نظرآیت‌الله جوادی درباره اختلاس کنندگان | پایگاه خبری تحلیلی چغادک نیوز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۴ آذر - ۱۴۰۱  
false
true
نظرآیت‌الله جوادی درباره اختلاس کنندگان

آیت‌الله جوادی آملی، در دیدار مدیر عامل سازمان بیمه سلامت کشور گفت: اختلاس، دریافت رشوه نوعی مرض است و شنیدن خبرهایی درباره اختلاس وتخلف جامعه را نگران، متزلزل وناامید می‌کند.

به گزارش "چغادک نیوز"، به نقل از مهر، دکتر انوشیروان محسنی بندپی مدیر عامل سازمان بیمه سلامت کشور به همراه جمعی از معاونین این سازمان با حضور در محل بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با ایت الله جوادی آملی دیدار کردند.

آیت‌الله العظمی جوادی آملی، در دیدار مدیر عامل سازمان بیمه سلامت کشور فرمودند: در قرآن آمده «فردی که به نامحرم نگاه می‌کند قلبش مریض است»، اینگونه بیماری ها را نمی‌توان با بیمه درست کرد.

وی افزود: یکی دیگر از اینگونه بیمارهای قلبی، مرض سیاسی و اجتماعی است که برخی از افراد دارند؛ نظام ما اسلامی است و اگر مشکلی نیز باشد باید آن را در درون حل و فصل کرد؛ در حالی که برخی از افراد حتی وقتی حادثه جزئی پیش می‌آید آن را به رسانه‌های بیگانه همانند بی بی سی خبر می‌دهند.

این مفسرقرآن کریم تأکید کرد: دلیل کار افرادی که مطالب را به بیگانگان می‌گویند این است که این‌ها مرض سیاسی و اجتماعی دارند، این‌ها می‌خواهند با بیگانگان ارتباط داشته و آن را حفظ کنند؛ چرا که خیال می‌کنند شاید روزی نظام اسلامی شکست بخورد، پس می‌خواهند با آنها ارتباط داشته باشند تا روزی بتوانند به جایگاهی برسند.

آیت‌الله جوادی آملی اختلاس و دریافت رشوه را نیز نوعی مرض دانست و خاطرنشان کرد: شنیدن خبرهایی درباره اختلاس و تخلف جامعه را نگران، متزلزل و ناامید می‌کند، برخی خیال می‌کنند که با اختلاس می توانند مشکلات خود را حل کنند؛ این‌ها نیز بیمار هستند.

آیت الله جوادی اظهار داشت: دریافت رومیزی و زیرمیزی نیز بیماری است؛ در حالی که عاقبت کار این افراد بی آبرویی است، چرا که در نهایت یا گرفتار زندان می‌شوند یا فرار می‌کنند؛ به سبب خودخواهی و خواسته‌های نفسانی است که افراد گرفتار این مسائل می‌شوند.

وی با بیان این‌که به هیچ عنوان نمی توان با نفس اماره کنار آمد، گفت:فرد باید به فکر دشمن درونی خود بوده و با آن مقابله کند.

این مفسرقرآن کریم با بیان این‌که یکی از بدترین دشمنان انسان پرخوری است، بیان داشت: دستگاه گوارش تنها برای خوردن نیست، بلکه باید آن را میان آب، غذا و نفس کشیدن تقسیم کرد. اکثر بیماری‌ها به سبب بد و پرخوری است، ۸۰ درصد مشکلات ناشی از گوارش است؛ بیمه سلامت باید افراد را نسبت به این موضوع که دستگاه گوارش تنها برای خوردن نیست آشنا کند، ین مسائل را باید به وسیله رسانه‌های مختلف و همایش‌ها به مردم رساند که لذت چند لحظه‌ خوردن را نباید با سلامت عوض کرد.

وی تأکید داشت: بدن سالم باید برای انجام فرامین الهی باشد، مرگ چاله و گودال نیست بلکه پلی برای رسیدن به دنیای دیگر است؛ اگر مرگ نابود شدن و نظام نظام پوسیدنی بود که در این صورت قوانین هیچ معنای نداشته و همه جا هرج و مرج به وجود می‌آمد.

آیت‌الله جوادی آملی با اشاره به این‌که سلامت تن هدف نبوده و وسیله‌ای برای رسیدن به خدا است، خاطرنشان کرد: سلامت تن نردبان صعود است، سلامت بدن باید برای سلامت عقل و طی کردن راه عبادت خدا باشد.

آیت‌الله جوادی آملی در فراز دیگری از فرمایشات خود با اشاره به وابستگی برخی کشورها به قدرتهای استعمارگر غربی خاطرنشان کردند: امروز نظام برده‌داری به صورت مدرن و پست مدرن وجود دارد، کشورهای تحت سلطه آمریکا برده هستند، برخی از کشورهای منطقه و حاشیه خلیج فارس تحت سلطه آمریکا هستند.

وی افزود: آمریکا وقتی به این‌ها دستور می‌دهد مردم بی گناه بحرین را می‌کشند، حسنی مبارک را آزاد می‌کنند، این برده‌داری است، هر چند اسم برده داری را نداشته باشد.

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false