وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی استیضاح می شود | پایگاه خبری تحلیلی چغادک نیوز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۴ آذر - ۱۴۰۱  
false
true
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی استیضاح می شود

ابراهیم آقامحمدی گفت: سخنران این همایش سخنانی توهین آمیز علیه مجلس وعلما و روحانیت و ائمه جمعه ایراد کرده است واین سخنرانی همه اش اهانت به ارگانهای نظام و انقلاب، مجلس، علما، روحانیت و ائمه جمعه بوده و وی به صراحت به آنها اهانت کرده و علما و روحانیت را به داعش و جریانات تکفیری تشبیه کرده است.

به گزارش "چغادک نیوز"،  به نقل از سفیرافلاک ابراهیم آقامحمدی نماینده خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در همایش اصلاح طلبان کوهدشت گفت: سخنان سخنران این همایش توهین آمیز و مجرمانه است و باید دستگاه قضایی و امنیتی به مساله ورود پیداکند.

وی افزود: در وهله اول استفاده از امکانات دولتی و سالن دولتی محل همایش تخلف آشکار و نشان دهنده عدم تقید و التزام به مسائل شرعی و مبیانی جمهوری اسلامی است و یک جناح حق ندارد از امکانات دولتی جهت برگزاری چنین نشست های اسقاده کند.

ابراهیم آقامحمدی  اظهارداشت: علاوه بر این مساله، حضور دو چهره دولتی از جمله مدیر کل ارشاد لرستان و فرماندار کوهدشت و سایر مسئولین حاضر در نشست نیز شبهه انگیز و تخلف آشکار بوده و یک نیروی دولتی حق ندارد امکانات را در اختیار تشکل های سیاسی قرارداده و خودش نیز سخنران مراسم شود.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: امکانات دولت در لرستان برای یک جریان سیاسی ساماندهی شده و همایش مذکور مقدمه فتنه جدیدی در استان لرستان است و استاندار لرستان و معاون سیاسی امنیتی استاندار مسئول مستقیم این کار بوده و باید پاسخگوی این اقدامات غیر قانونی و اهانت های سخنران همایش نسبت به مجلس، علما، روحانیت وائمه جمعه باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: سخنرانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی را علیرغم مشغله کاری و تنها به واسطه اهمیت موضوع با دقت گوش کرده ام، این سخنرانی همه اش اهانت به ارگانهای نظام و انقلاب، مجلس، علما، روحانیت و ائمه جمعه بوده و وی به صراحت به آنها اهانت کرده و علما و روحانیت را به داعش و جریانات تکفیری تشبیه کرده است.

وی تصریح کرد: در لرستان فتنه ایی آغاز شده که دستگاه سیاسی لرستان بانی آن است.

وی گفت: بدون اجازه استاندار و معاون سیاسی اش فرماندار کوهدشت و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نمی توانند در این نشست حضور داشته و در این همایش سخنرانی کنند، مسئولین اجرایی وظیفه شان کار است نه فعالیت اجرایی و هدایت جریانات سیاسی.

آقامحمدی گفت: سخنران این همایش سخنانی توهین آمیز علیه مجلس وعلما و روحانیت و ائمه جمعه ایرادکرده از جمله اینکه:”امروز بعضی هستند که به جای مصلحت اندیشی در حیطه قانون گذاری به لجبازی روی می آورند، به منفعت طلبی روی می آورند. مصلحت طلبی را کنار می گذارند، منفعت طلبی و لجبازی را محور قانون گذاری قرار می دهند. بعضی از اینها در مجلس هستند، من نام میبرم . سه نفر هستند مثل علم الهدی در مشهد ، آیت الله پناهیان در منابر و رسایی که در مجلس است.”لذا ما بعنوان نمایندگان مردم در این باره کوتاه نخواهیم آمد و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را استیضاح خواهیم کرد.

آقامحمدی درادامه بر لزوم برخورد دستگاههای قضایی و امنیتی با سخنران همایش تاکید کرد و گفت: دادگاه روحانیت نیز باید به قضیه ورود پیدا کند و…را احضار و برخورد نماید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: وزیر ارشاد در این خصوص یقینا استیضاح خواهد شد و علاوه بر آن وزیر کشور نیز به مجلس فرا خوانده خواهد شد و باید به نمایندگان ملت در این خصوص پاسخگو باشند.

انتهای پیام/

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false