×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۵ فروردین - ۱۴۰۰  
false
true
تشریح جزئیات مصوبه جریمه و فروش خدمت سربازی در کمیسیون تلفیق بودجه ۹۴/ رنگ متفاوت کارت معافیت

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۴ گفت: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی از ۵۰ درصد تخفیف، افراد متاهل از دو ۲ سال بخشش برخوردار خواهند شد و به ازای هر فرزند نیز ۶ ماه کم خواهد شد.

به گزارش "چغادک نیوز"، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۴ در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران به جزئیات بررسی فروش خدمت سربازی در جلسه روز گذشته کمیسیون تلفیق اشاره کرد و گفت: بین فروش خدمت مقدس سربازی و تعیین جریمه برای سربازان غایب تفاوت وجود دارد.
 
وی ادامه داد: این که فردی به علت تمکن مالی بخواهد از رفتن به خدمت سربازی امتناع ورزد و به راحتی‌ آن را خریداری کند، نوعی تبعیض به شمار می‌رود لذا بحث فروش خدمت سربازی در کمیسیون تصویب نشده است.
 
نماینده مردم رشت تصریح کرد: در این کمیسیون بنا بر این شد کسانی که به سن قانونی برای خدمت سربازی رسیدند اما به هر دلیلی طی ۸ سال بعد از سن قانونی غیبت کرده‌اند، جریمه‌ای در نظر گرفته شود تا به عنوان سرباز فراری شناخته نشوند و زندگی زیرزمینی برای خود نسازند و بتوانند با داشتن کارت معافیت مثل بقیه افراد زندگی کنند.
 
جعفرزاده ایمن‌آبادی ادامه داد: جریمه ثابتی که برای سربازان مشمول غایب از غیبت درنظر گرفته شده، ۳۰ میلیون و به ازای هر سال غیبت ۱ میلیون اضافه خواهد شد.
 
وی تصریح کرد: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی از ۵۰ درصد تخفیف، افراد متاهل از دو ۲ سال بخشش برخوردار خواهند شد و به ازای هر فرزند نیز ۶ ماه کم خواهد شد.
 
عضو کمیسیون تلفیق تأکید کرد: به افرادی که جریمه خود را طبق مصوبه پرداخت کنند کارت معافیت قرمز رنگی تعلق خواهد گرفت و از مزایای آن بهره‌مند خواهند شد اما این افراد از برخی مزایای شهروندی محروم می‌شوند.
 
نماینده مردم رشت در پایان خاطرنشان کرد: در این مصوبه در مورد افرادی که به علت تحصیل از رفتن به خدمت خودداری کرده‌اند، حرفی به میان نیامده است. اینکه آیا این افراد که به دلیل موجه تحصیلی به خدمت نرفته‌اند نیز می‌توانند جریمه پرداخت کرده و کارت معافیت بگیرند که بنده این مسئله را در جلسات بعدی مطرح خواهم کرد.

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false