هسته مرکزی تیم‌ملی تحت‌ فشار آبی‌ها | پایگاه خبری تحلیلی چغادک نیوز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۸ آذر - ۱۴۰۱  
false
true
هسته مرکزی تیم‌ملی تحت‌ فشار آبی‌ها

مصاحبه‌هایی که برخی اعضای کادر فنی استقلال انجام می‌دهند بیش از هرچیز هسته مرکزی تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در جام ملت‌های آسیا را تحت فشار قرار می‌دهد!

به گزارش "چغادک نیوز"،  به نقل از مشرق ،کی روش اگر هیچ نکته مثبتی به تیم ملی ایران نداده باشد، حتما ارزش پیراهن تیم ملی ایران را بالا برده است. او حالا کاری کرده که رسیدن به این پیراهن آرزوی بسیاری از بازیکنان تمامیت خواه است و همه می دانند برای این تیم ناز کردن یعنی بیرون رفتن از لیستی که حالا باارزش است.

تیم ملی اما متعلق به همه ایرانی هاست و عزتی اگر دارد از همین نکته است و برای موفقیتش باید همه ایران بکوشند. در واقع همه باشگاهها تمام روزهای سال می کوشند تا نهایتا بازیکنانی بسازند که در تیم ملی ایران به ثبت موفقیت و افتخار برسند و غرور ملی را در ایران به وجود آورند. با این مقدمه اما وارد مبحثی می شویم که این عزت را از بین می برد و نه تنها کمکی به تیم ملی نمی کند بلکه چوبی است لای چرخ تیم ملی ایران. آنهم در آستانه جام ملتهای آسیا!

هسته مرکزی تیم ملی ایران را استقلال ساخته است تا در زمینه ساختن تیم ملی مثل همه سالهای گذشته نقش بزرگی ایفا کند و وظیفه اش را به نحو احسن انجام بدهد. با این وجود اما اختلالهایی این اواخر در مسیر ساختن هسته مرکزی ایجاد شده که باید در مورد آن نوشت و شاید باید ریشه این اختلالها را در دعوا و جنگ سرد بین امیر قلعه نویی و کی روش دانست.

جنگ سرد کی روش با امیر قلعه نویی اصلا برکسی پوشیده نیست اما تا به امروز این جنگ، یک جنگ طبیعی برای موفقیت بوده و گاهی اختلاف‌ها در مورد اردوهای گلخانه ای کی روش صورت می پذیرفته است. این اواخر اما ماجرا متفاوت شده و به نظر می رسد نوعی کشمکش درونی باشگاه استقلال است که در حال لطمه زدن به تیم ملی ایران است.

به مصاحبه های اخیر کادر استقلال دقت کنید، محمود فکری بازوی راست امیر قلعه نویی می گوید: چرا کی روش بازیکنان تیم استقلال را در حالی که خوب فوتبال بازی نمی کنند به تیم ملی دعوت کرده است؟ به این مورد اضافه کنید مصاحبه معینی عضو هیات مدیره استقلال را که آندو (و نکونام) را بازیکنی کند و پیر که در حد استقلال نیست تشبیه کرده است.

آخرین انتقاد  اما از سوی فکری مطرح شده است. او می گوید: فروزان آمار بدی در استقلال دارد (در همین راستا باید خبر مذاکره با وحید طالب لو توسط سرمربی استقلال را برشمرد). امیر قلعه نویی هم آندو و بیک زاده ای را که ساز جدایی کوک کرده اند را زیر تیغ می برد و می گوید هر کس می خواهد برود وایبر بزند!

معنی حرف سرمربی استقلال هم این است که این دو برایش مهم نیستند و به کار استقلال نمی آیند. به درست یا غلط کادر فنی استقلال در تمامی مصاحبه هایشان از روزهای اول فصل تاکنون تمامی شکست‌ها را هم برگردن ملی پوشان انداخته است و خود سرمربی تا به حال مصاحبه های پرتعدادی علیه بازیکنان ملی پوش خود انجام داده و در استقلال کار به جایی رسیده که برخی از لیدرهای این باشگاه به تبع همه آن مصاحبه ها علیه ملی پوشان استقلال در فاصله حدود ۲۰ روز مانده تا جام ملتها شعار سر می دهند و به آنها توهین می کنند!

اینکه ملی پوشان مقصر هستند یا طرحهای تاکتیکی کادر فنی از حوصله این بحث خارج است اما این را می دانیم که در فاصله بیست روز مانده به مسابقات جام ملتهای آسیا باید تاکید کرد که حمایت از مردان ملی پوش برای همه باشگاهها، رسانه ها و هواداران امری ضروری است که نباید مورد بحث قرار بگیرد.

استقلال در این مسیر خوب کار نکرده و به نوعی در تمامی مصاحبه ها می توان اینگونه تصور کرد که استقلالی‌ها از اینکه هفت سهمیه در تیم ملی ایران دارند ناراحت هستند و حتی بالاتر از آن اینکه بازیکنان خودشان را لایق پوشیدن پیراهن تیم ملی ایران نمی دانند! که این با توجه به اعتبار مربیگری امیر قلعه نویی می تواند برای تیم ملی ایران در آستانه جام ملتهای آسیا ضربه بزرگی باشد بر هسته مرکزی و آبی تیم ملی ایران .

به هر حال باید تاکید کرد که تیم ملی درجام ملتهای آسیا نیازمند حمایت بیشتر است به ویژه توسط باشگاهی که بیشترین سهمیه را در تیم ملی دارد.

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false