توزیع ۴۴۰ دستگاه پنل خورشیدی در بین عشایر استان بوشهر | پایگاه خبری تحلیلی چغادک نیوز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۹ اسفند - ۱۴۰۲  
false
true
توزیع ۴۴۰ دستگاه پنل خورشیدی در بین عشایر استان بوشهر

به گزارش چغادک نیوز: روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر، جعفر میگلی نژاد در تشریح این خبر اظهار کرد: این شمار دستگاه پنل خورشیدی با هدف تامین برق عشایر کوچ رو و با اعتباری بالغ بر ۳۷ میلیارد ریال تامین شده است.

وی بیان کرد: عمده هدف این اقدام ترویج فرهنگ مصرف انرژی پاک و حفاظت از محیط زیست است چراکه با وجود پنل های خورشیدی عشایر دیگر ناگزیر به سوزاندن ذخایر طبیعی برای تامین روشنایی و پخت و پز نخواهند بود.

میگلی نژاد ادامه داد: قابل حمل بودن پنل‌های اهدایی مهم ترین مزیت این دستگاه‌ها است چراکه عشایر به واسطه کوچ رو بودن می‌توانند در محل زندگی خود پنل ها را مورد استفاده قرار دهند.

وی افزود: با رویکرد راهبردی شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر از سرمایه گذاران احداث نیروگاه های خورشیدی تولید برق حمایت ویژه می شود که انتظار داریم بخش خصوصی از این ظرفیت ایجاد شده نهایت استفاده را ببرد.

وی در ادامه از پیگیری و هماهنگی های بعمل آمده از سوی مجری طرح تولید پراکنده شرکت مهندس فولادی و کارشناس دکتر جعفری قدردانی کرد.

میگلی نژاد در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار کرد: عملیات اجرایی پروژه های توسعه، اصلاح و بهینه سازی نیز با ۴۶۵ میلیارد ریال اعتبار در استان بوشهر آغاز شده است.

وی بیان کرد: این پروژه در قالب ۱۴ قرارداد و در شهرستان های مختلف استان عملیاتی شده که بهره برداری از آن منجر به افزایش پایداری برق در استان بوشهر خواهد شد.

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false