روایت وزیر بهداشت از ۵ دستاورد بزرگ انقلاب | پایگاه خبری تحلیلی چغادک نیوز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۷ مهر - ۱۴۰۲  
false
true
روایت وزیر بهداشت از ۵ دستاورد بزرگ انقلاب

وزیر بهداشت دستاوردهای بزرگ انقلاب در عرصه سلامت را مرور کرد.

به گزارش "چغادک نیوز"، دکتر سیدحسن هاشمی، با اشاره به دستاوردهای انقلاب در حوزه سلامت با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب در این حوزه بسیار زیاد است، گفت: موقعیتی که در حال حاضر ایران در دنیا در حوزه تولید علم پیدا کرده، بخش عمده آن متوجه حوزه پزشکی است؛ به طوری که در حال حاضر ۴۰ درصد تولید علم کشور را حوزه پزشکی بر عهده دارد. از این نظر ایران رتبه هفدهم را در جهان داراست. این در حالیست که قبل ازانقلاب تعداد مقالات ثبت شده ایران در نمایه‌های بین‌المللی، قابل توجه نیست.

وی ادامه داد: این امر نشان دهنده آن است که بعد از انقلاب تعداد بسیار زیادی دانشمند و محقق تربیت شده‌اند، به طوری که در حال حاضر برای هیچ خدمتی به اعزام بیمار به خارج از کشور نیازی نیست و بهترین و پیشرفته‌ترین درمان‌ها در کشور فراهم است.

هاشمی با اشاره به تولید ۹۶ درصد از داروهای مورد نیاز در داخل کشور اظهار کرد: در بخش تجهیزات پزشکی نیز بخشی از وابستگی ما کاسته شده است؛ هر چند که تولیدات ما در این عرصه قابل مقایسه با حوزه دارو نیست. در زمینه دارو شرایط کشور ما بسیار بهتر است؛ به طوری که ۹۶ درصد از داروهای مصرفی را در کشور تولید می‌کنیم.

وی در این راستا ادامه داد: البته نزدیک ۵۰ درصد این تولیدات، مواد اولیه و شکل داروست و در مابقی موارد، مواد اولیه از خارج کشور وارد و اشکال دارویی آن در داخل تولید می‌شود.

هاشمی با بیان این که حوزه خدمات نیز در کشور بعد از انقلاب گسترش زیادی داشته است، گفت: در زمینه خدمات‌رسانی نیز دیگر خبری از پزشکان خارجی، هندی و پاکستانی در ایران نیست. بلکه مشاهده می‌کنیم تعدادی از همکاران پزشک ایرانی به خارج کشور عزیمت کرده و برخی از آنها نیز در خارج از کشور فعالند. بنابراین این دستاوردها حداقل‌هایی است که در حوزه پزشکی ایجاد شده و امیدواریم همین مسیر بسیار پرشتاب‌تر و پرفروغ‌تر ادامه داشته باشد.

وزیر بهداشت توسعه شبکه بهداشتی درمانی و ارایه خدمات بویژه در مناطق روستایی، پوشش سراسری واکسیناسیون، کنترل بیماری‌های واگیر، افزایش شاخص‌های بهداشتی و بیمه همگانی را نیز از دیگر دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی در عرصه سلامت خواند.

 
منبع: ایسنا

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false