اظهارات رییس سازمان بازرسی کشور درباره تخلف رخ داده در منطقه ویژه بوشهر | پایگاه خبری تحلیلی چغادک نیوز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۴ آذر - ۱۴۰۱  
false
true
اظهارات رییس سازمان بازرسی کشور درباره تخلف رخ داده در منطقه ویژه بوشهر

رییس سازمان بازرسی کل کشور تخلف رخ داده در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر را از پرونده های مهم این سازمان در موضوع رسیدگی به فساد دانست.

به گزارش "چغادک نیوز"، به نقل از "گام نیوز"، سراج در همایش ملی مبارزه با فساد با حضور سران قوا، چند پرونده فساد را افشا کرده که یکی از آنها مربوط به تخلف رخ داده در سالیان گذشته در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر درباره واگذاری زمین بوده است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه در جریان یک سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی اقدام به واگذاری زمین برای فعالیت پارک آبی، شهرک توریستی و آمفی تاتر کرده اند که متراژ این زمین حدود ۱۲۴ هکتار است، افزود: حالا این زمینی که متری ۱۰ هزارتومان بوده را می خواهند متری ۱۵۰۰ تومان بفروشند که این شرکت گفته به جای آن جدول کشی خیابان برای منطقه انجام می دهم که نوعی تهاتر است، در حالی که همین زمین متری ۲۱۰ هزارتومان در حال خرید و فروش است. با این حساب قیمت زمین حدود ۲۶۰ میلیارد تومان می شود.

وی پرونده فساد دیگر را مربوط به شرکتی دانست که اقدام به عرضه ۲ میلیارد سهام کرده است.

به نوشته مهر، سراج گفت: در یکی از پرونده ها یک شرکت اقدام به عرضه ۲ میلیارد سهام کرده است. ناصر سراج عصر دوشنبه در همایش ملی مبارزه با فساد در مورد برخی پرونده های بزرگ در سازمان بازرسی کل کشور گفت: با توجه به عدم محدودیت در عرضه سهام و عدم نظارت سازمان بورس یک شرکت سهامی خاص توانسته سهام ۱۰۰ تومانی خود را به ۲ میلیارد سهام بفروش برساند و امروز قیمت سهام این شرکت به برکت تبلیغات یکهزار میلیاردتومانی در صدا و سیما به هر سهم ۱۱ هزار تومان افزایش دهد.

وی افزود: چون شرکت سهامی خاص بوده قیمت گذاری سهام با سهامداران است و هزینه تبلیغات را هم جزو سرمایه خود می داند و حالا که ۹ شرکت سهامی عام را بعنوان شرکت فرعی زیر نظر خود قرارداده برند خود را به مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان به فروش گذاشته است.

سراج گفت: در پرونده دیگری در یکی از استانها اراضی گسترده ای از منابع ملی به دست سودجویان افتاده و حالا در حال فروش به خود دستگاه های دولتی و بخش خصوصی هستند که تمام این پرونده ها در سازمان بازرسی در حال بررسی است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور به سفر خود به چین اشاره کرد و گفت: در این کشور کنگره ای با جمعیت ۳ هزار نماینده وجود دارد که ۱۲۵ منتخب کنگره ۲۵ نفر را انتخاب کرده و از میان ۲۵ نفر ۷ نفر بعنوان سکاندار حکومت چین انتخاب می شوند. مسئول بازرسی و نظارت چین می گفت: به تازگی معاون کمیسیون نظامی چین را دستگیر کرده ایم که در خانه اش ۱۰ کامیون اسکناس به وزن یک تن پیدا کردیم که همراه وی یک وزیر و شهردار هم دستگیر شده اند. در این پرونده چین هیچگونه اغماضی صورت نمی گیرد و به قول آنها تحملشان در فساد به صفر رسیده است.

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false