×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۴ خرداد - ۱۴۰۳  
false
true
اطلاعیه مهم و فوری وزارت آموزش و پرورش

وزارت آموزش و پرورش

اطلاعیه مهم و فوری وزارت آموزش و پرورش

وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه‌ای آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون ورودی مدارس سمپاد و استعدادهای درخشان را اعلام کرد.

دانش‌آموزانی که ثبت‌نام خود را در آزمون‌های ورودی مدارس استعدادهای درخشان در پایه ورودی ششم به هفتم و تکمیل ظرفیت نهم به دهم به صورت ناقص انجام داده‌اند تا ساعت ۲۲ امشب می‌توانند، ثبت‌نام خود را قطعی کنند.

دانش‌آموزانی که ثبت‌نام خود را در آزمون‌های ورودی مدارس استعدادهای درخشان در پایه ورودی ششم به هفتم و تکمیل ظرفیت نهم به دهم به صورت ناقص انجام داده و قطعی نشده‌اند می‌توانند تا ساعت ۲۲ امروز (یکشنبه ۲۱ خرداد ماه ۱۴۰۲‌) با مراجعه به سامانه my.medu.ir و پرداخت هزینه، ثبت‌نام خود را قطعی کنند.

بنابر اعلام آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در شبکه شاد؛ کارت‌های ورود به جلسه آزمون یک هفته قبل از آزمونها در سامانه مذکور بارگذاری خواهد شد.

همچنین زمان برگزاری آزمون ورودی پایه ششم به هفتم سمپاد اول تیرماه سال جاری و آزمون ورودی تکمیل ظرفیت نهم به دهم سمپاد نیز دوم تیرماه  سال جاری است.

اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش درباره شرایط ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس

طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش، حداقل سن برای ثبت نام در پایه اول ابتدایی شش سال و حداکثر سن در مدارس شهری ۸ سال و مدارس روستایی ۱۰ سال است.

در اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش آمده است: «ثبت نام کلاس اولی‌ها برای سال تحصیلی ۱۴۰۳ـ۱۴۰۲ از نهم اردیبهشت سال جاری آغاز و سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان از بهمن ماه سال گذشته شروع شده این در حالیست که ثبت‌نام دانش‌آموزان میان‌پایه دوره ابتدایی در صورت عدم تغییر مدرسه، توسط مدیر همان مدرسه انجام می‌شود لذا والدین برای ثبت نام فرزندان میان‌پایه خود نیاز به مراجعه به مدرسه ندارند.»

بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش حداقل دامنه سنی مورد قبول برای ثبت نام در پایه اول ابتدایی مدارس شهری و روستایی، اول مهر ۱۳۹۶ و حداکثر دامنه سنی مورد قبول برای ثبت نام دراین پایه در مدارس شهری اول مهر ۱۳۹۴ و در مدارس روستایی اول مهر ۱۳۹۲ است.

والدین می‌توانند از طریق سامانه my.medu.ir برای ثبت نام نوآموز خود اقدام کنند.

طبق اطلاعات ارائه‌شده در سامانه my.medu.ir در بخش پیش‌ثبت‌نام کلاس اول دبستان، شرایط سنی ثبت‌نام در پایه اول ابتدایی بدین شرح است:

وزارت آموزش و پرورش

درج اطلاعات شناسنامه نوآموز، شناسنامه والدین و ثبت یک شماره تلفن همراه هم در این سامانه الزامی است.

با این حال اگر کودکی در دامنه‌ سنی مذکور نباشد، اولیاء می‌توانند با مراجعه به دبستان مد نظر برای ثبت نام، از مدیر مدرسه بخواهند تا اقدامات قانونی برای ثبت نام فرزند را از طریق کمیسیون خاص فراهم کند.

اطلاعیه مهم وزارت آموزش و پرورش

بر اساس اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش، ثبت طرح در بخش دانش آموزی بیست و پنجمین جشنواره جوان خوارزمی آغاز شد.

بر اساس این اطلاعیه، دانش آموزان پژوهشگر و خلاق دوره دوم متوسطه کشور (مدارس سمپاد و غیر سمپاد) که دارای اثر علمی پژوهشی، ادبی و هنری هستند، می‌توانند تا پایان خرداد ماه ۱۴۰۲ نسبت به ثبت و بارگذاری آثار خود مطابق شیوه نامه مصوب اقدام کنند.

با توجه به تغییرات شرایط ثبت‌نام، دانش‌آموزان حتما شیوه نامه دائمی جشنواره جوان خوارزمی، به خصوص صفحات چهارم، پنجم و ششم آن را به دقت مطالعه و سپس برای ثبت‌نام اقدام کنند.

متقاضیان برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وبگاه  kharazmi.sampad.gov.ir مراجعه کنند.

اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش درباره تصحیح برگه‌های امتحانات نهایی

بنابر اعلام مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، از خردادماه امسال، تصحیح دستی برگه‌های امتحانی به کلی جمع می‌شود و تصحیح برگه‌های امتحانات نهایی در کل کشور به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

آزمون امتحانات نهایی سال جاری به دلیل تاثیر آن در سوابق کنکور دارای اهمیت زیادی برای دانش آموزان و خانواده‌های آنان است لذا آموزش و پرورش برای انجام دقیق و بدون خطای این آزمون‌ها برنامه‌ریزی کرده است. یکی از کارهای مهمی که در آزمون‌های امتحان نهایی باید صورت گیرد، تصحیح سوالات امتحانات نهایی است.

این تصحیح باید طوری دقیق باشد که حقی از دانش آموزی ضایع نشود لذا بر اساس تکلیفی که طبق مصوبات به آموزش و پرورش شده، راه حل جدی برای رفع این مشکل، تصحیح الکترونیکی بود که از خرداد پارسال به صورت آزمایشی برای حوزه‌های خارج از کشور و از دی‌ماه برای یک حوزه در هر استان انجام شد و از خرداد امسال، تصحیح دستی برگه‌ها به کلی جمع می‌شود و تصحیح برگه‌های امتحانات نهایی در کل کشور به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

در تصحیح الکترونیکی، مصحح دوم، نظرات مصحح اول را نمی‌بیند و اگر اختلاف نظری بین مصحح اول و دوم وجود داشته باشد به مصحح سوم ارجاع داده می‌شود. همچنین سه نوبت، راهنمای تصحیح به سوالات ارسال می‌شود و برای مصححینی ابلاغ صادر می‌شود که مورد تایید گروه‌های آموزشی باشند. همچنین جمع نمره هر صفحه را سامانه انجام می‌دهد و نمره نهایی را هم سامانه، جمع و ثبت می‌کند.

 

انتهای پیام/

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false