مخالفت سازمان محیط زیست با رها‌سازی بدون ضابطه ماهی تیلاپیا | پایگاه خبری تحلیلی چغادک نیوز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۵ مهر - ۱۴۰۲  
false
true
مخالفت سازمان محیط زیست با رها‌سازی بدون ضابطه ماهی تیلاپیا

معاون سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سازمان محیط زیست با رها‌سازی بدون ضابطه ماهی تیلاپیا مخالف است.

به گزارش "چغادک نیوز"، احمد علی کیخاه در گفت‌و‌گو با خبرنگار محیط زیست خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: بخش قابل توجهی از آسیب‌های وارده به محیط زیست کشور به دلیل تصمیم‌های نادرست و شتابزده است بنابراین ما قبل از هر اقدامی باید به درستی برنامه ریزی دقیق داشته باشیم.

وی در خصوص رهاسازی ماهی آمور در تالاب هامون ادامه داد: رهاسازی ماهی آمور در اقدامی شتاب زده صورت گرفت ولی در دهه ۱۳۶۰ در تالاب هامون رهاسازی شد و اگرچه به واسطه رشد خوبی که داشت و صید و صیادی رونق بخشید ولی بعدها یکی از دلایل مهم خشک شدن هامون شد.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست گفت: امیدواریم با وجود اقداماتی خوبی از جمله در نظر گرفته شدن بودجه اعتباری برای احیای برخی تالاب ها، هامون نیز احیا شود و مشکلات این تالاب برطرف شود؛ درواقع باید بر برنامه ریزی دقیق بتوانیم اقدامات خوبی را شاهد باشیم.

کیخا در خصوص تکثیر ماهی تیلاپیا افزود: در گذشته مرکز تحقیقات شیلات صرفا برای پرورش این گونه در محدوده‌ای محصور و بسته برای انجام کارهای تحقیقاتی مجوز پرورش این ماهی را گرفته است اما سازمان محیط زیست با رهاسازی بدون ضابطه این گونه آبزی به شدت مخالف است.

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false