان اصولگرایان و اصلاح‌طلبان به اشتراک نرسد نمی‌توانیم فرضی را بر نزدیک بودن این دو جریان اصولگرایان قلمداد کنیم.

سروری ادامه داد: مگر اینکه اصلاح‌طلبان بخواهند در میان خودشان یک جریانی را به نام اصولگرایان معتدل تاسیس کنند و با یک بازی سیاسی بخواهند اختلافی را در اردوگاه اصولگرایان بیندازند.

به گفته قائم مقام جمعیت رهپویان تازمانی که اصلاح‌طلبان دست از مبانی که با اصول امام(ره) و مقام معظم رهبری واگرایی دارد برندارند نمی‌توان امیدوار به ائتلافی میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان بود.

وی افزود: هدف اصلاح‌طلبان در طرح پیشننهاد ائتلاف با اصولگرایان معتدل، ایجاد اختلاف در میان اردوگاه اصولگرایی، تولید فضای ناامیدی و دمیدن در چالش‌های درون گروهی اصولگرایان است.

قائم مقام جمعیت رهپویان با بیان اینکه تندروهای اصلاح‌طلب جریان اصولگرا را معتدل نمی‌دانند و اساسا به اعتدال علاقه و اعتقادی ندارند گفت: اصلاح‌طلبان حیات خود را در بلوا، آشوب و چالش می‌دانند و به همین دلیل در استراتژی آنها جایی برای اعتدال و رفتارهای منطبق بر عقلانیت وجود ندارد که بخواهند مدافع آن باشند.

سروری پیشنهاد ائتلاف اصلاح‌طلبان و اصولگرایان معتدل را خارج از یک تحلیل و موضع‌گیری دانست و تصریح کرد: احساس من این است که یک برنامه از پیش تعیین شده توسط اصلاح‌طلبان طرح ریزی شده است تا بتوانند به شکلی فضای انسجام اصولگرایان در مقابل اصلاح‌طلبان را به فضای اختلاف تبدیل کند.

وی با بیان اینکه گروه‌های اصولگرا در مبانی با یکدیگر اشتراک نظر دارند اما ممکن است در روش‌ها و تاکتیک‌ها با هم اختلاف داشته باشند گفت: به نظر من امکان ایجاد انسجام و ائتلاف میان اصولگرایان بسیار بالا است.

سروری افزود: شاید برخی از طیف‌ها و نحله‌های اصولگرا نسبت به عملکرد یکدیگر انتقادی تندی هم داشته باشند اما وقتی قرار می‌شود بین همین گروهی که مورد نقد قرار دارد و گروه اصلاح‌طلب یکی انتخاب شود، آن گروه اصولگرایی که به آن نقد وارد است انتخاب خواهد شد.

 

 
منبع: مهر

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false