×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۸ تیر - ۱۴۰۱  
false
true
نصرالله: اسرائیل ما را دوباره نیازماید/ با هر تجاوزی در هر زمان و مکانی مقابله خواهیم کرد

به گزارش "چغادک نیوز"، دبیر کل حزب‌الله لبنان ضمن اعلام اینکه حادثه قنیطره «عملیات ترور در روز روشن» بود، تأکید کرد که حزب‌الله پاسخ هر تجاوزی را در هر زمان و مکانی خواهد داد و اگر جنگی شود حزب‌الله آماده است و مقاومت در آن پیروز خواهد شد.
 

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سید حسن نصرالله» امروز در مراسم گرامی‌داشت شش شهید حزب‌الله و یک شهید سپاه پاسدان انقلاب اسلامی در جنوب سوریه، که به صورت زنده از شبکه «المنار» پخش شد، اعلام کرد که مقاومت از این پس، پاسخ هر تجاوز اسرائیل را در هر زمان و مکانی و هر طور که بخواهد خواهد داد و چیزی که آن را قواعد بازی می‌نامند، برایش اهمیت ندارد و آن را به رسمیت نمی‌شناسد.

این سخنرانی اولین سخنان سید حسن نصرالله پس از عملیات ترور اسرائیل در قنیطره است که توسط یک بالگرد اسرائیلی انجام شد.

دبیر کل حزب‌الله لبنان در این خصوص گفت که مقاومت دیگر قائل به جداسازی مکان‌ها و عرصه‌های درگیری نیست و مقابله با هر تجاوزی را حق قانونی و شرعی خود می‌داند.

نصرالله با بیان اینکه اسرائیلی‌ها بعد از عملیات ترور قنیطره دریافتند که اسرائیل در معرض خطر حقیقی قرار گرفته است گفت که اسرائیلی‌ها فهمیدند که ارزیابی‌ سرانشان از عملیات قنیطره چقدر احمقانه بود. اسرائیلی‌ها خوب بدانند که مقاومت از جنگ هراسان نیست. حزب‌الله خواهان جنگ نیست و از آن هراسی ندارد و مهم‌ترین پیام عملیات شبعا این است که اسرائیلی‌ باید بداند که نباید در ارزیابی خود دچار اشتباه شود و اگر جنگی برما تحمیل شود، در آن پیروز خواهیم شد.

نصرالله با بیان اینکه در قنیطره خون ایرانی و لبنانی در خاک سوریه ممزوج شد و این نشانه وحدت مقاومت و سرنوشت و واحد بودن دشمن است افزود که «از زمانیکه این خون‌ها به هم آمیختند، عصر پیروزی‌ها آغاز شد».

دبیر کل حزب‌الله لبنان با اشاره به اینکه برخی گفتند با توجه به مسائل مختلف در منطقه مانند مذاکرات هسته‌ای، «ایران یا سوریه پس از عملیات ترور قنیطره تماس خواهند گرفت و مانع واکنش حزب‌الله خواهند شد»، گفت: من به شما می‌گویم که هیچ یک از دوستان ما راضی نشدند که ما خوار شویم یا خون ما ریخته شود و ما تماشاچی باقی بمانیم. هیچ چیزی در لبنان ارتباطی با پرونده هسته‌ای ایران ندارد نه مسئله انتخاب رئیس جمهور نه پاسخ حزب‌الله.

وی با اشاره به عملیات شبعا، ویژگی بارز آن را این دانست که در اوج آماده‌باش امنیتی و نظامی اسرائیل انجام شد و گفت: مقاومت در روز روشن پاسخ خود را داد اما طرف اسرائیلی از درک و فهم اتفاقات رخ داده، ناتوان ماند و این همان پیام عملیات حزب‌الله به دوست و دشمن است.

نصرالله با بیان اینکه در زمان عملیات اسرائیل، اعراب هیچ بیانیه یا موضعی از خود صادر نمی‌کنند و با انتقاد از اتحادیه عرب، افزود که جبهه النصره از نظر اعراب و دیگر کشورها، گروهکی تروریستی است اما اسرائیل از وجود این گروهک هیچ احساس نگرانی نمی‌کند اما در مقابل، از ۷ جوان بدون سلاح در دو خودرو احساس خطر می‌کند.

مشروح سخنرانی   

تسلیت نصرالله به خانواده‌های شهدای قنیطره

سید حسن نصرالله با خوش‌آمدگویی به میهمانان گرامی‌داشت شهدای قنیطره، سخن نخست‌ خود را ابتدا به خانواده‌های شهدا اختصاص داد و به آنان تسلیت و تبریک گفت، بعد از این مطالب به عملیات ترور (شهدای) قنیطره و عملیات حزب‌الله (در مزارع شبعا) خواهم پرداخت و در پایان موضع (حزب الله) را بیان خواهم کرد.

دبیر کل حزب الله لبنان با عرض تبریک و تسلیت به خانواده‌های شهدای قنیطره، گفت: به همه کسانی که در لبنان، فلسطین، سوریه،‌ عراق و ایران و سایر کشورهای عربی و اسلامی با ما در عزاداری مشارکت کرده و چه با حضور مستقیم یا با تماس و صدور بیانیه‌ به ما تبریک گفتند، تشکر می‌کنم.

آرزوی شهادت نصرالله

نصرالله گفت: همچنین از همه کسانی از عملیات بی نظیر مقاومت در مزارع شبعا استقبال کردند تشکر می‌کینم. او با بیان اینکه به شهدای قنیطره غبطه می‌خوریم، افزود: آرزو داریم که خداوند به افتخار شهادت آنها را به ما نیز ارزانی کند.

وی افزود: وظیفه ما در این مراسم گرامیداشت شهدای مقاومت به شهدای ارتش لبنان در «رأس بعلبک» که از البقاع و لبنان در مقابل گروهک‌های تکفیری دفاع کردند، تقدیر کنیم. تکفیری‌ها همه روز ثابت می‌کنند که همان کاری می‌کنند که اسرائیلی‌ها انجام می‌دهند.

شهدای قنیطره نماد سه نسل مقاومت هستند

نصرالله با بیان اینکه شهدای قنیطره نماینده سه نسل مقاومت هستند، افزود: با شهادت سرتیپ «الله دادی» در کنار «ابو عیسی» از فرماندهان حزب الله، خون ایرانی با خون لبنانی در سر زمین سوریه با هم در آمیخت و این راز مقاومت است. شهدای قنیطره بیانگر وابستگی کامل خانواده‌هایی به مکتب جهاد شهادت است. آنها در پاسخ به تهدیدات دشمن اعلام می‌کنند: آیا با مرگ مرا تهدید می‌کنی.. کشته شدن سیرت ماست و شهادت کرامت ما از خداوند است.

وی در آمیختن خون ایرانی و لبنانی در سوریه را بیانگر وحدت سرنوشت و یکپارچگی نبرد (با اسرائیل) دانست و تاکید کرد: از زمانی که دولت‌ها و جریان‌های سیاسی نبرد (با دشمن صهیونیستی) را تجزیه کردند وارد زمان شکست‌ها شدیم و هنگامی که خون این سرنوشت را یکی کرد وارد دوران پیروزی‌ها شدیم.

نصرالله گفت: این شهدا در کنار سایر مجاهدین در خط مقدم جبهه‌ها و در رأس شهدای دیگر هستند و دنیا و تمام متعلقات آن نمی‌تواند بین آن‌چه مجاهدین به آن ایمان و عشق دارند فاصله بیاندازد.

اسرائیل در فسادگری به سال‌های گذشته خود بازگشته است

نصرالله در خصوص حضور رژیم صهیونیستی در منطقه گفت: منطقه ما متاسفانه از دهه‌ها پیش و دست‌کم از سال ۱۹۴۸ میلادی تاکنون با غده سرطانی و رژیم تروریستی و جرثومه فسادی به نام «اسرائیل» مواجه شده است، «اسرائیل» در تمام طول این سال‌ها چنین بوده، اما در سال‌های اخیر دوباره به شیوه گذشته خود بازگشته است، یعنی فساد و استکبار و خود بزرگ‌بینی بیشتر در فلسطین، علاوه بر اینکه این رژیم همچنان سرزمین‌هایی را در اشغال دارد و به مقدسات در کرانه باختری به بهانه جست‌وجوی ۳ صهیونیست شهرک‌نشین ادامه می‌دهد و به نوار غزه تجاوز و به مقدسات توهین و به صورت جدی مسجد الاقصی را تهدید و ساده ترین حقوق بشر فلسطینیان را نقض می‌کند.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: «اسرائیل» در سوریه علاوه بر اینکه جولان را همچنان در اشغال خود دارد، از جنگ جاری در این کشور نهایت استفاده را می‌کند و آشکارا از گروه‌های تروریستی تکفیری با هدف تخریب سوریه و ارتش آن حمایت می‌کند و در روز روشن، تجاوز و مواضعی را بمباران می‌کند و در لبنان علاوه بر ادامه اشغال مزارع شبعا قطعنامه ۱۷۰۱ سازمان ملل را که برخی از ما آن را محترم می‌شماریم، به رسمیت نمی‌شمارد و هرگاه بخواهد دست به بمباران و ترور می‌‌زند،‌ همانگونه که در مورد شهید اللقیس شاهد آن بودیم و مابقی لبنان همچنان در دایره خطر باقی می‌ماند.

اسرائیل از وضعیت منطقه سوء استفاده می‌کند

سید نصرالله تاکید کرد که «اسرائیل» امروز در وضعیتی قرار دارد که احساس می‌کند، توان تهدید همه در منطقه را دارد و می‌تواند به همه هرگاه که اراده کند، تجاوز کند و در راه این تجاوزها با هیچ مانعی مواجه نمی‌شود و تنها بهره برنده از اوضاع منطقه‌ای این است.

وی افزود: کشورهای همجوار درگیر جنگ هستند و ارتش‌های منطقه و جنبش‌های مقاومت مشغول مبارزه هستند، در داخل جوامع اختلاف و شکاف بوجود آمده و غیبت کامل حکومت‌های عربی و آنچه اتحادیه عرب نامیده می‌شود، عیان است و این موضوع جدیدی نیست، اما آنچه امروز مورد تاکید قرار گرفته، این است که چیزی تحت عنوان جامعه کشورهای عربی وجود خارجی ندارد.

حادثه قنیطره عملیات ترور در روز روشن بود

دبیر کل حزب الله لبنان در تشریح تجاوز دشمن صهیونیستی به حومه شهرک قنیطره گفت: در روز یکشنبه ۱۸ ژانویه ۲۰۱۵ قبل از ظهر، بالگردهای اسرائیلی با هدف قرار دادن دو خودرو غیرنظامی، همه هفت سرنشین آنها را به شهادت رساندند. آنها در حال بازدید از منطقه قنیطره بودند. این موضوع روشن شده است که آنچه اسرائیلی‌ها مرتکب شدند نشان می‌دهد که این تصمیم در شورای وزیران یا در گروه ویژه نخست وزیر اسرائیل اتخاذ شده بود… این امر بدین معنی است که دشمن با رصد و حساب و کتاب، اطلاعاتی را جمع آوری کرده و با در نظر داشتن خطرات آن، از قبل تصمیم گیری کرده بود. آنچه در قنیطر رخ داد یک عملیات ترور به تمام معناست.

وی با بیان اینکه اسرائیل از قبل تصمیم به هدف قرار دادن گروه (مقاومت در قنیطره) گرفته است، تاکید کرد که ما نمی‌دانیم که این تصمیم چه زمانی در بالاترین سطح در رژیم دشمن اتخاذ شده و منتظر موعد اجرا بودند. این امر روز یکشنبه رخ داد و نشان داد ما در مقابل یک عملیات ترور روشن و علنی قرار گرفته‌ایم که هیچ شک و شبهه در آن وجود ندارد. زمانی که شهید اللقیس هدف قرار گرفت ممکن بود که برخی‌ها بگویند که اسرائیل وی را هدف قرار نداده است ولی در عملیات اخیر، ما در فرا روی یک عملیات ترور روشن و علنی شبیه عملیات ترور شهید «عباس الموسوی»، همسر و کودکش قرار گرفتیم که هیچ اتفاق و اشتباهی در کار نبوده است.

اسرائیل عملیات را بر عهده نگرفته و نخواهد گرفت

این توصیف نتایجی در پی دارد. اسرائیل مسئولیت عملیات روز یکشنبه را بر عهده نگرفت و و کماکان نیز آن را بر عهده نگرفته است و هیچ زمانی آن را اعلام نمی‌کند. اسرائیل هیچ زمانی نمی‌گوید که اسرائیل این کار را انجام داده است. چرا که اگر چنین کند، در برابر مردم خود قرار خواهد گرفت و قواعد درگیری پیچیده خواهد شد و در حال حاضر نیز، گیج و ضعیف و خسته است. اما ما به شهدای خود افتخار می‌کنیم و حزب‌الله خود را در جایگاهی می‌بیند که هر پاسخی را می‌تواند بدهد. اما من اعتقاد دارم که فاجعه برای اسرائیل هنگامی رخ داد که حزب‌الله برای اولین بار شهادت عده‌ای را در قنیطره در پی بمباران اسرائیل اعلام کرد.
و امروز نیز اسامی شهدا را اعلام می‌کنیم، چرا که ما شهدای خود را مخفی نمی‌کنیم ما آن‌ را اعلام و به آن افتخار می‌کنیم. در اینجا قاتل ترسیده و گیج شده است اما مقتول اینچنین نیست و به خوبی می‌داند که به کجا رفته است.

بهانه ترور ؛ اسرائیل در جولان چه می‌کند؟

سید نصرالله با مطرح ساختن سوالی درباره بهانه ترور رزمندگان مقاومت در قنیطره گفت: آنچه اسرائیلی‌ها از طریق تحلیلگران و کارشناسان به بیروت درز دادند به یک موضوع ختم می‌شد که گروه رزمندگان مقاومت به دنبال اجرای یک عملیات در جولان اشغالی است. آنها به مسافت شش کیلومتری از مرزهای (فلسطین اشغالی) بودند و بین آنها تا مرزها هزاران عنصر «جبهه النصره» حضور داشتند. گفته شد که نیروهای مقاومت در حال آماده سازی برای عملیاتی بودند که قرار است بعدا اجرا شود و همچنین گفته شد که آنها در حال مقدمه‌چینی برای نصب سکوهای پرتاب موشک در منطقه بودند. یعنی همه این تحلیل‌ها درباره موضوع مقاومت در جولان می‌چرخد. اسرائیلی گمان کردند که مقاومتی در منطقه به وجود آمده و لذا بایستی آن را هدف قرار داد. سوالی که اینجا برای ملت و مخالفان سوری، ملت‌های فلسطینی و لبنان و همه ملت‌های منطقه مطرح می‌شود که اسرائیل در منطقه مرزی جولان تا پایین‌ترین نقطه‌ای که ارتش سوریه در آن حضور دارد، چه کار می‌کند؟

پس از عملیات قنیطره، مطلوب اسرائیل بود که حزب الله گیج و ضعیف و دچار خسران شود. در این ترور یک بعد انسانی و عاطفی دارد و ما بله دردمند شدیم و غمگین و من نیز یک روز گریه کردم و من پدری همانند دیگر پدران هستم. اما سوای این همه آن چیزی که در این مصیبت بدست آوردیم جز خیر و برکت و جز نشانه‌ای از الطاف الهی نبود و اسرائیلی‌ها بدانند که ما اینگونه در منطق و راه و روش خود می‌اندیشیم و ما این را همچنین از کربلا و سیده زینب (س) به عاریه گرفته‌ایم و سیده زینب (س) هنگامی که از او سوال شد خدا با برادرش چه کار کرد وی فرمود: ما رأیت الا جمیلا. نصرالله افزود: در مقابل جنایت قنیطره و دیگر جنایات، ما دردمندیم و آن‌ سخنی را می‌گوییم که سیده زینب (س) فرمود: «ما رایت الا جمیلا»، و میان ما و دشمن دنیا و آخرت قرار دارد.

مهم این است که اسرائیل منتظر واکنش حزب الله بود

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: از همان ساعات اولیه اعلام تجاوز «اسرائیل» همه به تحلیل و تفسیر این تجاوز پرداختند و در این زمینه یک سوال اساسی و مرکزی وجود داشت، اینکه «آیا حزب الله به این تجاوز پاسخ می‌دهد یا در برابر آن سکوت اختیار می‌کند»؟ در صورتی‌که پاسخ مثبت است، این واکنش چه و چگونه خواهد بود و حد و مرزها چیست. این سوالات از روز یک‌شنبه تا روز چهارشنبه مطرح بودند، اما بحث بزرگ‌تر نزد اسرائیلی‌ها بود.

وی افزود:‌ اما هم اکنون موضوع پایان یافته تلقی می‌شود و پاسخ بسیاری از سوالات داده شده و آنچه مهم است، آن چیزی است که پس از اعلام حزب الله مبنی بر برعهده گرفتن مسئولیت پاسخ به تجاوز قنیطره برسر «اسرائیل» آمده است، در حالی‌‌که این رژیم ادعا می‌کند، قدرت منطقه‌ای بزرگی است که تمام کشورهای منطقه را تهدید می‌کند، در حالی‌که نحوه تعامل «اسرائیل» با عملیات به گونه‌ای غیر از آن چیزی بود که مدعی آن بود، تا آنجایی که من اطلاع دارم، «اسرائیل» حتی مسئولیت تجاوز قنیطره را به صورت رسمی برعهده نگرفت.

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد:‌ نحوه تعامل «اسرائیل» با وجود یک سردار ایرانی در تجاوز قنیطره نیز جای سوال دارد، چون موجب شد تا این رژیم در جبهه شمالی به حالت آماده‌باش درآید و اقدامات پیشگیرانه اتخاذ و استحکامات و تجهیزات جدید به این منطقه ارسال کند و فعالیت‌های اطلاعاتی و امنیتی صددرصد افزایش یافتند، حتی شهرک‌نشینان نیز پنهان شدند، اگرچه می‌گفتند که چیزی نیست و اتفاقی نیفتاده و با وجود تهدیدات، نامه‌های مختلفی از سوی کشورهای مختلف ارسال شدند، اما فکر و ذهن تمام «اسرائیل» بر لبنان و بر یک کلمه متمرکز بود، یعنی «موضع حزب الله» و اینکه حزب الله چه خواهد کرد؟

نه ایران نه دوستان مقاومت هیچ یک مانع پاسخ دادن ما نشدند

سید نصرالله خاطر نشان کرد: اولین موفقیت‌های این شهدا آن بود که از روز یک‌شنبه تا چهارشنبه «اسرائیل» به حالت آماده باش مطلق و در انتظار آن بود که حزب الله چه خواهد کرد و این حاصل نشد، مگر به برکت و عزم و اراده این شهدا و محیطی که این شهدا را پرورش داد.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه سخنرانی‌اش گفت: صحبت از آن بود که ایران برای ممانعت از پاسخ حزب الله تماس خواهد گرفت و یا اینکه رهبران سوریه چنین تماسی را برقرار خواهند کرد، اما من به شما می‌گویم که هیچ یک از دوستان راضی به ذلت و خواری ما و ریخته شدن خون‌مان و اینکه بنشینیم و نظاره‌گر باشیم، نیستند.

سید حسن نصر الله تاکید کرد که (تأثیر) سمفونی پرونده هسته‌ای ایران در لبنان (آنچنان که برخی تحلیل می‌کند) معنا ندارد، همانگونه که ارتباطی به انتخاب رئیس جمهور و پاسخ مقاومت ندارد، از من می‌شنوید، دست از این صحبت‌ها بردارید.

هیچ تردیدی در پاسخ ترور قنیطره نداشتیم

وی افزود: آماده باش اسرائیل کافی بود که به اسرائیلی‌ها بگوید که دیگر این توان را ندارید که مردم را به قتل برسانید و بروید با آرامش بخوابید به گونه‌ای که گویی که یک پشه را کشته‌اید. طرف اسرائیلی همه احتمال‌ها را جدی گرفت زیرا می‌داند که مقاومت توانمند و آماده واکنش است. او بیش از هر شخص دیگری ما را می‌شناسد و شاید این امر ناشی از فعالیت‌ جاسوس‌ها باشد.

نصرالله با بیان اینکه طرف اسرائیلی می‌دانست که همه احتمالاتی که درباره آنها سخن گفته ممکن بود، افزود: از همان ساعات نخست روز حمله به قنیطره، ما به روشنی (ایمان داشتیم) که باید پاسخ این عملیات را بدهیم و هیج تردیدی در آن نداشتیم. دشمن بایستی به خاطر جنایتش مجازات شود و به روند قتل و حملات صهیونیستی پایان داده شود. این امر لیاقت جانفشانی دارد. منطقه عملیات، عملیات و گزینه‌های پیش رو را مشخص کردیم و بدترین احتمالات را نیز در مد نظر قرار گرفتیم. اسرائیلی‌ها قبل از روز چهارشنبه (عملیات مزارع شبعا) این موضوع را می‌دانست که ما آماده دست زدن به موضوعات فراتر هستیم.

ویژگی عملیات شبعا در این است که در اوج آماده‌باش دشمن انجام شد

وی افزود: عملیات ما در روز چهارشنبه اجرا شد و خدا را شکر توفیق الهی نصیب ما شد. من اعلام می‌کنم که عملیات مادر اوج آماده باش و آمادگی اسرائیلی‌ها انجام شد. مقاومت در روز روشن این عملیات را مزارع شبعا انجام داد و طرف اسرائیلی از ابتدا تا ا نتهای آن را متوجه نشد. این امر پیامی به دشمن صهیونیستی و هوادارنش و همچنین برای دوستان ماست. مقاومتی که عملیات آن به عنوان عملیات هوشمند و حرفه‌ای توصیف شد، این همان مقاومت ماست.

شباهت‌ها و تفاوت عملیات اسرائیل و حزب‌الله از زبان سید حسن نصرالله

نصرالله با توجه به شباهت‌های عملیات اسرائیل و حزب‌الله گفت: در روز روشن ما را زدند و ما هم در روز آن‌ها را زدیم. ساعت ۱۱ و نیم عملیات ‌آن‌ها انجام شد و عملیات ما نیز در ساعت ۱۱ و ۲۵ دقیقه بود. دو خودرو در مقابل دو خودرو. کشته آنان مقابل شهدای ما. آنها موشک زدند ما هم با موشک جواب دادیم. اما یک تفاوتی بین ما و اسرائیلی‌ها وجود دارد. اول اینکه آن‌ها ترسو هستند و مردم ما نیستند چرا که‌ آن‌ها در روستاهای سنگربندی شده مبارزه نمی‌کنند و اینکه آنان از پشت زدند و مردان مقاومت از روبه رو زدند. تفاوت دوم نیز در این است که اسرائیل مسئولیت عملیاتی که انجام می‌دهد بر عهده نمی‌گیرد اما مقاومت مسئولیت آن را بر عهده می‌گیرد و در بیانیه‌ای بعد از عملیات، آن را اعلام می‌کند. این چیزی است که تا کنون به دست آمده است و آن‌ها جز ترس و پشیمانی چیزی به دست نیاورده‌اند و ما چیزی جز پیروزی درو نکرده‌ایم.

اسرائیل از مقابله رو در رو عاجز و از تار عنکبوت سست‌تر است

نصرالله افزود: در اینجا واجب است که از مجاهدین حزب‌الله و فرماندهان آن‌ها تشکر و قدردانی کنیم و واجب است که از مجریان عملیات در قلب دشمن نیز تقدیر و تشکر کنیم و دستان و پیشانی پاک و مطهر آن‌ها را ببوسیم. اسرائیل نشان داد که ارزیابی رهبران سیاسی و نظامی و امنیتی‌اش، یک ارزیابی احمقانه بود. ارتش اسرائیل از مقابله مستقیم با مقاومت و اقدامات میدانی آن عاجز است. اسرائیل این است. اسرائیلی که در سال ۲۰۰۶ و در غزه شکستش دادیم. اسرائیل سست تر از خانه عنکبوت است و در آینده نیز غیر از این نخواهد بود.مقاومت در لبنان در بالاترین آمادگی و حضور خود قرار دارد.

دبیر کل حزب‌الله لبنان به تکفیری‌ها نیز اشاره کرد و گفت: گروه‌های تکفیری مسلح به خصوص آن‌هایی که در جولان هستند هم پیمان طبیعی اسرائیل هستند.

اسرائیل ما را نیازماید؛ ما از جنگ هراسی نداریم و آماده‌ مقابله هستیم و در جنگ آینده پیروزیم

نصرالله در اینجا به رژیم صهیونیستی هشدار داد و گفت: دوست دارم بار دیگر به تمامی صحبت‌هایی که در گفت‌و‌گو با المیادین در مورد معادلات جنگ گفتم تأکید کنم و امروز به اسرائیل می‌گویم که امروز ما را امتحان کردید در حالی که پیش از این ما را امتحان کرده بودید. مهم‌تر از همه این‌ها این است که اسرائیل به خوبی فهمیده است که مقاومت ترسی ندارد. مقاومت حکیمانه اقدام می‌کند ولی ترس ندارد. و اگر اسرائیل در محاسبه‌های خود اینچنین حساب می‌کرد که مقاومت ترسیده است، امروز به آن‌ها می‌گویم که ما از جنگ نمی‌ترسیم و در مقابله با آن تردیدی نداریم و هنگامی که بر ما تحمیل شود، وارد آن می‌شویم و به اذن خداوند پیروز می‌شویم.

وی افزود: روز چهارشنبه (روز اجرای عملیات شبعا) پیام مهم به اسرائیل این بود که در ارزیابی خود اشتباه نکنید من از جنگ روانی و ایجاد ترس صحبت نمی‌کنم، بلکه از حقیقتی سخن می‌گویم که در میدان جنگ با آن روبه رو هستیم.

مقاومت جنگ‌طلب نیست اما برای مقابله آماده است

نصرالله گفت: به دوستان و عزیزان می‌گوییم، بین کسانی که خواستار جنگ هستند و ما که جنگ را نمی‌خواهیم تفاوت هست. نیروی مقاومت ناچار است که همیشه آماده باشد، چرا که با دشمن اسرائیلی مواجه است. ما خواستار جنگ نیستیم، اما از آن هم نمی‌ترسیم و لبنانی‌ها باید بین این دو تفاوت قائل شوند و اسرائیل هم باید بداند که ما از جنگ نمی‌هراسیم، بلکه ما مرد جنگ هستیم و برای آن آماده ایم و با یاری خدا و مشیئت او، پیروز می‌شویم.

قواعد بازی برای ما مهم نیست در هر جایی و زمانی به تجاوز پاسخ می‌دهیم

پس از عملیات شهدای قنیطره، می‌خواهم واضح سخن بگویم. ما در مقاومت، هیچ موقع قواعد درگیری را مشخص نمی‌کنیم و چیزی به این نام را هم نمی‌شناسیم. ما این که بین مناطق برای انجام عملیات خود تفکیک قائل شویم را نمی شویم و حق قانونی ماست که با دشمن در هر زمان و مکانی مقابله کنیم. شنیده‌ایم که اسرائیل می‌خواهد عملیات شبعا در همین حد باقی بماند ولی ما به خوبی می‌دانیم که اسرائیل از هرگونه مواجهه نظامی ترس دارد و به دنبال ترور جوانانی است که روز چهارشنبه این رژیم را خوار کردند. ما در گذشته بین ترور و عملیات نظامی تفاوت قائل بودیم و جواب هر عملیات نظامی را می‌دادیم. اما الان هر گروهی از حزب‌الله یا هر جوانی ترور شود ما اسرائیل را متهم می‌کنیم و پاسخ آن را در زمان و با روشی مناسب حق خود می‌دانیم. جنگ جنگ است یک روز شما پیروز می‌شوید و یک روز نیز دشمن شما. شهدا کسانی هستند که راه آینده را برای ما ترسیم می‌کنند و پیروزی‌های آینده را بشارت می‌دهند و ما از سال ۱۹۸۲ صحبت‌های خود را اینگونه به پایان برده‌ایم که مقاومت تنها پاسخ است و شهدا پیروزی را برای ما ترسیم می‌کنند.
puf

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false